SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - jaki wybrać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Cześć, wchodzę właśnie z redukcji na masę i zmieniłbym mój plan treningowy, ale nie wiem na jaki. Do tej pory robiłem 4x split - klata+biceps/nogi/plecy/triceps+barki. Robiłem po około 4 ćwiczenia co dawało 13-14 serii zakres 8 powtórzeń (jak jakieś ściągania na bramie to po 10). Czytałem gdzieś, że fajnie można budować masę mięśniową robiąc treningi 6 razy w tygodniu bodajże klata+nogi/plecy/biceps+triceps+barki. Myślicie, że to dobry pomysł, a jak nie to polecicie jakieś fajny plan?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Dzięki za filmiki. Jeszcze mam jedno pytanie co do tego planu jak tak to przemyślałem. Czy idąc tym planem i wykonując tylko te 3 ćwiczenia na klatkę w ciągu tygodnia jestem w stanie ją rozbudować, żeby była większa oraz pełna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
Hej , jeśli oczekujesz jakiejś porady to pasuje dać ankietę działu bo nic o tobie nie wiadomo , co do ćwiczenia 6 razy w tygodniu to troche słaby pomysł bo kiedy bedziesz sie regenerował ? , mieśnie rosną jak odpoczywasz więc ćwicząc praktycznie codziennie nie masz jak odpoczać a takie ilosci sesji treningowych są barzdiej pzreznaczone dla osób na wspomaganiu . Możesz zaglądnąć do tego tematu i tu masz fajnie opisane jakie są możliwosci dobierania treningów https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Siemka.
To jakim planem trenować lub jaki priorytet sobie obrać to trzeba by było najpierw zerknąć na sylwetkę gdzie są braki i plan układać właśnie pod te braki. Masz wiele fajnych systemów. Push pull legs bardzo teraz popularny, lub góra dół lub też tył przód nogi :) No wariacji może być sporo. Wszystko zależy od priorytetu.
Co do 6 treningów siłowych w tygodniu to zależy od zaawansowania, intensywności, objętości treningowej i zdolności organizmu do regeneracji ale 4-5 treningów z pewnością będzie bardziej optymalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Myślę że jeżeli jesteś osobą początkująca, Nie należysz do osób zaawansowanych to 4 dni siłowy w tygodniu w zupełności wystarczą. Ogólnie W przypadku osób trenujących w sposób naturalny które nie mają zbyt dużo na sobie jeszcze masy mięśniowej rozdrabnianie się z planem treningowym nie jest dobrym rozwiązaniem. Mam tutaj na myśli to te wchodzenie na typowego Split A gdzie chcesz jeszcze bardziej rozdrobnić poszczególne grupy mięśniowe będzie po prostu mało efektywne. Osobiście bym tutaj poszedł w kierunku klasycznego podziału Push Pull

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Zdjęcia mojej sylwetki wrzucałem w tym temacie jakoś 1,5 tygodnia temu. Napisaliście, że sylwetka już nadaję się pod budowanie masy. Kiedyś ćwiczyłem za małolata z 1,5-2 lata na siłowni, ale nie było to jakoś bardzo zaplanowane jeśli chodzi o trening. Teraz tak jak pisałem robiłem ten split (trochę rotowałem ćwiczeniami, ale głównie robiłem wielostawowe i na wolnych ciężarach).

winterR
zerknąć na sylwetkę gdzie są braki

Partie, które chciałbym poprawić to chyba głównie klatka oraz ręce i może trochę nogi (chociaż nie uważam, że są złe).

TomQ-MAG
Osobiście bym tutaj poszedł w kierunku klasycznego podziału Push Pull

Słyszałem właśnie o push pullu, że podobno fajny plan. Podrzuciłbyś mi jakiś link może z przykładowym takim planem?


Zmieniony przez - froxyy w dniu 2021-11-30 13:45:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Czeknij https://www.sfd.pl/Plany_treningowe-f815.html w dziale jaki ci podrzuciłem masz tam różnego rodzaju plany treningowe i przykładowe rozpiski tylko musisz trochę poszukać bo z tego co widzę userzy zaczęli tam zakładać swoje tematy i zrobił się mały burdel, jednak Szukaj tematów które zostały założone przez administratora banana to tam będziesz miał dokładną rozpiskę jak i różne warianty systemu push-pull i na pewno coś dopasujesz do własnych możliwości. Ja odkąd tylko poznałem tego typu metody to praktycznie się jej Ciągle trzymam
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Najbardziej z tych, które znalazłem w dziale, o którym pisałeś spodobał mi się chyba ten. Jedyne co mi w nim nie pasuje to, że nie ma klasycznej klatki sztangą na płaskiej, a jest na skosie dodatnim, ale u mnie na siłowni można to tylko robić na smithie, bo inaczej robi się tę klatkę pod kątem 60 stopni . Czy mogę na przykład zamienić te ćwiczenia czy będzie to spora zmiana?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Oczywiście tam masz tylko podany schemat i przykładowe ćwiczenia, zawsze możesz sobie dobrać poszczególne elementy treningu w taki sposób aby zachować ich proporcje i robić te akurat co sobie są potrzebne, oznacza to że jeżeli chcesz robić zamiast z ławki płaskiej wyciskanie na skosie dodatnim to jak najbardziej możesz sobie taką zmianę zastosować, bo nadal będzie to ćwiczenie na mięśnie piersiowe więc tutaj proporcje samego schematu nie zostaną zaburzone. Więc jak najbardziej możesz sobie te ćwiczenia zamienić

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Bardziej myślałem, że np mogą być ułożone ćwiczenia na zasadzie góra klatki, dół klatki itd. Ale chyba po prostu zmienię to jedno ćwiczenie tak to i polecę tym schematem co tam jest, bo ćwiczenia raczej spoko się wydają. A co do częstotliwości/ilości treningu to lepiej zostawić tak jak jest czy jeśli się będę odpowiednio regenerował to mogę robić po jednym dniu przerwy po każdym treningu (czyli zmniejszę z dwóch dni przerwy po FBW do jednego) to będzie git? Bo chodziłem około 5 razy w tygodniu wcześniej na siłownię i aż dziwnie mi się będzie przestawić na tak mało coś czuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Ogólnie jeżeli lecisz schematem typu push-pull i uzupełniasz go treningiem fbw, to tutaj nie ma co się rozdrabniać żeby jakoś klatę dzielić na jej poszczególne rejony. Chyba żebyś podzielił jeszcze schematy pół Wspólna schemat a i schemat b i wtedy pokombinować w ten sposób aby w schemacie a umieścić więcej skosów dodatnich W schemacie b skupić się bardziej na ławce płaskiej i na przykład dorzucić pompki na poręczach które zaatakują dół klaty Wtedy faktycznie można tak pokombinować, jednak Znajdujemy się w dziale dla początkujących i stąd pytanie czy faktycznie jest to ci potrzebne na tym etapie?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Jeżeli regeneracja na to pozwoli to faktycznie może schemat nieco bardziej zagęścić. Można zrobić na przykład pierwszy dzień Push, drugi dzień Pull, dzień przerwy, trening fbw dzień przerwy przecinek i znowu zaatakować treningiem Push. Oczywiście tutaj możliwości jest sporo i kwestia na to jak masz do piętą regenerację, czyli ilość snu i ewentualną suplementację która będzie wspomagała proces regeneracyjny, oraz jak masz dopracowana Dietę żeby po prostu dawać sobie radę z tak mocnym obłożeniem treningowym

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o weryfikację planu (początkujący)

Następny temat

push pull do oceny

WHEY premium