SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - co dalej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5167

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

74,4kg

Wzrost

180cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Zdjęcie, nie wiem ile to jest

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

4x trening siłowy i 30 min aeroby po każdym, 2x rower/basen, 10k kroków dziennie prawie zawsze

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dieta w 85% nieprzetworzona

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Cześć, jest to w zasadzie kontynuacja tematu, ale nie umiałem w odpowiedzi wrzucić zdjęć, więc postanowiłem, że założę nowy. Ostatnie zdjęcie jest sprzed 2-3 dni. Waga na tym zdjęciu to 74,4kg. Aktualnie trenuję 4x siłowo, a po każdym z tych treningów 30 minut orbitreka lub rowerku w tempie tlenowym (o ile wierzyć tym czujnikom do pomiaru na tych urządzeniach). Codziennie staram się robić 10k kroków, ale też nie zawsze to wyjdzie. Dodatkowo w dni nietreningowe 2x robiłem zwykły rower koło godziny (różne tempo, więc nie byłem w stanie tego w żaden sposób obliczyć, ale przeciętnie 20-25km/h), a teraz zapisałem się na basen, ale byłem dopiero raz, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Raczej mało intensywnie np. 2x żabka 1x kraul na zmianę przez około 45 minut. Zmniejszyłem niedawno kalorie z 2500 do 2300, bo był zastój (przy około 75,5-76kg), a obwody stały w miejscu. Obwody poza pasem raczej nie pospadały, ale w pasie zeszło tylko z 82-83cm do 78-78,5cm (mierzę w 'najgrubszym' dla mnie miejscu czyli wokół boczków i pępka). Generalnie jestem zadowolony, bo widzę dużą zmianę na twarzy, na rękach ładnie powychodziły żyły, góra brzucha też się fajnie uwidoczniła, łydki odsłoniły, czwórki trochę też, ale dalej jest tam tłuszcz i ogólnie cała sylwetka na pewno na plus, ale no chciałbym dopalić ten fat, który został i widać go na dolnej partii (pępek i boczki) i teraz moje pytanie co robić dalej? Ucinać kalorie? Chociaż wolałbym nie, bo te 2300 kcal jest dla mnie na styk aktualnie. Dodać jeszcze więcej aktywności w postaci cardio? Czy może coś innego. Docelowa waga, do której chciałbym zejść i koniec to 70kg i liczyłem, że cały ten fat się spali tak, żebym mógł na spokojnie zacząć zwiększać kalorie i wejść na masę, żeby zbudować masę mięśniową. Ogólnie to ta redukcja przez to, że tyle trwa to już mocno mnie męczy, ale no niestety miałem raz kontuzję z 2 tyg oraz zaczęły się wakacje i nie zawsze trzymałem dietę, szczególnie jak gdzieś wyjeżdzałem na parę dni. Więc na pewno z miesiąc było bez żadnego progresu. Poniżej załączam zdjęcia i proszę o rady.













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Nie wiem czy ja coś źle liczę, czy o co chodzi, ale wychodzi mi biorąc z tego wzoru maksymalne wartości (9 dla siłowego i 500 dla mezo) i wychodzi mi 2853 kalorie (nie doliczyłem ~5-7k kroków, które codziennie raczej robię) i nie ma ch**a, żeby to było realne. Nie wiem czy biorę zły typ budowy i może powinienem brać ekto 900 kcal w tym wzorze, ale zawsze wydawało mi się, że mam bardziej sylwetkę mezo. Przed redukcją (którą w zasadzie zacząłem ten temat) może takie zero miałoby sens, bo faktycznie ważyłem 82kg i jadłem lekko poniżej 3k, a waga i obwody stały w miejscu, ale byłem zalany, mało się ruszałem i było to słabej jakości jedzenie. Czy to kwestia metabolizmu, który naprawiłem, że teraz na 3500kcal waga stała na około 76kg i obwody nie szły w górę? Mimo, że to moje zero według wzoru nie wychodzi więcej niż 3k kcal? Potrzebuje pomocy, bo już sam nie rozumiem
PS: Foty poglądowe są na pierwszej stronie (przed redukcją) i na 4 stronie (po redukcji).



