SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko po treningu (cz.2)

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
to zalezy indywidualnie
cel,body fat,geny,typ budowy,problemy z laktoza lub brak,it.
jeden nie da rady 100ml inny wypije 2litry i bedzie mialo to wplyw jak woda dla niego (hardgainer)

nie da sie powiedziec na odleglosc,trzeba experymentowac samemu

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Moze przesadzilem z tym ze sie ono odklada w 100% w tluszcz ale, takie mleko sklepowe nie ma chyba zbyt wiele do zaoferowania, skoro jest rozgotowywane w zakladach przemyslowych do 250st czy coś koło tego, a w tej temperaturze "najwazniejsze" skladniki mleka idą w piz**

ale tam szklanke mleka do shake po treningu mozna walnąć czy rano do platkow owsianych jak ktoś lubi :)

choć jeszcze do platkow nie stosowałem mleka, wnet chyba zaczne :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104220
Należy rozróżnić mleko z przydatnością do spożycia ok 5 miesięcy (UHT) od pasteryzowanego, które należy spożyć w ciągu tygodnia. Nikt świadomy i rozsądny raczej nie kupi UHT (niestety jak jest to wiemy). Kluczową sprawą jest tu proces utrwalania mleka. Najpopularniejszą metodą jest pasteryzacja, czyli podgrzewanie mleka do 25 sekund w temp najczęściej 75*C. To pozwala na eliminację drobnoustrojów przy zachowaniu wartości odżywczych i smakowych mleka. Czym innym jest UHT czyli ogrzewanie mleka w temperaturze 135-150*C przez 2-9 sekund i natychmiastowym schłodzeniu do około 20*C. W trakcie tego procesu tracimy wiele cennych składników mineralnych (nie wspominając o niekorzystnych zmianach w tłuszczach), które jest nie tyle higieniczne co wyjałowione.

Zmieniony przez - Mahler w dniu 2012-11-06 18:12:32

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Mahler właśne o tym mówiłem
temp 125-150st.

tak wg, skad masz tak dokladne informacje :)?

ps. jakie mleko w takim razie polecasz? mowa o sklepowym
mozesz nawet zapodac tu link z grafiki google jak wiesz jak ono wyglada :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1025
W wielu sklepach można jeszcze dostać mleko w "woreczkach". Nie jest ono przetworzone sposobem UHT, a tym samym nie zabijają w nim ważnych dla nas składników.

fulmin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 138 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2272
24 mężczyzn wykonywało Trening Ekscentryczny
Tuz po zakończonym treningu:
8 facetów wypiło 1000ml placebo
8 wypiło 1000ml mleka
8 wypiło 500ml mleka

to badania pokazują, że mleko jest lepsze od placebo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 980
Dokładnie to pokazują. Potrzebne by było porównianie białka, tłuszczy i węgli z mleka z taką samą ilością BTW z posiłku i odżywki. To by powiedziało czy mleko działa lepiej niż zwykłe jedzenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 930
Mahler - skąd masz takie info? Z tego co sprawdzałem to straty składników odżywczych w procesie UHT nie przekraczają 5%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 606 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10405
no teraz znowu zaczne pić mleczko od krowy, brakuje mi troche kcal wiec moge spokojnie wrzucic

Nie sztuką jest stawiać sobie cele, sztuką jest je realizować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 7378 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78934
ja tez przetestuje 500ml potreningowo tego z biedry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol złem?

Następny temat

BCAA - wpływ na nieużywane (!) mięśnie.

WHEY premium