SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE - POJEDYNCZE PYTANIA CZĘŚĆ IV.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99852

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349883
tyle, że to żaden obraz a Twoje wyobrażenia.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
Koniu151
tyle, że to żaden obraz a Twoje wyobrażenia.


..tylko że ja Koniu podałem przynajmniej kilka argumentów odnośnie teorii nie wliczania niepełnowartościowego białka a ty piszesz ciągle w stylu nastolatka " ..bo tak.." niczym tego nie argumentując. Ale skończmy tą dyskusje bo i tak do niczego nie doprowadzi a kto sprytniejszy sam sobie odpowie na to pytanie.

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349883
w zasadzie to nic nie podałeś nie licząc tych bzdurnych założeń wyżej, no chyba że wypisanie aminokwasów i napisanie, że masz trenera, który gdzieś tam się obraca to dla Ciebie argument.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-12-24 14:17:25

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
główny to taki ze wliczając niepełnowartościowe to może zabraknąć ci przydatnych aminokwasów ty natomiast nie podałeś nic. Pozdro.

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349883
tak, przy założeniu dostarczania połowy zapotrzebowania na białko z ryżu itp. Myślę, że łatwiej trafisz 6 w lotka niż znajdziesz taką osobę, która ćwiczy ma jakieś pojęcie i robi tak jak piszesz, ale takimi mądrościami nie błyszczysz tu pierwszy raz. I tak jak pisałem, weź pierwszy lepszy podręcznik i zobacz jak faktycznie wygląda sytuacja z tymi aminokwasami i czy na pewno jest szansa by ich zabrakło, sądzę, że i przy Twoich genialnych założeniach również jest to mało prawdopodobne.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-12-24 14:26:37

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
ciągle nie podałeś żadnych argumentów tylko negujesz nic więcej. A idąc tym tokiem myślenia nie określasz ile % przynajmniej powinno być białka pełnowartościowego które uzupełni braki w roślinnym bo tak ktoś może być wegetarianinem i ustawiając sobie na te 1,5-2g na pewno będzie miał niedobór! A tu kolejny cytat:
"CO OZNACZA W PRAKTYCE, ŻE BIALKO JEST NIEPEŁNOWARTOŚCIOWE?
W odniesieniu do tego rodzaju białek wprowadza się parametr aminokwasu ograniczającego (limitującego). Jest to aminokwas egzogenny, którego dane źródło białka posiada najmniej (bądź pozbawione jest całkiem)w porównaniu do białka wzorcowewgo. Ten aminokwas będzie ograniczał możliwości wykorzystania pozostałych aminokwasów w celu budowy białek ustrojowych. Czyli organizm nie będzie w stanie wykorzystać w pełni takiego białka. Jeżeli określony produkt będący źródłem białka, zawiera tylko 60% jakiegoś aminokwasu niezbędnego to oznacza, że organizm wykorzysta dane białko w 60% (owszem Twój posiłek zawierał 30g białka, ale na potrzeby ustrojowe organizm spożytkuje tylko 60% tej puli, czyli 18g). "
...co innego jakbyś napisał wliczaj do diety ale (zakładam) musisz dać te 1.5g białka z mięsa by uzupełniło niedobór w roślinnym. Wtedy przyznał bym Ci racje z uwagi iż nadmiar może zaszkodzić. Ale ty piszesz wliczaj więc choć to skrajność ktoś będzie jadł 50g piersi do dwóch paczek ryżu i to nie będzie prawidłowe.

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
ale są święta po co się kłócić wydaje mi się że wiem o co chodzi tylko nie potrafisz tego zargumentować więc niech będzie że masz racje :)

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349883
tak, cały czas o aminokwasach ograniczających mówię, a jak widać Ty dowiedziałeś się czym są(że istnieją) przed chwilą, więc przejrzyj gdzie jaki jest(O NIESPODZIANKA!! np w mięsie czy rybach też taki jest!!), ile go brak, a potem popatrz w przeciętną dietę na forum i sprawdź, czy kompozycje na talerzach aby się nie uzupełniają...podpowiem - uzupełniają. Jest to teoria tak samo przydatna, jak teoria indeksu glikemicznego, czyli w praktyce nie mająca większego zastosowania, jeżeli mówimy o dobrze skomponowanej diecie opartej na kanonie "sportowym" .

BTW To, że czegoś nie potrafisz zrozumieć, nie oznacza, że nie jest to argumentem.



Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-12-24 15:15:51

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11396 Napisanych postów 72680 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958522
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 60 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 438
Może i głupie pytanie ale jestem na redukcji już troszke i udało mi się schudnac z 98kg do 74(aktualnie) ale sylwetka nie wygląda jeszcze tak jak powinna, troche mięśnie już zbudowałem bo nawet przez ten tłuszcz który jeszcze jest widać już coś nie coś, wiem że redukuje się do lustra ale chciałbym mniej więcej ocenić do ilu musze schudnać aby już dobrze wyglądać bo chciałbym sobie tak pomanewrować kcal żeby nie schodzić do zera za szybko a potem nie bede miał z czego uciac pozdrawiam.

Wzorst: Mierzenie w domu więc nie dokładnie ale ok. 172/3 może 171 choć wątpie :D
Waga: 74
Wiek 16 ;]

Endomorfik, ogółem jestem dość zbity. Nawet przy tych 98kg nie wyglądało to na tyle bo fałd nie miałem tylko wystajacy brzuch :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zrzut diety redukcyjnej, co zmienić a co poprawić?

Następny temat

Dziwny wzrost Wagi

WHEY premium