SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny i ogólne porady. Dla początkującej.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5402

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 410
Wspaniale.!
Chyba jestem ślepy..co to się ludziom na starość z oczami robi hehe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55002
RafalSeba
marta894
To skoro początkująca zawodniczka to może lepiej znaleźć kogoś kto się na tym zna i kto pomoże wybrać dana kategorie patrząc na obecną sylwetkę ?:) Trening też powinien być podpasowany pod dana kategorie . Inne wytyczne są dla bikini fitness inne dla wellnes a inne pod figure.

Myślę że jeszce długa droga przed nami. I zdążymy się jeszcze sklasyfikować.
Stwierdzenie "początkującą zawodnicza" miało oznaczać ambicjonalne podejście do pracy nad sylwetką. I wskazywać kierunek.
Mamy jeszcze conajmniej 10 kg do redukcji by dopiero zacząć myśleć o Ew. Przygotowaniu sylwetki do faktycznych startów. Nie pisałem o przygotowaniu do startów w przyszłym sezonie.
Więc nie podśmiech** się




Nie podsmiech**e :) tylko też jestem tego samego zdania co dziewczyny ;) fajnie że są ambicje ale ważne żeby też mieć.to poukładane w głowie co i jak . I dążyć do małymi krokami bo idzie się w tym zapętlić jeśli gdzieś jest jakaś.mysl w przyszłości o zawodach :) nawet przy samej zwykłej redukcji można się zbytnio zapętlić:) więc ja tu już wybiegłam w przyszłość pisząc jak to później powinno wyglądać. :)
Także za ambicji i planów zazdroszczę bo ja jak już odpuściłam to ciężko wrócić do tej myśli :)
A plany też.masz w dziennikach u nas we wpiskach:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Przed przystąpieniem do jakichś grubszych planów warto jest zwyczajnie polubić się z uprawianym sportem i opanować podstawy i treningowe i dietetyczne. Także zacząłbym od jakich małych celów które da się osiągnąć w niezbyt odległej perspektywie czasowej a nie od razu ustalać plan na lata.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 410
nightingal
Przed przystąpieniem do jakichś grubszych planów warto jest zwyczajnie polubić się z uprawianym sportem i opanować podstawy i treningowe i dietetyczne. Także zacząłbym od jakich małych celów które da się osiągnąć w niezbyt odległej perspektywie czasowej a nie od razu ustalać plan na lata.

W mojej ocenie i doświadczeniu jedno drugiego nie wyklucza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627547
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 410
Myślę, że postawienie sobie za cel (tu wyjaśnię) dojście do formy jak u zawodniczek.. a nie same stary są tu celem. Wykonując odpowiednią pracę na tej drodze, małe sukcesy przyjdą same i będą nagrodą. jak np. w tej chwili te kilka kg mniej. Jak zmniejszenie lub zwiększenie wymiarów odpowiednich parti itd.
Przy okazji pamiętajcie, ze na razie to ja się wypowiadam a ja patrzę jakby to..."oczami trenera" układając plan dla swojego zawodnika na dłuższy czas nie na jeden sezon.
Natomiast Katarzyna nie ma tego na głowie. Wie jaki by chciała efekt końcowy ale nie musi wcale o nim myśleć. Tu jest moja rola w tym, żeby bieżące "sukcesiki" ją podbudowywały i dawały siłę iść dalej. A nie przytłaczała długa droga do określonego celu na końcu.

Paatik. Dzięki. Jest o tyle łatwo, żeja też sie przez ostanie 8lat leniłem i dorobiłem nadwagi więc walczymy razem(u mnie idie łatwiej z racji szybko postępującej rekompozycji i przyzwyczajenia do trybu życia podległego sportowi)
Myślę że tu słomianym zapałem się nie skończy
Jak pisałem ja nie jestem taki zielony w temacie jak to się może wydawać





Zmieniony przez - RafalSeba w dniu 2021-12-09 14:12:27

Zmieniony przez - RafalSeba w dniu 2021-12-09 14:12:38

Zmieniony przez - RafalSeba w dniu 2021-12-09 14:14:08

Zmieniony przez - RafalSeba w dniu 2021-12-09 14:14:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 72 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6865
RafalSeba
Myślę, że postawienie sobie za cel (tu wyjaśnię) dojście do formy jak u zawodniczek.. a nie same stary są tu celem. (...) Wie jaki by chciała efekt końcowy ale nie musi wcale o nim myśleć. (...)

nie rozumiem po co iść do formy jak u zawodniczki, kiedy nie starty są celem. Schodzenie tak nisko z poziomem tkanki tłuszczowej jest nie zdrowe i nie możliwe do utrzymania w dłuższej perspektywie. Może warto by było szczerze pogadać i wyznaczyć bardziej realny cel do osiągnięcia.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627547
Autorze - oby tylko nie była to Twoja ambicja i Twoje chęci. Temat niby Małżonki - a Małżonki tutaj nie widać.
Wiesz, często w dziale Ladies zagadywali faceci odnośnie planów i diet dla swoich kobiet. I kończyło się zwykle na 1-2 stronach dziennika. Myśle, ze wszystko ma sens - nawet takie motywowanie jak stosujesz - jeśli zaintersowany jest naprawdę zainteresowany.
Mirabelka - nie wiem czy masz rację... Ja też sobie oglądam te motywacje zawodnicze, laski na wspomaganiu etc. I tak sobie gdybam,ze bym takie brzucha i barki chciała. A przecież nigdzie nie wystąpię i pewnie nigdy się nie dorobię takiego ciała. Marzenia też nas napędzają do działania - grunt to wiedzieć ze to marzenie a nie plan na następne 3 miesiące.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Może pociągnijcie temat i prowadźcie dalej ten dziennik żebyśmy mogli śledzić postępy i ewentualnie coś doradzić.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 410
nightingal
Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Może pociągnijcie temat i prowadźcie dalej ten dziennik żebyśmy mogli śledzić postępy i ewentualnie coś doradzić.

Postaramy się
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niecodziennik treningowy z domowej siłowni

Następny temat

Domowy trening z obciążeniem i minimalną ilością ćwiczeń

WHEY premium