SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie - zbyt niska ilość kalorii ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1799

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 224
Witam.
Odchudzac zacząłem się w połowie kwietnia. Moja waga startowa wynosiła 107,9 kg przy 176cm wzrostu.
Po wyliczeniu zapotrzebowania kalorycznego zaczalem działać. W ciągu 2.5 miesiąca schudłem jakieś 17kg. Na początku spożywalem dziennie 2500 kcal i stopniowo obnizalem spozycie. Jestem teraz na etapie 90kg i moja waga zatrzymala sie. Przez prawie miesiac nic sie nie rusza. Dziennie przez ostatni miesiac spozywam srednio 1800 kcal. I moje pytanie brzmi czy nie powinienem wrocic do wyzszych kalorii zeby "ruszyć" organizm ?
Na co dzień pracuje na budowie, srednio po 8h i dodatkowo 2-3 razy w tygodniu chodzę na tenis/koszykówkę.
Wiem ze za szybko obnizylem spożycie kalorii wzgledem zapotrzebowania i nie wiem co dalej robić. Zostac na tych 1800 kcal dziennie i czekac czy podniesc kalorie.
Z gory dziekuje za wszelka pomoc !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Jeżeli od kwietnia nie robiłeś przerwy od deficytu, zwłaszcza tak dużego, to wskocz teraz na 2, czy nawet 3 tygodnie na "zero kaloryczne"/lekki plus. Po tym czasie nie ścinaj kcal tak nisko, a spróbuj zacząć przynajmniej od tych 2500kcal, choć i to może być mało.
2

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siema, tutaj organizm z najzwyczajniej zaadoptował się do warunków jakie mu narzuciłeś dlatego czekanie dalej na 1800 kalorii nie ma najmniejszego sensu bo nic się najzwyczajniej nie będzie działo. Tutaj tak jak kolega wyżej już wspomniał musisz na chwilę wyjść z deficytu z powrotem nakręcić metabolizm i za jakiś czas znów atakować redukcje.
Ja akurat będę powoli wychodził z tego deficytu w sensie że dodawał po 200 kalorii tygodniowo i obserwował ciało tak żeby jak najmniej tej tkanki tłuszczowej zyskać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
przy masie 90kg, aktywności w grach zespołowych i fizycznej pracy to tych kalorii masz o wiele wiele za mało, już na starcie przyjąłeś z mało, prawie 3 miesiace to ciągniesz, do tego na takim dużym deficycie, to teraz najlepiej wejdź na zero kaloryczne, posiedz na tym dwa trzy tygodnie, ale wylicz zapotrzebowanie z wzoru dostępnego na forum, a nie przjmuj na oko, bo ewidentnie to 2500kcal było na oko, daj odpoczać organizmowi od deficytu, dojść do homeostazy i po tym okresie dalej redukuj, tylko już na wyższych kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 224
Dziękuję wszystkim za pomoc !
Tak zrobie, szkoda tylko tego miesiaca zastoju. A co do 2500 kcal to nie bylo na oko, zapotrzebowanie wyliczylem, jednak lato sie zblizalo a ja bylem ulana kulką i dlatego tak nisko zacząłem :) A jeszcze pytanie mam odnosnie trzymania wagi przez te 2-3 tygodnie. W dni wolne powinienem spozywac tyle kcal ile wychodzi mi w ciągu dnia pracy/treningu czy powiedzmy od pon-pt jesc 3000 kcal a w dni wolne 2400 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 910
jedz 2800 codziennie, tez jak jednego dnia zjesz mniej drugiego wiecej bedzie ok, nawet jak przekroczysz tygodniowo zero o pareset kalorii to tez sie nic nie stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33074 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
afroman

A jeszcze pytanie mam odnosnie trzymania wagi przez te 2-3 tygodnie. W dni wolne powinienem spozywac tyle kcal ile wychodzi mi w ciągu dnia pracy/treningu czy powiedzmy od pon-pt jesc 3000 kcal a w dni wolne 2400 ?
Bilans kaloryczny liczym nie tylko z danego dnia ale ważna jest suma z kilku dni a nawet suma tygodniowa i to ta suma ma się zgadzac wiec ty mozesz sobie przyjąc stałą podaż kalorii i jeść tyle samo każdego dnia a mozesz zrobić rotacje i dać więcej kcal w dni treningowe a mniej w dni bez treningu . Osobiscie zawsze mam stałą podaż kcal bo rotacje dla mnie to tylko dodatkowe utrudnienie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2645 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Nie musisz bazowac na tym ile danego dnia spalasz kcal, w zasadzie nawet nie jestes w stanie tego dokladnie skontrolowac, aczkolwiek i tak mozesz zastosowac rotacje i wprowadzic sobie dni o nizszej/wyzszej kalorycznosci. W wiekszosci przypadkow bardzo dobrze sie to sprawdza i pomaga czasem w momencie, gdy lapie nas zastoj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 224
Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc. Staram się dobić do dziennego zapotrzebowania, ale po takim deficycie ciężko mi teraz wpakować w siebie tyle kcal :) Dobijam do 2700-2800, a zapotrzebowanie wynosi koło 3500-3600 kcal. Zobaczymy efekty po tygodniu i będziemy myśleć dalej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Porady żywieniowe

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

WHEY premium