Wykorzystanie aminokwasów BCAA w diecie sportowca niesie za sobą wiele korzyści, które wynikają z faktu, że aminokwasy o budowie rozgałęzionej metabolizowane są w komórkach mięśniowych, a nie wątrobie. Dla nas sportowców oznacza to, że poprzez dodatkową podaż aminokwasów tego typu, możemy wpływać na pozytywne zmiany w naszym ciele, które przyczynią się do efektywniejszego treningu.

 1. Czy badania naukowe potwierdzają skuteczność BCAA
 2. Pod jaką postacią możemy kupić BCAA?
 3. Na topie są napoje

Czy badania naukowe potwierdzają skuteczność BCAA

Badania naukowe jednoznaczne wskazują, że suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi, niesie za sobą znaczne działanie na organizm osoby trenującej, które zawdzięczamy szybkiemu wchłanianiu suplementu do krwiobiegu. Już po 20 minutach od wypicia suplementu, nasza tkanka mięśniowa zabezpieczona jest przed działaniem katabolizmu, a my z powodzeniem możemy trenować intensywnie bez strat w muskulaturze.

Ważną rolą aminokwasów rozgałęzionych jest ich wpływ na tempo regeneracji, jak i obniżenie bolesności mięśni, która potrafi być mocno dokuczliwa po treningu.

bcaa

Pod jaką postacią możemy kupić BCAA?

Rynek suplementacyjny oferuje nam kilka form dostarczenia BCAA do naszego organizmu, do wyboru mamy kapsułki, proszek, tabletki, które od lat goszczą na półkach sklepowych. Obecnie jednak jedną z nowszych form wykorzystania BCAA jest forma płynna w postaci smakowych drinków.

Pod kątem składu, zazwyczaj produkty tego typu nie odbiegają od produktów w proszku, czy też kapsułek, mamy tak samo dostępne BCAA wysokiej jakości, z tą różnicą, że mamy gotowy do wypicia produkt, zamknięty w wygodnej puszce. Można więc stwierdzić, że BCAA w formie drinku, dedykowane jest osobom, które cenią sobie wygodę stosowania produktu w ten sposób, aby pozbyć się problemu z wożeniem ze sobą szejkerów, pojemników na kapsułki, czy całych wielkich puszek suplementów.

Na topie są napoje

BCAA w formie drinka, daje nam możliwość, zabrania ze sobą wszędzie porcji aminokwasów, gdzie tylko nasza wyobraźnia nam pozwoli, co czyni rozwiązanie tego typu bardzo praktycznym. Wrzucamy metalową puszkę w treningową torbę i zapominamy o całym problemie z mieszaniem proszków, czy łykaniem tabletek. Nie raz widziałeś spojrzenia w szatni, gdzie przed treningowo trzymałeś garść tabletek? BCAA w formie napoju, oszczędzi Ci spojrzeń tego typu.

Nie musimy więc nosić ze sobą dodatkowej wody, pojemników, jak i nie musimy przesypywać proszków z opakowań, mieszać i patrzeć, kiedy BCAA rozpuści się w wodzie. Kupując aminokwasy już w formie gotowego drinka, otrzymujemy wygodne rozwiązanie, które pozwala nam bezpośrednio spożycia suplement wtedy, gdy mamy na to ochotę. Jest to również znakomita opcja na to, aby wypić coś zimnego z lodówki, gdy mamy ochotę na zimne słodkie napoje, gdyż BCAA w formie drinka, smakuje wyśmienicie, dostarcza nam pozytywnych wrażeń smakowych.

Badania

 • https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/1550-2783-9-20
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21297567
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9124069
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18704484
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20601741
 • http://jn.nutrition.org/content/134/6/1583S.long
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18056791
 • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24284442
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2656154
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21169225
 • http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20300014
Komentarze (3)
lodzianin1

bardzo fajna opcja czasem korzystałem z puszek innej firmy ,teraz będę kupował All

0
Banan

no i rewelka smakowo :)

0
krzysiek245

W jakiej cenie jest bcaa z glutamina mnie interesuje ta która jest w promocji.

0