SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nieco inna dieta na masę.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Witam,
Jako że na codzień nie mam na tyle czasu, aby siedzieć i czytać całe litanie na temat tych wszystkich diet, przeliczników, zapotrzebowań, ile gramów czego ma co i ile potrzebuje mój organizm, a potem dumać jak to wszystko poskładać w całość, oraz dlatego że moja "silna" wola nie zawsze pozwoliłaby mi się do tych wszystkich szczegółów stosować postanowiłem pójść do pobliskiego sklepu z odżywkami, gadżetami na siłownię itp. Sprzedawcą był solidnie zbudowany facet, który stwierdziłem, że będzie w stanie mi pomóc. Zapytałem więc co powinienem zrobić w mojej sytuacji aby przybrać nieco masy mięśniowej. Zbadał mnie wzrokiem i powiedział, że powinienem jeść co 3 godziny produkty typu makaron, ryż, wafle ryżowe itp. Ucieszyłem się, że nie musze kupować wiader kreatyny ani męczyć się z bardzo precyzyjnymi dietami.

Jednak w tym momencie pojawia się pytanie do Was:
Jakie jeszcze dokładnie produkty powinienem jesć ? (chodzi mi o to aby to trochę urozmaicić, bo jakbym miał przed dłuższy czas jesć co 3 godziny tylko makaron i ryż to chyba bym zwątpił)

I jeszcze jedno, którego zapomniałem zadać tamtemu panu:
Co dokładnie jeść zaraz przed i zaraz po treningu ?

Tylko BARDZO proszę, aby nie odpowiadać w ten sposób:

"[https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html]
Pozdr."

lub

"Produkty wartościowe"

Bo gdybym na taką odpowiedź liczył, to logicznym jest, że nie zakładałbym tego tematu.

Proszę o konkretne, ściśle na temat odpowiedzi. To chyba nie jest bardzo trudno i czasochłonne, prawda ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
To chyba nie jest bardzo trudno i czasochłonne, prawda ?

tak samo jak przejrzenie najważniejszych tematów w dziale
nikt nie każe Ci dokładnie zapoznawać się z każdym artykułem, ale Ty pytasz o podstawy, które masz ładnie wyjaśnione językiem dla laików w postach podwieszonych

wystarczy chcieć i nie wymyślaj tu bajek o braku czasu, bo nawet nie spróbowałeś

dokładnie wyliczona dieta? to oczywiste, że nie jest Ci potrzebne
ale reguły jak się odżywiać znać musisz

panu w sklepie chodziło o to, że masz jak mniemam budowę ektomorficzną [typowy chudzielec, ciężko przybrać na masie]
powinieneś jeść więc dużo węglowodanów
ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, płatki owsiane, chleb razowy, kasze - to ww o niskim ig, dobre przed treningiem i w innych porach
po treningu siłowym możesz zjeść ww o wyższym ig - ryż biały, makaron biały, ziemniaki

oprócz tego warto zadbać by w posiłkach było źródło pełnowartościowego białka
pilnuj tego szczególnie w okolicach okołotreningowych, podczas śniadań i przed snem

w okolicach treningu białko szybkowchłanialne - chude mięso/ryba
przed snem wolnowchłanialne - twaróg, serek wiejski [w tym posiłku unikaj węglowodanów, zjedz go ok 1 h przed snem]
na śniadanie dobre są jaja

oprócz ww i białka pamiętaj też o tłuszczach
dodawaj je do swoich posiłków - oliwa z oliwek, olej lniany, orzechy
odpuść jedynie w posiłkach okołotreningowych lub daj nieznaczne ilości

nie zapominaj o warzywach
jedz dużo, jak najczęściej
mają działanie alkalizujące, nie zakwasisz organizmu co jest łatwe kiedy je się dużo białka i ww

owoce również mogą się pojawić w jadłospisie, ale nie przesadzaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
O, taką odpowiedź chciałem przeczytać, dzięki :) A np. czekolada ? Unikać czy niekoniecznie ? Niestety nie da się ukryć, że łakomstwa trochę we mnie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
gorzka jest ok

https://www.sfd.pl/Jak_smakołyki_spalają_tłuszcz-t507720.html

przeczytaj
artykuł jak i wypowiedzi w temacie ciekawe, jest wątek o czekoladzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Źle zadałem pytanie... chodzi mi ogólnie o słodycze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3962 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51046
słodycze to raczej śmieciowe jedzenie
większość to ww proste - cukry + nasycone tłuszcze
to nie jest dobre połączenie i nie sprzyja budowaniu sportowej sylwetki

z tym, że wiadomo - nikt z nas nie jest cyborgiem, nikt nie jest zawodowcem
a więc jeść można, ale trzeba zachować jakiś umiar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 249 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7928
ten gosciu podal ci dosyc ogolnie kilka zrodel weglowodanow jezeli nie poczytasz, niepoliczysz zapotrzebowania i nieulozysz diety to jedzenie makaronu czy ryzu przez caly dzien i tak nic ci nieda. Po za weglami istnieja jeszcze bialka i tluszcze ktore tez musisz spozywac w odpowiednio dobranych ilosciach . Diete musisz ulozyc tak zeby w kazdym posilku wystepowaly wszystkie skladniki . Sniadanie powinno byc dosyc obfite , zawierac sporo bialka i wegli .Przed treningiem podobnie .Po treningu wazne jest zeby dostarczyc duzo weglowodanow troche mniej tluszczy i bialko .Na noc zas weglowodanow niepotrzebojesz wiec zostaja bialko i tluszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24
Dobra no to teraz juz sobie jakoś z tym jedzeniem poradzę :) Dzięki Ci wielkie Volcanodon, SOG przyznany
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie w sprawie zamiany owsianych na chleb pełnoziarnisty

Następny temat

jedzonko w podrozy (praca)

WHEY premium