SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan głownie na barki- czy ma to jakis sens??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1489

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
WItam
Panowie mam pytanie chce rozbudować sobie barki oczywiscie stosuje diete ułożyłem sobie taki plan

pompki na poręczach 3x 10
podciaganie podchwytem 4x5
wznosy w bok siedzac 3x10
wyciskanie sztangielki 3x10
unoszenie sztangielki w przod 3x10
przysiady 3x20
pompki klasyczne 3x20
brzuszki 3x20

trenuje co drugi dzien czy taki plan ma sens czy osiagne jakies efekty?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
narazie musze go jakos ogarnac na podstawie tych informacji ktorych mi udzieliliscie odezwe sie za jakis czas i ocenicie;p ale chyba ten jaki cokta przedstawil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
chlopaki pomożcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
a jaki sprzęt posiadasz?
taki przydatny pod wględem uwzględniania ćwiczeń w planie temat:
https://www.sfd.pl/Jak_poszerzyć_barki__czyli_zrób_z_siebie_godzillę-t262068.html



Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-08-07 13:14:08

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
posiadam sztangielki 5 i 10 kg i czekam na sztange 20 kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Sztangielki regulowane czy odlewane?

Plan może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
takie stare zeliwne odlewy po ojcu jeszcze;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7522
Cokta.... MOVE OUT!!
Jak mozesz sie udzielac, gadajac takie bzdury?
"plan może być;)" <--- -.-

wznosy w bok siedzac 3x10
wyciskanie sztangielki 3x10
unoszenie sztangielki w przod 3x10

--->trenuje co drugi dzien<---

9 serii na barki w jednym treningu FBW. Biorąc 3 treningi w tygodniu wychodzi 27 serii na barki, biorąc 4 treningi 36 serii. "PLAN MOŻE BYĆ" Doradził Cokta <- "specjalista" w dziale trening -.-

Priorytet na barki- przesun cwiczenie barkow na poczatek treningow, opcjonalnie dodaj 1 serie. Np
wyciskanie sztangielki 3x10
Przysiady 4x 12-8
Podciąganie 4x 12-8 / 4x max
Pompki na poreczach 3x 12-8
Uginanie ramion ze sztangą 2x 10
Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 2x10

Sorry chłopaki za spinke ale jak widze jak ktos gada takie bzdury to mnie krew zalewa po co wgl sie wypowiada :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 43
dzięki za info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Oj, no rób sobie żarty na forum to biorą na poważnie.... Wiesz, w czym tkwi problem: że ja napisałem na wkórfienie ekipy (czekałem głównie na gniew QUEBLO), a Ty to walnąłeś na poważnie swoje wypociny, znawco

Doradził znawca jak zrobić priorytet w FBW A co da przesunięcie na początek, tylko większą moc w ćwiczeniu, nic więcej. Tu trzeba prawie wszystko dostosować pod priorytet, chociaż mi się takie rozwiązanie przy FBW nie podoba, ale dobra. I bardziej korzystne będzie dla niego wyciskanie sztangi zza karku (mniej kontuzjogenne jest z przodu stojąc - też dobry wybór), niż sztangielki, znawco

Wyciskanie sztangi wąskim chwytem w priorytecie na barki znawco? A nie szerokim chwytem czasem? Ale ja się nie znam, znawco.

Podciąganie 4 serie? A nie lepiej 2 serie + 2 serie wiosła hantlem (mocno popracuje tył barków), znawco

Wyciskanie sztangi zza karku/ z przodu 3 serie
Przysiady ze sztangą, jeśli za mało obciążenia - bułgarskie z hantlami, lub pistolety jeśli dasz radę 4 serie
Podciąganie (chwyt zależy od Ciebie) 2 serie
Wiosłowanie hantlem/sztangą (wiem, że niby tak nie wypada łączyć, ale tu chodzi o dotyranie barków) 2 serie
Wyciskanie sztangi leżąc w szerokim chwycie lub pompki na trzech krzesłach jak nie ma innej alternatywy 3 serie
Uginanie ramion ze sztangą lub z hantlami z supinacją 3 serie
Wyciskanie francuskie, chyba ze masz poręcze to wtedy dipsy w wersji typowo tricepsowej 2 serie

Powtórzenie Twoją indywidualną kwestią, pamiętaj że na bica i trica więcej (ale bez przesady, mówię tu o 10-12), no i na te priorytetowe bary też by pasowało.

A teraz odłóż urażoną dumę na bok, i sprawdź czy nie mam racji




Zmieniony przez - Cokta w dniu 2011-08-08 00:10:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
(czekałem głównie na gniew QUEBLO

hę?
życie Ci niemiłe ?

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2011-08-08 15:39:41

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7522
Cokta:

"Doradził znawca jak zrobić priorytet w FBW A co da przesunięcie na początek"

Da to, że na poczatku treningu mamy najwieksze skupienie, najwiecej sily, mozna wykonac cwiczenia poprawnie technicznie i z maksymalnym obciazeniem.


"I bardziej korzystne będzie dla niego wyciskanie sztangi zza karku"

Wyciskanie sztangielki dalem dlatego, ze sam to zaproponowal(domyslam sie ze brak sztangi, bo nie wymieniona w zadnym cwiczeniu. Jezeli mam dalej uzasadniac swoja wypowiedz to zastosowanie chantli pozwoli na lepsze wyczucie miesni naramiennych i zapobiegnie przejeciu wiekszej czesci pracy przez np prawy miesien, a takze zwiekszy zakres ruchu

"Wyciskanie sztangi wąskim chwytem w priorytecie na barki znawco? A nie szerokim chwytem czasem? Ale ja się nie znam, znawco."

Cwiczenie podstawowe na triceps, potezne ciezarowo. Nie wiem jak chcesz cwiczyc triceps szerokim chwytem. Opatentuj i dodaj do atlasu. W wersji na hantle faktycznie wyciskanie francuskie, lecz nie bedzie tak dobre jak wyciskanie wasko (angazuje mniej stawow, jest bardziej izolowane)

"Podciąganie 4 serie? A nie lepiej 2 serie + 2 serie wiosła hantlem (mocno popracuje tył barków), znawco"
Ulozylem FBW najprostsze jakie sie dało, bo kolega jest poczatkujacym, wiec powinien robic cwiczenia zlozone, podstawowe. Nie dodalem cwiczenia na dol plecow - moj błąd*

"Powtórzenie Twoją indywidualną kwestią, pamiętaj że na bica i trica więcej (ale bez przesady, mówię tu o 10-12), no i na te priorytetowe bary też by pasowało."

Od siebie dodam, że pan Piotr Głuchowski w sfd.tv twierdził, iz triceps wymaga bardzo duzych ciezarow(takich aby wykonac MAX 12 powtorzen - z pelnymi gaciami).

Co do PRIORYTETU NA BARKI <-- Zachecam do przeczytania artykulow o FBW w dziale "trening dla poczatkujacych". Koledze Cokta, takze by sie to przydalo.
Pozdrawiam




Zmieniony przez - AIDIS w dniu 2011-08-08 16:37:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stanie na rękach - alternatywa..

Następny temat

Mam tylko hantle. prosze o pomoc...

WHEY premium