SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy plan do analizy, zastój

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1253

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

19

Waga

78kg

Wzrost

183cm

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

3 miesiące bez przerwy

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia

Dieta

aktualnie brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

kontuzja barku

Zażywane suplementy

Bcaa,białko, gainer, kreatyna monohydrat, carbo

Ostatnio przerabiany plan

stosowanie odpowiednich ilości serii i angażowanie możliwie wszystkich grup mięśniowych

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad-60x3,martwy ciag,100x3,wyciskanie 65x6
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Witam. Od 3 miesięcy regularnie ćwiczę na siłowni. Waga skoczyła z 72-79kg (aktualnie 78). Stosuję nieprzerwanie BCAA Xtra 5 gram na rano w dni nietren. i w dni treningowe 5g przed i po. Białko gdy nie mam możliwosci zjedzenia posiłku bądź do porannego omleta na słodko. Kreatyna brana 8 gram na czczo w nietren a w dni tren 4g przed i 4g po. Mija 4 tydzień bez stosowania jej. Cwiczyłem już rok temu bardzo nieudolnie. Gainera, carbo mam lecz jeszcze nie używałem. Z techniką nie ma najgorzej. Diety nie posiadam jeszcze- i prawdopodobnie to jest powodem mojego zastoju. Od 3 miesięcy również lece tym samym planem treningowym. Czasami zmieniam jedno badz dwa cwiczenia gdy maszyny które potrzebuje sa zajęte. Opracowałem nowy plan treningowy wzorując sie na poradach które tutaj znalazłem.

Przed każdym treningiem 2-10min biegu bądź orbitrek

Poniedziałek: Plecy + Triceps (brzuch gdy mam na to czas i siłę i gdy nie jestem juz głodny)
-Podciąganie na maszynie chwyt szeroki 3 serie 10-12
-Ściąganie drążka do klatki z wyciągu górnego chwyt szeroki 3 serie 10-12
-Wiosłowanie z nadchwytem 3x10-12
-Martwy Ciag 4x6-10
-Ławeczka rzymska z obciązeniem 4x10-12
*przed każdym ćwiczeniem seria rozgrzewkowa

Triceps:
-Pompki na poręczach 3x8-10
-Wyciskanie hantli za głową jednorącz 3x8-10
-Prostowanie na wyciągu górnym z użyciem linki 3x8-10

Środa:Klata+ biceps ( ewentualnie brzuch)
-Wyciskanie sztangi na płaskiej 4x8-12
-Wyciskanie sztangi na dodatniej 4x8-12
-Wyciskanie sztangielek na płaskiej 3x8-10
-Wyciskanie na bramie na stojąco 4x10-12 lub rozpiętki 4x10-12

Biceps:
-Uginanie ramion z łamaną sztangą stojąc 3x8-10
-Uginanie ramion sztangielkami z nadchwytem 3x8-10
-Uginanie ramion sztangielkami z chwytem młotkowym 3x8-10

Sobota: Barki+ Nogi
-Wyciskanie sztangielkami na ławce siedząc 3x8-12
-Wyciskanie sztangi siedząc 3x10-12
-Unoszenie hantli na stojąco wzdłuż tułowia 3x10-12
-Krzyżowanie linek na bramie na stojąco 4x10-12
*przed każdym cwiczeniem jedna seria rozgrzewki

Nogi+łydki:
-Przysiady ze sztangą za głową 4x10-12
-Wypychanie cięzaru na suwnicy pod kątem 4x10-12
-Prostowanie nóg siedząc 4x10-12
-Uginanie nóg leżac 4x10-12
Łydki:
-Wspięcia na palce siedząc na maszynie 3x15-20
-Wspięcia na palce na maszynie do przysiadów 3x15-20

Wcześniejszy plan był bardzo prowizoryczny. Muszę trenować 3x w tyg ze wzgledu na brak mozliwosci 4x. To łączenie jest dla mnie najlepsze. Stosowałem rózne: Barki triceps( podobało mi się), Klata triceps( bardzo męczące) Plecy biceps( jak poprzednio) Plecy Nogi( za duzo czasu zajmowało i zbyt intensywne).

