SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan - maSSSa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
średnia zawartość włókien czerwonych (wolnokurczliwych, preferujących więcej powtórzeń) w mieśniach:

triceps - 40%
ramienny - 45%
biceps
- 55%

ciekawostki niezwiązane z tematem:
obszerny boczny - 30%
obszerny przyśrodkowy - 60%

naramienny - 80%
najszerszy - 65%
piersiowy - 45%
dwugłowy uda - 75%
płaszczkowaty - 95%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
A dane skąd? kosmos?
HAHA WŁÓKNA CZERWONE TO SZYBKO KURCZLIWE HAHA
http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=8
o ile dobrze przeczytałem:P
Białe to wolne więc za takie informacje dzięki

Czyli te informacje podane przez Ciebie sprawdzą sie ale w wypadku włókien szybkich nie wolnych ;) i z tymi ilościami sie zgodze
pozdrawiam

Zmieniony przez - Ciupelek w dniu 2008-10-01 17:52:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
białe włókna wolnokurczliwe.. tak Ciupelku, dalej czytaj super mądre artykuły w internecie
śmiech na sali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Włąśnie patrze i na różnych są różne informacje.
Zwracam honor.
A skąd wziełeś dane odnoście składu %? bo coś nie wydaje mi sie zeby bic miał więcej % niż tric ( wolnych )

Zmieniony przez - Ciupelek w dniu 2008-10-01 17:57:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
oczywiście, że ma więcej.
informacje pochodzą od dr Marka Kruszewskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
W sumie troche nie wiem jak to możliwe ale może tak jest. Nie przecze. Lecz mnie to dziwi. Poszukam czegoś na ten temat.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Ciupelek


MC 5x5 + jedna seria co tydzien, po dojściu do 10s progres o 5 kg i 5x5 odnowa i tak w kółko.
Drążek wąski podchwyt 6px5s ( pełny ruch , pierwszy trening luźno , potem z ciężarem )
Modlitewnik lub coś na bic+ramienny regresja 8/10/12
i przedramie , rozciaganie i siła(wytrzymałość) chwytu na drązku i duperele.
Tył barków i kaptur z barkami.



ale mam nadzieje, ze to nie całośc twojego treningu?
napisz wiecej o sobie- bo w profilnu np. nie znalazłem nic nt. jaką dyscypline uważasz obecnie za priorytetową, a obydwie raczej sie w dużej mierze wykluczają.
jaki jest twój staz na siłowni itp.?

pomysł z dodawaniem dodatkowych serii może nie wydaje sie najgorszy ale nie wiem czy ma sens- to samo bowiem można wykonac przy klasycznych 5x5 [a przy dojściu do wiekszych obciążeń poprostu wzmóc rozgrzewkę, serie rozgrzewkowe]...


natomiast jeśli chodzi o ów "poboczny" temat to zwaz tylko skąd bierze sie kolor bialy owych włokienek, a jeszcze bardziej czerwony- wtedy powinienes już wejśc na właściwy trop


Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-10-01 20:43:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 95 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
teraz głownie moim priorytetem jest złapanie masyno i ogolnie powiekszyć rozmiar mięśni (a pozniej to zredukować ) staż na siłowni to bedzie gdzies ok 2,5 roku z jedna dluga przerwa.

"Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada, ale na tym, że potrafi się podnosić"

Konfucjusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
Moja dyscyplina priorytetowa to MC. Czemu taka metoda? Małe kroki wielkie rezultaty. Mam predyspozycje wytrzymałościowe. Więc jak bym robił tradycyjne 5x5 to by siła poszła o ok. 5 kg i koniec. A tak kilka tygodni potrwa zanim bedzie progresja. I wykorzystam swoją wytrzymałość w planie siłowym Pewniej sie czuje w takiej metodzie. Planu typowo siłowego ( chodzi mi typu trójbój , itp ) narazie nie ruszam bo jeszcze mój kręgosłup za młody jest:P
Drążek wąskim dlatego że musze poprawić szerokość pleców w dolnej cześci + pobudzenie siłowe bica. Potem regresja na bica zeby dobić/dopompować i koniec.
Wiosłowań nie robie bo chce zrobić kilka eksperymentów m.in. jak MC rozwija grubość pleców , jak na mnie działa trening bica po plecach ( to akurta wiosła nie dotyczy:P ) itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 244 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1961
Ciupelek co ty wogole tworzysz tutaj najpierw twierdzisz ze tric jest bardziej wytrzymaly od bica a potem jak ktos Ci pokazuje % to sie putasz skąd te dane jak sam nie poparles zadnymi faktami swojego wywodu

jak dla mnie to gorzej robic trica po klacie niz bica po pleckach i bica mam bardziej wytrzymalego

zreszta wogole to nie sa wielkie roznice i jecsze raz powtorze nie mozna zalozyc czy lepiej robic z plecami bica czy nie bo to jest sprawa indywidualna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak Robic serie?? ZERKNIJ!!!!

Następny temat

zmienianie planu cwiczen

WHEY premium