SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi - DYSKUSJA

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 262136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ZROBIONE

Myślę że dobrze byłoby zmienić nazwę tego tematu na MP w WW - Dyskusja , a w temacie o którym pisaliśmy umieszczać tylko kwestie związane z zawodami ....bez zaśmiecania typu ,,opis swojego treningu,, / tak jak sugerował wycwiel


Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2021-05-21 13:49:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
O super dzięki !
Osoba która się tym zajmuje będzie po południu także przekażę żeby dokończyła temat ( wstawiła regulamin).
A żeby było śmieszniej to ta firma zwija działalność a jednym ze sponsorów będą suple SFD z Wrocławia
WZOREK rób co trzeba żeby było dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
No 100 kg może być ciekawe jeżeli rzeczywiście jesteście w formie
Konkurencja WW z wybranym obciążeniem na pewno będzie ciekawa bo robimy to pierwszy raz zobaczymy kto z jakim obciążeniem najlepiej się czuje
Tym bardziej że będzie można zadysponować na sztangę obciążenie z dokładnością do 0,5kg zarówno u kobiet jak i u mężczyzn .
Czy się Rychu zamyśli ? Jak tak to szybko go sędzia przebudzi
We wtorek sędzia przyszedł na trening poćwiczyć " uwalanie " ruchów .Robiłem ostatni trening z 50kg ( 180powt bez mierzenia czasu.) uciął mi 12 . Po mnie robił iti 0 błędów bo widząc co się dzieje bardzo się pilnował( wykonywał bardzo widoczne zatrzymanie ) .
Także z tą 100 to 40 powt. to musiał by się ktoś naprawdę pod tym kątem przygotowywać i to od dłuższego czasu sama siła tego nie załatwi .
A z wytrzymałością wiecie jak jest jak się ćwiczy to jest jak się odpuści to znika .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
No 100 kg może być ciekawe jeżeli rzeczywiście jesteście w formie
Konkurencja WW z wybranym obciążeniem na pewno będzie ciekawa bo robimy to pierwszy raz zobaczymy kto z jakim obciążeniem najlepiej się czuje
Tym bardziej że będzie można zadysponować na sztangę obciążenie z dokładnością do 0,5kg zarówno u kobiet jak i u mężczyzn .
Czy się Rychu zamyśli ? Jak tak to szybko go sędzia przebudzi
We wtorek sędzia przyszedł na trening poćwiczyć " uwalanie " ruchów .Robiłem ostatni trening z 50kg ( 180powt bez mierzenia czasu.) uciął mi 12 . Po mnie robił iti 0 błędów bo widząc co się dzieje bardzo się pilnował( wykonywał bardzo widoczne zatrzymanie ) .
Także z tą 100 to 40 powt. to musiał by się ktoś naprawdę pod tym kątem przygotowywać i to od dłuższego czasu sama siła tego nie załatwi .
A z wytrzymałością wiecie jak jest jak się ćwiczy to jest jak się odpuści to znika .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
wycwiel
No 100 kg może być ciekawe jeżeli rzeczywiście jesteście w formie
Konkurencja WW z wybranym obciążeniem na pewno będzie ciekawa bo robimy to pierwszy raz zobaczymy kto z jakim obciążeniem najlepiej się czuje
Tym bardziej że będzie można zadysponować na sztangę obciążenie z dokładnością do 0,5kg zarówno u kobiet jak i u mężczyzn .
Czy się Rychu zamyśli ? Jak tak to szybko go sędzia przebudzi
We wtorek sędzia przyszedł na trening poćwiczyć " uwalanie " ruchów .Robiłem ostatni trening z 50kg ( 180powt bez mierzenia czasu.) uciął mi 12 . Po mnie robił iti 0 błędów bo widząc co się dzieje bardzo się pilnował( wykonywał bardzo widoczne zatrzymanie ) .
Także z tą 100 to 40 powt. to musiał by się ktoś naprawdę pod tym kątem przygotowywać i to od dłuższego czasu sama siła tego nie załatwi .
A z wytrzymałością wiecie jak jest jak się ćwiczy to jest jak się odpuści to znika .



