SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 422438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Wszystko co bylo do napisania zrobil juz Michail w atlasie cwiczen gdzie Cie kieruje podajac link. W razie watpliwosci zapraszam z pytaniami: http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 331
elo...
Ogolem dla mnie bomba...
Dziekowa za art...
Pozdrowka dla ekipy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie! Od trzech tygodni przerzuciłem sie na trening taki jaki mi poleciłes Si2uiel. Wiecej regeneracji, cwiczenia z obciazeniem, spiecia(chociaz jestem juz chyba uzalezniony od tradycyjnych brzuszkow i od czasu do czasu po prostu musze zrobic chociaz 8x50. No i najwazniejsze - efekty widze!!!:) To znaczy: mały zarys kratki normalnie(gdy miesnie sa wypoczete) i wyrazna krata po treningu:). Dla niektorych byc moze to mało, ale dla mnie bardzo duzo:) Jestem pewnien ze moj brzuch jeszcze nigdy tak nie wygladał:) Ludzie ćwiczcie! - to naprawde działa:). A to co jest najlepsze to to ze widzac efekty(nawet najmniejsze), jeszcze bardziej chce sie cwiczyc. Miałem juz kilka "podejsc" do miesni brzucha i zawsze nie trwało to dłuzej niz dwa tygodnie(wysiłek przepadł)... Teraz kiedy cwicze trzy miesiace(prawie) - jak dla mnie to cholernie długo(wiem ze wielu z Was cwiczy juz od lat) napewno nie zmarnuje tego wysiłku jaki wlozyłem "w brzuch" i chyba juz nigdy nie przestane ćwiczyc:) Si2uiel dzieki za wszystko:) Ale na horyzoncie pojawia sie mały problem - a mianowicie w połowie lipca wyjezdzam z kumplami nad morze. Napewno piwo zastapi wszystkie inne napoje... Mam pytanie Si2uiel czy pijac trzy piwa dzienie(raz mniej raz wiecej ale to bedzie chyba srednia) przez dwa tygodnie, moj cały wysiłek pojdzie na marne? O cwiczeniach tam raczej nie ma mowy:( Czytalem gdzies Twojego posta o tym ze piwo blednie uwazane jest za przyczyne tłuszczu na brzuchu, a jest nia w rzeczywistosci jakis tłusty posiłek jedzony w trakcie spozywania browara... Chciałbym sie dowiedziec ile ewentualnie moge stracic, przez przerwe w treningach na 2 tygodnie i zapijajac to piwem(o wodce nie wspomninam bo tego napewno nie tkne). Wiem ze to niezbyt sportowe:( ale prosze o pomoc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7043
Mam pytanie odnośnie pasów wyszczuplających. Czy zauważę jakieś efekty nosząc taki pas ? Czy mogę liczyć na mniej cm w pasie ? Miał ktoś z nimi jakieś doświadczenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heh dziala dziala :D Ja cwiczylem 21 dni i mam juz drabinke mimo ze do tego pije po 7/8 piw z 4/5 razy w tygodniu :) Jest dobrze w***** :>

Be inspired, be free.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pozdrowieńka dla wszystkich @@@!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rylik Krystian
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
witam!-teraz juz nie wiem jak mam cwiczyc miesnie brzucha
w sumie mam gruby brzuch (tluszcz) ale nie mam z czego rzezbic wiec jakei mam robic cwiczenia (cwicze w domu).
Robic mam 3x 30 z obciazeniem i co drugi dzien czy codziennie i wiecej powtorzen i serii, doradzcie ! wielkei dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ! Mam prosbe do wszystkich znawcow... Podajcie mi prosze jakis jadlospis i spis cwiczen z iloscia serii i czasem odpoczynku na mase miesni brzucha. Chcialem trenowac przez wakacje, czyli bez dostepu do przyrzadow z silowni. A dodam, ze jestem sredniozaawansowany :)Z gory dzieki. Pozdrawiam...


Pozdrawiam,
[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Witam Si2uiel :
Czy trucht można zastąpić marszem/chodem o takiej samej prędkości poruszania się nie tracąc (lub by była zbliżona do truchtu) na wydajności aerobowej.
Oczywiście wszystko zgodnie z prawidłami - około 30 minut bez przerwy w jednakowym tempie.