Zmieniony przez - froxyy w dniu 2022-03-15 11:32:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Kurczę mam więcej zdjęć, bo robiłem 2 na daleko jedno z napinaniem brzucha, drugie bez i tak samo na blisko z napinaniem i bez, ale można wrzucić tylko 5. Nie wiem czy wybrałem dobre, bo na blisko i z napiętym brzuchem, a światło jest średnie, ale chyba powinno być widać różnicę. Co do zdjęc to po kolei daty mają się tak - 16.04 / 03.05 / 28.05 / 19.06 / 22.08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
z kaloriami już nie ma co niżej schodzić, lepiej dodać aktywności, ale masz jej już bardoz dużo, więc:

froxyy
Ogólnie to ta redukcja przez to, że tyle trwa to już mocno mnie męczy

pytanie ile trwa faktycznie ta redukcja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Tak realnie patrząc to myślę, że jak zacząłem tego 16.04 to odjąłbym z tydzień i w trakcie wakacji/kontuzja 3-4 też. Więc jakoś 3 miesiące około. Wiem, że to nie jest super dużo, bo nie jest to jakaś ekstremalna redukcja, ale chciałbym już po prostu zwiększyć kalorie i kierować się w stronę tych 80kg znowu, ale no najpierw chce wypalić ten fat i chciałem docisnąć ten ostatni miesiąc na maksa nie ukrywam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Tutaj wskoczyłbym juz na mała nadwyżke i nadbudował troche a przy kolejnej redukcji mozna się skupić na większym docieciu bo aktualnie to zaczniesz mało estetycznie wyglądać jak się wychudzisz bardziej a kolejna sprawa to i tak pasuje małą przerwe zrobić od redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Kurde szczerze mówiąc to chciałem najpierw zejść chociaż do 75 cm w pasie i to miał być taki znak 'stop'. Brakuje 3cm i nie ukrywam, że wolałbym się jeszcze pomęczyć i do tego dojść i dopiero wtedy zacząć czystą masę. Może wrzucić 200kcal, żeby wrócić na te 2,5k i dodać np po 10min więcej po każdym treningu cardio? Albo dodać przez chociaż 2-3 tygodnie w dni nietreningowe np. te jednostki treningowe jak Tabata albo hiit, chociaż oba z tych treningów mi nie podeszły szczerze mówiąc i bardzo ich nie lubiłem robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33053 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Próbuj i zobaczysz , ja tylko napisałem co ja bym osobiscie zrobił ale ty mozesz oczywiscie się nie zgadzać z moim zdaniem . Ewentualnie możesz próbować i dołożyć na koniec jakis mocniejszy spalacz skoro juz tak bardzo chcesz wycisnać co sie da
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
możesz próbować jeszcze redukować, ale po takim czasie już organizm jest zmęczony i warto byłoby wskoczyć na 3-4 tygodnie na zero, a później dociąć do końca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Kurde może i macie racje, żeby trochę odpocząć i potem w miesiąc/dwa dociąć do końca i wejść na te masę. Ale teraz pytanie - uciąć np po 15 min z cardio po treningach czy dodać 200-300 kcal, żeby na to 0 kaloryczne wejść? Jak to zrobić aktualnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
cokolwiek zrobisz, żeby wrócić kalorycznie do zera - więcej wydatkujesz to więcej musisz jeść kcal nie chesz więcej jeść to zmniejszasz aktywność, ale sugerowałbym dać też mięśniom odpoczynku więcej i trochę tego cardio zdjąć i trochę kcal dodać, zależy jak to Ci tam wyjdzie w liczbach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Dodałbym sobie te 200kcal, żeby wrócić na 2,5k na których było ok i trochę cardio uciął nawet o te 10-15 min, ale boje się, że jak zrobię to naraz to za chwile mi wróci waga 78 albo coś i mnie podleje :/


Zmieniony przez - froxyy w dniu 2021-08-26 15:35:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kawa - ilość kofeiny

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

WHEY premium