SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka lub inny produkt na masę - nie słodki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 79
Witam,

Mam plan , aby nabrać masy (obecna 70 kg przy wzroście 183 cm). efekty mi przynosiła zwykle duża ilość kalorii.

Testuję już od jakiegoś czasu różne odżywki i przeróżne smaki (banan, czekolada, wanilia , truskawka etc.) , niestety wszelkie które piłem są zbyt słodkie, jedynie mogłem pić Huel , ale spożycie kończyło się częstymi wizytami w toalecie. podaję listę która odpada:
Biotech ISO Whey Zero, Mutant Mass, Profi Mass, Real Pharm Muscle ON, Gold Whey Standard, All Nutrition Whey Protein (z 10 smaków, wszystkie zbyt słodkie) , Huel,

Byłbym wdzięczny za podanie propozycji jakiegoś produktu- Odżywka białkowa, bulk ,czy np. białko konopne z wodą by było dobrym rozwiązaniem? Potrzebuję produkt o neutralnym smaku, który jest na tyle dobry że można go pić 3 x dziennie. Zależy mi na dostarczeniu jak najwięszkej ilości kalorii. Piłem kiedyś też Mlekovita WPC 80 , ale było to zbyt mdłe

Z góry dziękuję , pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12092 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234910
Jak najbardziej mozesz dietke w dziale odzywianie skonsultowac, wyjdzie Ci to na pewno na plus.
Tutaj podrzucam mala sciagawke

https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.

https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.

https://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.

W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g , tłuszcze 1-1,5 g na kg masy i reszta kalorii z węglowodanów


Wtedy gainera mozesz wkomponowac zgodnie z brakami:)

mozna ewentualnie kupic bialko bezsmakowe
https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_WPC_80_Pure_Protein-opis39228.html
i mieszac z weglowdanami typu maka ryzowa, a smak sobie wtedy dowolnie ustalac poprzez dodatki owocow, czy np kakao i slodzika

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Warto abyś sprecyzował czy potrzebujesz białka czy gainera.
Osobiście mogę polecić odżywkę Whey 100 z Trec Nutrition, ich Wpc nie jest przykro słodkie, ma fajny subtelny smak(wanilia wg mnie topka). Jak chcesz aby było mniej słodkie to polecam rozrabiać w większej ilosci mleka lub całkowicie przestawić sie na rozrabianie w wodzie/większej ilosci wody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 79
Białko , czy gainer- trudno powiedzieć. Wolałbym coś bardziej smacznego, z doświadczenia wiem że odżywki są smaczniejsze. Np. pijąc mutant mass miałem wrażenie , jakbym pił cukier z wodą i dodatkiem czekolady

Dzięki za propozycję ,a coś takiego Olimp 100% NATURAL WHEY PROTEIN CONCENTRATE?

Zależy mi na neutralnym smaku, bo te smakowe średnio mi podchodzą


Zmieniony przez - Alesandro1 w dniu 2021-12-26 00:54:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33168 Napisanych postów 23242 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278233
To są tylko odżywki , PROCH i try powinieneś głównie skupić się na diecie bo goły proch to głównie gołe makro a makro z jedzenia to jeszcze minerały , witaminy i inne wartosci odżywcze . Ty na masie nie masz jeść na oko duzej ilosci kcal a wyliczyć swoje zapotzrebowanie i dodać 200-300 kcal , mała nadwyzka i kupa czas i pracy . Masa to mega ciężki i długi proces więc nic tu nie przyspieszysz . Odzywki nic nie dadzą jeśłi dieta i trening nie dopięte , Co do smaku to przecież sam sobie regulujesz konsystencje czy intensywność smaku popzrez mniejszą lub wiekszą ilość rozpuszczalnika ( woda , mleko , kefir itp) a jeśłi nadal przeszkadza smak to kupuj bezsmakowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 79
dieta i trening zapewnione. Potrzebuję odżywkę czy też bulka, polecasz jakiś produkt? o neutralnym smaku


Zmieniony przez - Alesandro1 w dniu 2021-12-26 11:18:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Ja bym brał z treca Whey 100 o smaku naturalnym, sam używam ich odzywek i sobie bardzo chwale, wiadomo jest trochę droższy niż inne firmy ale nie przeszkadza mi to za bardzo. Na relacjach na instagramie lub Facebooku u Mariusza Tomczuka właśnie często przewija się te białko o smaku naturalnym, bo używa go do śniadania(Shake z odżywki, płatków ryżowych i masła orzechowego) :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Najpierw policz czego w diecie Ci brakuje i dlaczego chcesz 3 x dziennie pić, bo tak na opakowaniu jest napisane ?

Co innego jest przyjąć 3x30 g odzywki białkowej a co innego 3x100g gainera, nieumiejętnie kożystasz więc nie dziwie się ze masz problemy od strony ukąłdu pokarmowego, coś za słodkie jest rozrób w większej ilości wody.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 79
Anubis brakuje mi w zasadzie węgli oraz białka. Polecasz jakiś gainer o neutralnym smaku? Ok, spróbuje dołożyć więcej wody jak proponujecie. Chciałbym pić 3x dziennie, bo tyle maksymalnie będę w stanie wypić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33168 Napisanych postów 23242 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278233
Może wstaw kilka przykladów swojego jadłospisu jak to wygląda jak chodzi o kcal , makro i produkty . Masz raptem 70 kg więc dziwne troche że przy takiej wadze chcesz az trzy razy dziennie spożywać proch bo ciężko ci dostarczyć odpowiednią ilość białka i węgli .https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html Pamiętaj że na początku powinieneś głównie skupić się na diecie a nie na szukaniu dróg na skróty .Proch 3 x dziennie to troche sporo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Nie do końca rozumiem jak możesz twierdzić, że trudno powiedzieć co potrzebujesz. Nie wiesz czy w diecie masz braki białka lub białka i węglowodanów? Odżywki te służą do uzupełniania braków składników odżywczych z diety. Musisz więc wiedzieć czego z reguły Tobie brakuje i co najtrudniej jest uzupełnić.

Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup osobno odżywki białkowej bezsmakowej i bezsmakowych węglowodanów. Skoro wersje smakowe Tobie nie odpowiadają. Np SFD Nutrition WPC Pure 750g i Quamtrax Instant Oatmeal.

https://sklep.sfd.pl/Quamtrax_Instant_Oatmeal_-opis38657.html

https://sklep.sfd.pl/SFD_NUTRITION_WPC_80_Pure_Protein-opis39228.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Alesandro1
Anubis brakuje mi w zasadzie węgli oraz białka. Polecasz jakiś gainer o neutralnym smaku? Ok, spróbuje dołożyć więcej wody jak proponujecie. Chciałbym pić 3x dziennie, bo tyle maksymalnie będę w stanie wypić

A ile Ci brakuje wegli a ile białka wiesz chociaż?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna - czy jest bezpieczna?

Następny temat

Kreatyna - kalistenika

WHEY premium