Też tak myślę że do takiej konkurencji jak WW 100kg trzeba się na prawdę bardzo dobrze przygotowywać i poświęcić sporo czasu.... Ja podchodzę do tego jako urozmaicenie aktualnego treningu i takie małe wyzwanie i już wiem że treningi z większą ilością powtórzeń będą może przez miesiąc a może nieco dłużej.

Dzisiaj obie znowu spróbowałem ze stówką , starając się przypilnować akcentu....ostatnio z moich 22-óch miałem zaliczone 16 , a jak teraz ...? Proszę o ocenę



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
Ciekawe jak nasze "sokole oko " Maniek oceni bo ja widzę od 6 powt. wyraźne chwilowe zatrzymanie przy pierwszych 5 powt. mógł byś usłyszeć komendę " akcent".Myślę że po usłyszeniu komendy zaczął byś wyraźniej zatrzymywać więc mógłbyś stracić 1-2 powt.
U mnie dla odmiany ta komenda pojawia się w końcówce boju ( we wtorek po 140 powt.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Haha sokole oko dobre haha
Nie no tak na poważnie to super lecisz WZOREK z tym 100 kg
Tak lekko.
Powiem że pierwsze 5 powtórzeń brakuje tego zatrzymania chwilowego u góry a reszta idealnie.
Brawo.
Tak poczytałem to powiem tyle że 40 jak ktoś zrobi z czystym akcentem to jest mega mega szacun i dzik.
Oczywiście że to możliwe.
Ale wracając do realiów myślę że okolice 30 tego powtórzenia to będzie mega.
Bo faktycznie jak już się ma te 20 powtórzeń to już zaczyna triceps się odzywać i ciężko do 30 dojechać ale cały czas mówię o akcencie dokładnym. Rysiek jest mega dobry i jest w stanie 40 zrobić ale czy z takim akcentem to już by musiał się sam wypowiedzieć. Niech Rysiek spróbuje na treningu i niech da znać.
A w ogóle jest tu gdzieś na forum Rysiek
Napisz też coś
Halo
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Problem z tymi pierwszymi powtórzeniami jest taki , że ja zazwyczaj podczas normalnego treningu stosuję rozgrzewkę przeskakując z 70kg x 20 na 120kg x 10 ... i tak już robię od wielu lat. Teraz kiedy po rozgrzaniu się 70-tką wchodzę na 100kg , to mam problem z dynamiką na początku i muszę wręcz wychamowywać ruch w górę żeby nie przestrzelić wyrzucając ciężar razem z barkami do góry.
Nie mam wytrenowanego tego ruchu , dlatego pewnie różnie to wygląda.... ale i tak się cieszę z tego co teraz robię.
Jest to dla mnie super zabawa z odrobiną rywalizacji , aczkolwiek tak jak pisał wycwiel żeby zrobić liczący się wynik ...trzeba poświęcić sporo czasu i zdecydowanie zmienić sposób treningów. Dla mnie to tylko chwilowa odskocznia od dużych ciężarów jaką wplotłem teraz do moich treningów hipertroficznych , których to baaaaardzo dawno nie robiłem a powinienem

Dzięki za ocenę , myślę że za jakiś czas znowu coś spróbuję machnąć z tą 100-wką




Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2021-05-22 09:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4552 Napisanych postów 7228 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39552
No to czekamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
Goldi nie wiem na co Ty czekasz bo WZOREK napisał że to chwilowa przygoda.
Żeby zrobić wynik wow ! trzeba utrzymac sztange w ruchu przynajmniej 3 min. a to wymaga kilku lat pracy
WZOREK może się poprostu na luzie pobawić a przy okazji kilku speców od WW ustawić w rogu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w doborze monstera

Następny temat

Armwresling lepszy sparing czy trening siłowy?

WHEY premium