SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE - POJEDYNCZE PYTANIA CZĘŚĆ IV.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 99153

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1011
Koniu151
wszystko zależy od tego w jaki sposób chcesz wytworzyć deficyt, czy tnąc kcal od wyliczeń, czy pomijając w obliczeniach właśnie cardio czy np neat.


neat uwzglednilem- 900kcal, zapotrzebowanie niecale 3200kcal, dodam po kazdej sesji treningowej cardio i tluszcz bedzie lecial?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 135
Chciałem sie zapytać o niskim poziom tłuszczu ktory próbuje osiagnac (ok.8-10%) przez jedzenie głownie warzyw i białka z jajek i prochu(bardzo dobrego). Czy organizm może sie przyzwyczaić do takiej diety przez co będzie mi ciężko zrzucać dalej ? Robie hiit i robie ćwiczenia wielostawowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 155 Napisanych postów 18766 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78763
a jaki sens ma jedzenie samego białka, sladowych ilości ww i sporej ilości błonnika? zajechanie się czy coś więcej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 151 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6180
kołek86
Kostka - dzięki, nawiązując do Twoich porad:

1. Planowałem w każdym posiłku zachować ten stosunek makro 30/50/20, rozumiem, że to nie ma większego znaczenia ?

2. Co do okresu postnego, różne opinie krążą na jego temat jeśli chodzi o przerywanie, mam zamiar od rana do początku okna pić tylko zieloną herbatę, który niby w jakimś tam stopniu wspomaga spalanie, rozumiem, że jest to dopuszczalne ? Dodam, że nie mam zamiaru stosować żadnych suplementów.

3. Z wyliczeń zapotrzebowania kalorii, wychodzi mi +- 3100 - 3200 (uwzględniając wszystkie 5 jednostek treningowych, czyli siłowe i hiit), planowałem zacząć deficyt tak od 2800 - 2900. Czy przy takim deficycie, trzymać go każdego dnia, czy jeszcze go zwiększyć w dni hiit i nietreningowe, żeby zwiększyć efekt spalania ?

4. Generalnie, mam zamiar spożywać tylko "czyste" jedzenie, czy po treningu powinienem zwracać uwagę na wolno i szybko wchłanialne białko ? Jaki stosunek ew. powinien być pomiędzy nimi zachowany ? Podobnie z węglami, czy przy if/lg IG ma jakieś znaczenie ?

Wybaczcie, że tyle pytań, kiedyś trenowałem przez prawie 10 lat sw, robiłem siłkę, zdrowo się odżywiałem, ale po 7 latach "laby" i zapuszczania bebola dopiero teraz wróciłem do tych tematów i if/lg jest dla mnie czymś zupełnie nowym i nieco wywracającym do góry nogami dotychczasowe opinie nt. treningu i odżywiania, a w wielu miejscach napotykam na sprzeczne informacje.


1. Wydaje mi się, że lepszą opcją będzie zachowanie tych proporcji w skali całego dnia niż w każdym posiłku. Generalnie to możesz spróbować tak jak piszesz, ja jednak wolę opcję do treningu B+T, a po treningu B+W. Jeżeli ćwiczę na czczo, to, po treningu B+W, później B+W+ już trochę tłuszczy, a ostatni posiłek to B+T.

2. Pić możesz wszystko co nie ma kcal, mogą to być też napoje light/zero. Herbata/kawa jak najbardziej tylko nie dodawaj mleka, za to słodzić słodzikami możesz.

3. Zostaw jak jest, nie pogłębiaj deficytu. Posiedź na takich kcal z 2 tygodnie i zobaczysz jaki będzie efekt, jak nic nie ruszy to wtedy będziesz myślał nad zwiększaniem deficytu, poprzez aktywność lub przez cięcie kcal.

4. Myślę, że czyste jedzenie to lepsze rozwiązanie, nie ma co patrzeć na "warszawskich koksów". Jeżeli już miałbyś wrzucać coś śmieciowego, to raczej niech to będzie w tym okresie potreningowym. Mi niejednokrotnie zdarzało się potreningowo zjeść jakieś lody czy inne słodycze, aczkolwiek stanowiło to nieduży procent mojego dziennego zapotrzebowania, tak to bazowałem na czystej misce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 33
Kostka - serdeczne dzięki.

