SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początki na drążku, biegania po 5km

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 127
Siemanko... Mam sprawę taką, że nie umiem się podciągać na drążku nachwytem. Próbuje, ale ciężko. Natomiast podchwytem to spoko luz. Zaczynam dopiero swoją przygodę z tym treningiem, więc prosze o porady i ewentualne ćwiczenia :D A jeśli o bieganie - to jakie treningi przeprowadzać by polepszyć czas.. Jak na razie biegam około 4 miesięcy i czas na 5km to 27 min.. Jeśli macie jeszcze inne cwiczenia na rózne partie mięsni to piszcie-- robię także pompki i ABS8 :}
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 265 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12379
Cwicz na siłowni a siła sama przyjdzie z czasem.A co do lepszego biegania proponowalbym Bieg ciagły 1min potem 30sek sprint i tak z 20 razy to po miesiacu powinien być lepszy czas.Wiem bo sam tak robilem i efekty są ;)

Zmieniony przez - dalky w dniu 2014-03-20 20:16:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 351 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3222
Polecam do podciągania gumę na drążek. Zaczepiasz gumę na drążku, wkładasz w nią nogę/nogi i się podciągasz. Takim sposobem w 2 miesiące miałem progres o 5 podciągnięć ;)

'Ile potu na treningu poświęcisz, tyle stali pójdzie do Twoich mięśni' Zrobić coś z niczego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2759
Jaki rekord?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Zamiast gumy można podstawić jakieś krzesełko lub poprosić kogoś o asekurację
)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
albo pomagać sobie nogami z ziemi, a fazę negatywną wykonywać z pełną kontrolą ruchu, generalnie chodzi o tzw "negatywy".
Bieganie: ćwicz HIIT tak jak polecił kolega wyżej (sprinty-truchty) oraz biegaj co jakiś czas na to 5km "na rekord".

I parę przydatnych info dla ciebie o diecie:
masa mięśniowa:
11. Budowa masy mięsniowej
https://www.sfd.pl/[ART]Przygotowanie_do_budowy_masy_mięśniowej__inetheend-t970208.html by IneTheEnd
https://www.sfd.pl/PORADNIK_DLA_POCZĄTKUJĄCEGO_ADEPTA_KULTURYSTYKI_[by_maniak7000]_-t969992.html by maniak7000

przed i po treningu węglowodany złożone (makaron, ryż itp) i mięso (150g kury). Na śnaidanie typowy schemat mistrzów: jajka na twardo/miękko + owsianka na mleku
na kolację twaróg + jakieś źródło węgla (płatki owsiane) LUB tłuszczu (migdały, orzechy, oliwa itp)
w szkole kanapki z mięsem (prawdziwym) mogą być lub serem dobrej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1813
Jak nie możesz się podciągać nachwytem to prawodopodobnie masz słabe przedramiona. To samo co DreamEvil bym proponował + zwisy na drążku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
karol65
Jak nie możesz się podciągać nachwytem to prawodopodobnie masz słabe przedramiona. To samo co DreamEvil bym proponował + zwisy na drążku


kolego, co ty za herezje opowiadasz, przecież podciąganie to trening na plecy. jak ktoś sie nie podciąga, to ma słabe plecy.

Zmieniony przez - DreamEvil w dniu 2014-03-22 13:24:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1813
Trenuję wspinaczkę, wiem jak trenowałem i co mi dało jaki progres więc nie musisz mi mówić, które partie pracują przy podciąganiu. Plecy to fakt główna partia przy podciąganiu ale zaraz za nią są przedramiona, szczególnie jak ktoś nie ma szerokiego drążka - plecy wtedy w mniejszym stopniu pracują, a w większym ramiona. Dlatego w miare możliwości przy treningu pleców trzeba dość szeroko chwycić drążek. A przy bicepsie podciąganie podchwytem wąsko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
wszyscy to wiedzą, ale co z tego? To nadal ćwiczenie na plecy i trzeba wzmacniać plecy żeby się podciągać. A przedramiona to oczywista oczywistość - pomagają z ciężarem przy każdym ćwiczeniu i to nie ulega wątpliwości, soooł...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1813
Pomagają przy każdym ćwiczeniu ale moim zdaniem( i nie tylko), przy tym szczególnie. Po 2 wejdzie na "wyższy" poziom i będzie mu się dłoń otwierać - można temu wcześniej zapobiec.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przykładowa dieta

Następny temat

Redukcja + suplementacja

WHEY premium