SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt dużo obciętych kalorii, co robić?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 40
Cześć,

w listopadzie postanowiłem się mocniej wziąć za siebie. Ważyłem wówczas prawie 96kg przy 183 wzrostu, co widać było zwłaszcza na brzuchu, zaczęło mi przeszkadzać, że zaraz będzie 100kg a obiecałem sobie, że tyle nie chcę nigdy ważyć. Zaniedbałem się przez dużo słodyczy + odpuszczenie siłki i pracę na siedząco praktycznie cały czas.

Najpierw postanowiłem jeść mniej licząc kalorie i uzupełniając to treningiem siłowym co jakiś czas + od marca cardio 20 minut co dwa dni (trening na spalanie). Zacząłem od 2500 kcal, udało mi się zjechać do 85kg mniej jedząc, bardziej patrzeć na to co jem + pijąc mniej alkoholu. Tutaj jednak pojawia się problem z którego zdałem sobie sprawę niedawno, bo ważąc się codziennie widzę, że waga po prostu stoi, 6 dni temu 85.0, 3 dni temu 84.7, dziś znów 85.0 a kalorii już 1800, co jest dość niebezpieczne, bo PPM obliczony wynosi u mnie 1900 - 2000 kcal, zależnie od metody. Nie zdawałem sobie sprawy, że to aż taki błąd, bo głodny tak naprawdę nie chodziłem.

Do sedna, jak powinienem odbudować mój metabolizm? Co poradzilibyście mi w obecnej sytuacji, by ponownie aż tak bardzo nie przytyć, bo jak rozumiem muszę te kcal powoli podnosić?

Proszę o normalne podejście do tematu, bo niewiedza poniekąd mnie pogrążyła w tej redukcji, więc teraz jak mądrzejszy Polak po szkodzie wolę najpierw zapytać tych, którzy lepiej ode mnie się znają. Pozdro! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 40
Może mi ktoś pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
1. Ważenie się codziennie to błąd, często waga nie pokazuje progresu, a on jest
2. Lepszą są pomiary, czy zzdjęcia co 7-14 dni
3. Moze być tak, że obniżka powoli powoduje większą retencje wody, co za tym idzie nieco maskowanie problemu
4. Możliwe że spadł Ci NEAT, czyli spontaniczna aktywność przez to mniej spalasz niż Ci się wydaje
5. Kalorie to nie wszystko, trzeba zrealizować całą dietę
6. Możliwe, że trzeba zrobić refeed, bądź zbudowac masę, ale to zależy od skłądu ciała i po prostu Twojego celu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6260 Napisanych postów 76002 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754672
Przede wszystkim musisz wiedzieć o tym,co jest miarą efektów. Zdecydowanie nie jest to masa ciała. Jeżeli chcesz wiedzieć jakie są efekty stosowania diety i treningu, to konieczne jest kontrolowanie obwodów ciała, co jedne, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane ich. Poza tym warto obserwować zmianę sylwetki, np. robiąc jej zdjęcia co miesiąc. W tej samej pozycji, świetle, odległości, bieliźnie. Polecam więc zacząć od początku, tak jak należy to zrobić. Wejdź na zerowy bilans kcal przez około 2 tygodnie i następnie zacznij redukcję.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sour plus na masie

Następny temat

Dieta do oceny redukcyjna

WHEY premium