Pozdrawiam.
Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Pozdrawiam wszystkich i z gor przepraszam ze na moja odpowiedz musieliscie tyle czekac, ale bylem poza krajem i nie mialem zadnych mozliwosci korzystania z komputera. Odpowiem moze chronologicznie, mam nadzieje ze nie jest jeszcze za pozno :

Jason Kidd : Nie moge jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie. To ile "stracisz" na 2-tygodniowym balowaniu zalezy praktycznie jedynie od Twojego organizmu. Nie przesadzajmy jednak. Jak slusznie stwierdziles niezbyt to sportowe ale przeciez caly rok ciezko trenujesz i mozesz sobie zrobic 2 tygodnie wczasow. Popatrz na to jak na czynnik ktory zacheci Cie do wzmozonej pracy przez caly nastepny rok. Z pelna odpowiedzialnoscia moge powiedziec ze przez te 2 tygodnie napewno nie stracisz wyrobionych miesni brzucha. Przez kiepska diete przez tak krotki okres czasu mozesz jedynie sprawic ze Twoje miesnie schowaja sie pod warstwa tkanki tluszczowej ale przez dwa tygodnie nie da sie zapuscic tego az tak bardzo zeby nie byc w stanie wrocic do poprzedniego stanu rzeczy przez dwa-trzy tygodnie pracy. Uwzglednij tylko kalorycznosc piwa w dziennej diecie i jedz mniej ww, wbrew temu co pisza niektorzy nie jedz przed i po spozyciu sloiku drzemu i 3 lyzek smalcu gdyz to wlasnie jest glowny winowajca obrastania w tluszcz. Zalecaja taka metode Ci ktorzy w alkoholu widza "niszczyciela" naszych komorek miesniowych i tak ciezki posilek ma byc na to panaceum. Dbaj o to by w diecie bylo sporo bialka i unikaj jedzenia pustych kalori w poznych godzinach nocnych na co czesto przychodzi ochota letnimi wieczorami. Tak czy inaczej Twoje staranie napewno nie pojda w las. Nie mowie tak po to by namawiac Cie do picia lub dawac na to przyzwolenie, absolutnie. Mysle jednak ze z umiarem i rozwaga mozna osiagnac wiele i nie dac sie zwariowac. Jak dlugo nie zajmujemy sie kulturystyka zawodowo, mozemy poswiecic jakis czas w ciagu roku na odpoczynek by pozniej z wieksza ochota powrocic na silownie. Pozdrawiam.

DogBerry : Taki pas,noszony podczas aerobow, zwiekszajac miejscowo temperature powoduje szybsze spalanie tluszczu podskornego i istotnie przynosi w polaczeniu z dobra dieta dobre efekty.

tijs : W Twojej sytuacji polecam 2 wyjscia, wybierz to ktore bardziej Ci odpowiada. Jesli nadmiar tluszczu na brzuchu bardzo Cie denerwuje i marzysz o tym by pozbyc sie go jak najszybciej (jest to dla Ciebie nadrzedny cel) cwicz go codziennie w polaczeniu z dieta i aerobami (wykonuj 4 cwiczenia [3 na miesnie proste 1 na skos] wieksza iloscia powtorzen 20-50 nie zapominajac mimo wszystko o dobrej technice, na miesnie skosne mozesz zastosowac skrety z kijem non-stop przez 20 minut po treningu aerobowym). Kraty nie uzyskasz ale Twoj brzuch stanie sie plaski i bedziesz sie mogl skupic na rozbudowie umiesnienia tej czesci ciala. Jeslio natomiast myslisz o swoim wygladzie bardziej perspektywicznie i pragniesz harmonijnie rozwijac sylwetke , proponuje najpierw nie zrazac sie spora iloscia tluszczu i skupic sie na rozbudowie umiesnienia. Cwicz brzuch 3 razy w tygodniu wykonujac maksymalnie 12 serii na jednym treningu w 2 cwiczeniach na miesnie proste oraz 1 na miesnie skosne, rob po 12-20 powtorzen w kazdej seri. Do cwiczen dobieraj obciazenie i wykonuj je powoli.Wybierz sklony do allaha,wznosy nog w zwisie (pierwsze cwiczenie) , spiecia z obciazeniem lub w lezeniu na lawce skosnej. Obie metody sa dobre i pomoga Ci osiagnac cel, wybierz te ktora bardziej Ci odpowiada. Mam nadzieje ze odrobine Ci sie rozjasnilo i zrozumiales idee oraz specyfike cwiczen tej czesci ciala. W razie watpliwosci sluze pomoca.

