SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan na mase do oceny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4429
Do Cokta:Podciagania podchwytem nie zamienie na nic innego bo uwazam ze jest to bardzo dobre cwiczenie.

MC zmniejsze do 3seri.

Zamienie te cwiczenia na barki (ale nie wiem dlaczego? )

Zmienie cwiczenie na triceps na pompki odwrotne bo po pompkach ze zlaczonymi rekami odczuwam nadgarstki.

Zmienie cwiczenie na biceps na uginanie hantli o kolano.

PYTANIA:
1.Masa powinna isc do przodu ale narazie tylko wyglad sie poprawia. To raczej dziwne. Co jest nie tak?
2. Moze powodem braku przyrostu masy moze byc zmiana planu treningowego? Wczesniej lecialem normalnym FBW 3razy w tygodniu te same cwiczenia a teraz te dwa zestawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
moze wcześniejszy trening byl nieco mniej intensywny,może wtedy się mniej ruszałeś,może jadleś podobne ale jednak nieco inne rzeczy?
Słuchaj jeśli dostarczasz nadwyżkę kaloryczną do bilansu treningowego to nie ma opcji byś nie przytył. Jest to niemożliwe
Jeśli nie tyjesz znaczy ze jednak tych kalorii jest za mało.

A tymbardziej jeśli wyniki siłowe się poprawiają, bo to by oznaczało że trening sam w sobie zły nie jest.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4429
Jesli chodzi o diete to jem caly czas to samo. Myslalem ze waga bedzie szla powoli do przodu a tu psikus.

Troche nie moge tego zrozumiec. Skoro wyglad sie poprawia to dlaczego waga stoi w miejscu.

To bede cwiczyl dalej tymi dwoma zestawami.Jeszcze dzisiaj wrzuce z poprawkami i jeszcze bardziej przyloze sie do michy.

Mialem robic sobie przerwe i zaczac cwiczyc od srody ale chyba zaczne znowu od poniedzialku. Chociaz moja motywacja lekko poleciala w dol:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4429
Zestawy po przerobkach:

Zestaw A
Uda: przysiady 4s 8p
Plecy: podchwyt 4s 8p
Klata: wyciskanie 3s 6p
Barki: podciąganie sztangi do mostka szerokim chwytem 3s 8p
Lydki: wspięcia 3s 10p
Biceps: uginanie hantli o kolano 3s 8p

Zestaw B
Uda: wykroki ze sztanga 2s 10p, martwy ciag 3s 10p
Plecy: nachwyt 4s 6p
Klata: pompki na poreczach 3s 6p
Barki: wycisk zolnierski 3s 8p
Triceps: pompki odwrotne 3s 8p
Kaptury: szrugsy 3s 10p

Myslalem jeszcze zeby biceps wrzucic do zestawu B zamiast tricepsa ktory bylby w zestawie A. Moze byc ? Czy zostawic tak jak jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Troche nie moge tego zrozumiec. Skoro wyglad sie poprawia to dlaczego waga stoi w miejscu.

Ważysz się w ogóle, czy oceniasz na oko? Musisz ważyć więcej, bo tkanka mięśniowa jest cięższa od tkanki tłuszczowej, której pewnie troszkę straciłeś na rzecz tej pierwszej. Albo masz zepsutą wagę, bo na pewno ważysz więcej niż przed treningiem - takie są prawa tego sportu że na początku zawsze coś pójdzie, nawet bez diety.

Co do zmiany ćwiczeń na barki, chodzi o to, że żołnierskie idzie gorzej po wiosłach i wyciskaniu, dlatego masz to w B żeby lepiej wykonać.

Zmieniony przez - Cokta w dniu 2012-01-28 21:38:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
w planie B zaczynaj od martwego ciągu, potem wykroki lub podciąganie

przerwa kilkudniowa również nie zaszkodzi, a jeśli nie robiłeś przerwy od dłuzszego czasu to nawet jest wskazana

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4429
Moze ta moja waga jest do kitu:)

Przespalem sie z tym wszystkim i mam trzezwiejszy umysl.Postanowilem sie pomierzyc i zawsze po cyklu sprawdzac czy obwody poszly do przodu. Bo ta moja waga elektroniczna jest niewiarygodna:)

A co ze zmiana zeby biceps wrzucic do zestawu B zamiast tricepsa ktory bylby w zestawie A. Moge tak zrobic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Pewnie że możesz zamienić bica z tricem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4429
Mam jeszcze pytanko odnosnie wycisku zolnierskiego:)

Dotychczas robilem 6powotrzen w serii. Lepiej byloby zwiekszyc ciezar i zostac przy tej liczbie powtorzen czy jechac tym samym ciezarem i zwiekszyc liczbe powtorzen do 8 w serii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Do 8? Ja to bym nawet do 10 zwiększył, bo naramienne niskich zakresów nie lubią
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningu pomoc.

Następny temat

DOMATOR: dopracowanie ćwiczeń, ustalenie liczby powtórzeń

WHEY premium