Jem ile się da od 4 do 6 posiłków dziennie. Rano płatki z mlekiem a jesli mam czas to owsianka, omlet proteinowy bądz jajecznica ale to rzadko. Do szkoly biore ryz z kurczakiem badz zamaist ryzu kasza i zalewam to fixem z knora. Przyznam szczerze. Kurczak wychodzi mi bokiem. Wieczorem staram sie nie jeść duzo węgla a bardziej twaróg albo jaja na twardo. Piję dużo wody. Słodycze jadam aczkolwiek staram się je ograniczać. Kilka miesięcy temu liczyłem kalorie ale nie przynosiło mi to zadowalających efektow i przestałem. Teraz jem do upadku, mój żoładek nie wie gdzie ma dno. Na aplikacji wyliczyło mi zapotrzebowanie 3700Kcal przy moim aktualnym stylu życia. Nie powiem, bardzo trudno było mi temu sprostać. Były 3 takie dni gdzie zjadłem ponad 4tysiące kcal po czym wylądowałem z zapaleniem zoładka u lekarza. Jak oceniacie plan który stworzyłem? Diętę wktórce opracuję lecz nie mam zamiaru trzymać sie kurczowo tego. Mam na mysli bardziej rozpisanie kilku posiłków na sniadanie obiad kolacje mające 400-1000 kcal a nawet wiecej.

Dodam jeszcze że w przeciągu tych 3 miesiecy zgromadziłem trochę tłuszczu na brzuchu. Na analizie skladu ciala na silowni ( wiem ze nie sa do konca poprawne) pokazało mi że 10kg mojej masy ciała to tłuszcz, prawa strona ciała bardziej rozbudowana, wiek metaboliczny 12


Zmieniony przez - Jestemdave111 w dniu 2016-12-24 22:50:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777788
W takim razie będzie ok ważne żebyś jakąś formę martwego ciągu miał mimo wszystko w planie treningowym.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777788
Ja bym mimo wszystkie nie trenował treningiem dzielonym z tak niewielkim stażem. Lepszą opcją będzie 3 dniowe fbw albo bardziej przekrojowy trening.
Widać, że jesz w miarę przemyślanie ale trzeba to usystematyzować wówczas łatwiej będzie kontrolować co jesz i ile jesz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Dlaczego lepiej fbw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Bo z treningu dzielonego póki co nie wyciągniesz tyle co z fbw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777788
Jestemdave111
Dlaczego lepiej fbw?


Fbw pozwoli zbudować Ci podstawy masowe przy dobrej diecie i siłowe. A najaważniejsza jest forma wykonania ćwiczenia i jak to opanujesz będziesz miał już z górki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Zamiast niszczyć każdą partię raz w tygodniu powinieneś je stymulować, ale częściej (2/3 razy). To rozsądniejsze rozwiązanie, poparte fachową literaturą i badaniami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
czyli nawet rozwiązanie typu 3 dniowy Push/Pull/Legs bedzie gorszą opcją ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777788
Push pull już jest zdecydowanie lepszą opcją niż trening, w którym dzielisz partie na mniejsze i bombardujesz wieloma seriami

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Wczoraj był mój pierwszy trening ppl
Wyciskanie na płaskiej sztangi 4x8-12
Wyciskanie hantli ławeczka 30* 4x8-12
Rozpietki ławeczka hantlami 3x10-15
Wyciskanie hantli siedząc 4x8-12
Unoszenie ramion wzdłuż tułowia 4x10-15, do upadłego
Wyciskanie hantli zza głowy 3x8-12
Prostowanie łokci na wyciągu 3x8-12

I czuje sie mocno skatowany, szczególnie klata. W środę plecy góra dol i biceps a w piątek nogi. Plan brałem gdzie znalazłem o tym artykuł. Stosując sie do komentarzy które stwierdzały zbyt duża ilość ćwiczeń wyciągnąłem kilka i powstało cos takiego.
Tutaj artykuł



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2016-12-28 15:45:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777788
Bo nie jest potrzebne tutaj tyle ćwiczeń na klatkę piersiową wystarczą dwa ćwiczenia w zupełności hantle dałby bardziej z klatki niż zza głowy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 85
Taki trening Pull bedzie dobry?Czy troche przesada?
PLECY:
– Podciąganie na drążku(szeroki chwyt) 3 serie 10-12
– Wiosłowanie sztangą nadchwyt 3 serie 10-12
– Ściąganie uchwytu wyciągu dolnego do brzucha siedząc (3 serie 10–12 powtórzeń),
– Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki (3 serie 10–12 powtórzeń).
BICEPSY:
Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku (3 serie 8–12 powtórzeń),
– Uginanie ramion ze sztangielkami z chwytkem młotkowym (3 serie 8–12 powtórzeń).
TYŁ BARKU
– Face Pulls (5 serii po 10–12 powtórzeń).


Zmieniony przez - Jestemdave111 w dniu 2016-12-28 16:32:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy dla początkującego - atlas

Następny temat

Trening sw

WHEY premium