SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi - DYSKUSJA

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 262150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć.

Wrzucam dla Was krótki mój filmik z treningu wyciskania 100 kg z akcentem. Nie widać czy dupa odrywam ale zawsze pilnuje aby nie odrywać.
Tak dla weryfikacji, co sądzicie.
Czy jakieś zastrzeżenia są do takiego startu na mistrzostwa Polski w wyciskaniu wielokrotnym 100 kg.



3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4552 Napisanych postów 7230 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39557
A dlaczego ucięty filmik?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to tak tylko do podglądu itp. Nie jakieś tam rekordy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4552 Napisanych postów 7230 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39557
A ile razy zrobiłeś? Dla mnie bomba ale to nie mi oceniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj nie mogę powiedzieć. Ale 20 powtórzeń to jestem w stanie zrobić.

Któż to wie czy młode wilki się zjadą na mistrzostwa czy stara gwardia.
Grzegorz Leski mówi że ma chętnych na 100 kg to pewnie mocni zawodnicy z wyciskania będą.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
Ha ha dlaczego uciął bo to Maniek bardzo wrażliwy człowiek i nie chciał straszyc młodzieży
Co do wykonania nie wiem na ile nagranie przyśpiesza na żywo mogło być wyraźnie widoczne "przerwanie ciągłości ruchu " czyli widoczne zakończenie powtórzenia .
Na filmie jedziesz na granicy błędu ryzykując że sędzia nie dojrzy zakończenia powtórzenia i niezaliczy któregoś .Lepiej nie ryzykować i zaliczyc wszystkie żeby nie mieć wyrzutów a mogłem to wygrać spokojnie . Sędzia szkoli się co tydzień i już widać że będzie wymagającym od wszystkich przestrzegania zapisu regulaminu . Nawet bardzo wymagającym . Sędzią głównym będzie Grzegorz Leski odwołać się można ale cieńko to widzę lekko nie będzie . Do kompletu chcę jeszcze ściągnąć sędzinę Martę no ta to już kosa pełna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to super.
Czyli jak ma mistrzostwa przystało poziom sędziowania będzie mega.
Nagram kiedyś inaczej z innego kąta żeby bardziej łokcie było widać czy jest wyraźny akcent i nie ma tzw. Ciągłości ruchu.

Ja to zawsze od lat na granicy błędu robię ale myślę że od lat akcent zawsze jest tylko nie mam przeprostów w łokciu i dlatego długo nie trzymam u góry bo wiadomo że triceps by padł zaraz jak by trzeba było długo trzymać u góry.

Ale właśnie specjalnie dałem do podglądu filmik aby podyskutować o technice a w realu też inaczej to wygląda.
Dlatego zapraszam do dyskusji.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4552 Napisanych postów 7230 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39557
Ja bym Ci zaliczyl wszystkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
"Akcent " to przerwanie ciągłości ruchu .
Piszę o tym bo spotkałem się z uwagą że przecież był pełny możliwy wyprost . Wyprost był ale nie było wyraźnego zakończenia ruchu .
Pokazałem to gościowi na swoim przykładzie gdzie wykonywałem za każdym razem pełny zakres ruchu ale raz ze" strzałem w łokciach" w ruchach wykonywanych ciagiem ( co doprowadziłem do perfekcji) i drugi raz z "akcentem " z chwilowym zatrzymaniem sztangi czyli wyraźnym zakończeniem powtórzenia.
Zrozumiał różnicę i przyznał rację że ruchy wykonywane ciągiem są trudne do oceny i mogą wprowadzac niejasności bo nie wszyscy mają pełny wyprost w łokciach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7296 Napisanych postów 12492 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87761
Po wprowadzeniu "akcentu" mozna porównywac wyniki poszczegółnych MP w WW we Wrocławiu ( wymóg wykonania taki sam - regulamin , sprzęt ten sam ).
Inni moga to robic w inny sposób byle by sedziowanie pokrywało sie z zapisem regulaminu. A wiemy że bywało różnie sam sie przejechałem nie raz na takich zawodach które mogłem wygrac a byłem drugi czy trzeci bo startowałem wczesniej przestrzegając zapis regulaminu a startujacy po mnie już nie koniecznie .
Uważam że WW niech sie odbywa w różnych formach ale musi być egzekwowany zapis regulaminu danej imprezy lub pokazany sposób wykonania powtórzeń na zaliczenie.
No u nas jest "akcent " tego sie trzymamy i egzekwujemy .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w doborze monstera

Następny temat

Armwresling lepszy sparing czy trening siłowy?

WHEY premium