Jeszcze jedna sprawa, znam opinie i podejście "koksów" do śmieciowego jedzenia, ja nawet nie biorę tego pod uwagę, ew. jakiś cheat meal, ale to jak już bym był zmuszony. Chodzi mi o to czy np. w posiłku po treningowym powinienem ładować np. zarówno twaróg jak i pierś z kurczaka ? Podobnie z węglami, czy zwracałeś uwagę na IG poszczególnych węgli w określonych porach czy w przypadku takich "głodówek" nie ma to znaczenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 151 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6180
kołek86
Kostka - serdeczne dzięki.

Jeszcze jedna sprawa, znam opinie i podejście "koksów" do śmieciowego jedzenia, ja nawet nie biorę tego pod uwagę, ew. jakiś cheat meal, ale to jak już bym był zmuszony. Chodzi mi o to czy np. w posiłku po treningowym powinienem ładować np. zarówno twaróg jak i pierś z kurczaka ? Podobnie z węglami, czy zwracałeś uwagę na IG poszczególnych węgli w określonych porach czy w przypadku takich "głodówek" nie ma to znaczenia ?


Twarogu w ogóle nie musisz ładować :), w posiłku potreningowym źródłem białka niech będzie samo mięso/ryba. Co do IG węgli, to w DT jadłem jak leci, a w DNT wybierałem te z niższym IG, aczkolwiek nie wiem czy miało to jakikolwiek wpływ na powodzenie redukcji ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18
Witam
Mam problem z otyłością. Mam 17 lat 175 cm i 95.5kg. Jeżdżę często na rowerze nie po mieście tylko w terenie. Nie jem słodyczy (wcale), unikam gazowanych napoi, piję wodę niegazowaną (czasami smakową). Nie jadam fast foodów, żadnych rzeczy tego typu. Mój tryb życie jest aktywny bo nie siedzę w domu tylko zawsze jestem na powietrzu. Chciałbym zrzucić kilka kilogramów tylko nie wiem co mam robić. Nie stać mnie na trenera, ani na dietetyka.
Proszę o pomoc, napisałem tak w skrócie, ale jeśli coś chcecie wiedzieć więcej to oczywiście napiszę :)


Zmieniony przez - jamis w dniu 2015-06-23 16:39:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 906 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15066
Cześć, bardzo ważne pytanie. Obecnie jestem już 4 miesiace na redukcji, doznałem kontuzji barku, za tydzien planowalem przerwe od treningow silowych ( tygodniowa, max dwu ). Teraz jestem pewien ze bedzie dwutygodniowa i to od dzisiaj, jaka strategie powinienem zastosować jezeli ta waga spadała regularnie. Zostać na tych samych kcal i dodac aktywnosc w dni gdy powinienem zrobic trening silowy ( np. godzina spacerów ) czy moze poprostu nie robic treningów silowych i troche nakrecic metabolizm . Waga teraz to 82kg, i okolo 14-15% bf. szamie DT 2700kcal (220b, 330ww,50tł), DNT 2300kcal (200b,250ww,50tł). Dodam ze od baaardzo długiego czasu nie robilem przerwy w treningach no i to wyszło niestety w postacji kontuzji, nie robilem tez cheatow itp. Nie chciałbym się podlac a chciałbym tez troche podkrecic metabolizm, co byscie radzili ? Bardzo licze na wypowiedz Koniu

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem."

~Arystoteles

Mój dziennik treningowy ---> http://www.sfd.pl/[BLOG]_AO11._Winorocznik92_w_2015r.-t1075814.html

Co jadam? ---> http://potreningu.pl/profile/ao11 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 181
Witam !! Mam pytanie odnosnie redukcji i stosowania kreatyny, czy mozna to polaczyc? Bylem na masowce i stosowalem kreatyne. Zostalo mi jeszcze jej na jakies 2 tyg.. czy moge stosowac ja w czasie redukcji? Czy to sie mija z celem.. z gory dzieki za pomoc !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
tak, możesz stosować kreatynę na redukcji bez problemu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zrzut diety redukcyjnej, co zmienić a co poprawić?

Następny temat

Dziwny wzrost Wagi

WHEY premium