KOLEJNY WEEKEND SPORTOWYCH EMOCJI PRZED NAMI

Po wielkich wydarzeniach związanych z sukcesami naszych reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Santa Susanna, wracamy na krajowe podwórko, gdzie w najbliższy weekend odbędą się w Krakowie dwie imprezy: Uniwersyteckie Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski Południowej. Udział w Mistrzostwach Uniwersyteckich, które tak naprawdę są mistrzostwami akademickimi, obejmującymi studentów i studentki szkół wyższych (zarówno państwowych jak i prywatnych) oraz szkół policealnych, w wieku do lat 26 (decyduje rok urodzenia), posiadających ważną legitymację studencką lub legitymację szkoły policealnej. Z natury rzeczy nie są to więc zawody dedykowane wyczynowcom na najwyższym poziomie, ale… w tym roku zobaczymy na nich kilku świetnych zawodników z krajowej czołówki.

Zacznijmy od pań: Maja Czarnota to 7. zawodniczka ostatnich MP w kat. bikini fitness do 162 cm. Natalia Krasoń i Żaneta Paciorkowska to poziom finału MP (6 i 7 miejsce w kat. 166 cm) a Anna Wojtoń to 4. zawodniczka MP w kat. 169 cm. Tak więc będzie to mały rewanż za MP i wysoki poziom naszych młodych i pięknych pań gwarantowany.

A wśród panów poprzeczka jest jeszcze wyżej ustawiona. Gwiazdą tych zawodów będzie z pewnością Mariusz Żaba – aktualny mistrz Polski i mistrz Śląska w kulturystyce klasycznej +180 cm, który teraz wystartuje w kulturystyce ekstremalnej do powyżej 80 kg. Jego rywalem będzie Patryk Raczyński – siódmy zawodnik MP w kat. 85 kg. Kulturysta klasyczny Dawid Cnota to tegoroczny debiutant, który wygrał kategorie juniorów na Mistrzostwach Śląska. W fitness plażowym wystąpią obiecujący juniorzy Kacper Bąkiewicz i Piotr Ozimek, mający za sobą starty na Mistrzostwach Śląska, Wojciech Kobus to brązowy medalista Mistrzostw Śląska w kat. 182 cm.

A więc nasze tegoroczne akademickie mistrzostwa będą stały na niespodzianie wysokim poziomie sportowym.

Lista zgłoszeń na 8 maja, 2018 r, godz. 15:00

Bikini fitness kobiet do 163 cm

 1. Maja Czarnota
 2. Bikini fitness kobiet pow. 163 cm
 3. Anna Wojtoń
 4. Anna Kościuczyk
 5. Natalia Krasoń
 6. Żaneta Paciorkowska

Fitness plażowe mężczyzn do 178 cm

 1. Damian Turowski
 2. Kacper Wisniewski
 3. Krystian Pietruś
 4. Marcin Maćkowski
 5. Wojciech Kobus

Fitness plażowe mężczyzn pow. 178 cm

 1. Bartek Leś
 2. Kacper Bąkiewicz
 3. Karol Kaczmarski
 4. Konrad Szpyrka
 5. Marcin Skotnicki
 6. Piotr Ozimek

Kulturystyka klasyczna mężczyzn pow. 175 cm

 1. Dawid Cnota
 2. Jakub Stańczak
 3. Kamil Perla
 4. Maciej Strzelecki

Kulturystyka mężczyzn pow. 80 kg

 1. Mariusz Żaba
 2. Patryk Raczyński
Komentarze (0)