lisek : Co do jadlospisu to w przypadku cwiczen na mase miesni brzucha nie odbiega on od klasycznego jadlospisu na mase. Zapraszam tutaj : https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=29058&forum_id=10&t_orig=8345&forum_title=Od�ywianie&M=Fałsz&S=Prawda
Troszke malo o sobie napisales ale sprobujmy. Proponuje Ci cwiczyc brzuch systemem cwiczenia - 2 dni przerwy - cwiczenia itd. Na kazdym treningu wykonuj 4 cwiczenia z ktorych conajmniej jedno niech ksztaltuje miesnie skosne brzucha. Odpoczywaj 2 minuty zarowno miedzy seriami jak i cwiczeniami. Proponuje nastepujacy zestaw :
Unoszenie nog w zwisie 4 x do zmeczenia (dla ulatwienia ugnij nogi w kolanach, napinij cale cialo by uniknac bujania lub popros druga osobe o pomoc gdyz bujanie powoduje ze ruch wykonywany jest za pomoca sil bezwladnosci a to nie przyczynia sie do rozwoju muskulatury)
Unoszenie nog i bioder 4 x do zmeczenia. Proponuje wykonac cwiczenie z partnerem ktory pchal bedzie nogi w kierunku podlogi, ty starasz sie nie dopuscic do tego by dotknely one ziemi. Nogi nie moga byc wyprostowane gdyz wtedy wiekszosc pracy wykonywac beda zginacze bioder. Cwiczenie przynosi doskonale efekty jedynie wtedy kiedy utrzymujemy stale napiecie miesni.
Spiecia z ciezarem umieszczonym na klatce piersiowej lub za glowa - 4 x 12 - Wykonuj tradyzyjne spiecia dobierajac ciezar w ten sposob by wykonanie 12 powtorzen bylo dla Ciebie kresem mozliwosci. Skup sie na poprawnej technice.
Unoszenie nog w zwisie ze skretem lub (gdy nie masz juz sily bo wykonac cwiczenie poprawnie) spiecia ze skretem z obcizaeniem. Wykonuj 4 serie po 15 powtorzen.
To jedynie przykladowy plan. Sam poczytaj na temat cwiczen i eksperymentuj. Mase brzucha latwiej buduje sioe na silowni ale do niej jak mowisz nie masz dostepu. Pamietaj o ogolnych zasadach jak i o rozciaganiu miesni brzucha miedzy/po cwiczeniach ktore zapobiegnie "garbieniu sie" w miare jak brzuch stawal sie bedzie coraz mocniejszy.

finderx : Trucht oczywisci mozna zastapic marszem/chodem jednak predkosc nie ma tutaj znaczenia. Kluczowa role odgrywa tetno. Jesli korzystasz z monitora pracy serca zdajesz sobie sprawe ze poruszajac sie ta sama predkoscia idac Twoje tetno bedzie nizsze niz gdybys truchtal. To jednak nie jest niekorzystne. Jesli zalezy Ci na ochronie miesni Twoje tetno podczas wysilku aerobowego moze byc jedynie za wysokie, nigdy za niskie. Jesli masz np. 20 lat juz tetno w granicach 110-120 jest wystarczajace a by takowe osiagnac jak wiesz nie trzeba sie zbytnio "wysilac". Nie wiem czy dobrze zrozumialem Twoje pytanie. Jesli chodzilo Ci o cos innego postaraj sie je sprecyzowac.

Pozdrawiam wszystkich i zycze sukcesow. Jeszcze raz przepraszam za zwloke.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klatka

Następny temat

Wybuchowy triceps-nowe ćwiczenie!!!

WHEY premium