SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Malsses - CEL: REDUKCJA

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3840

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!

Chciałabym osiągnąć sylwetkę fitness dzięki diecie i ćwiczeniom. Co powinnam zredukować w swojej diecie i jak bardzo?
Moja dieta to: około 75g białka dziennie, tyle samo tłuszczu i około 50g węglowodanów. Rozbijam to na 5 posiłków po 15g białka, 15g tłuszczu, 10g węglowodanów w każdym posiłku.

Przed jakąś chwilą obliczyłam swoje zapotrzebowanie kaloryczne wg tej strony - https://www.sfd.pl/-t276436.html - i wyszło mi 1859 kcal.

Czy do treningu powinnam dołożyć jeszcze jakieś ćwiczenia na rzeźbę np. brzucha czy poczekać najpierw aż spalę zbędną tkankę?

Poniżej ankieta i zdjęcia, żeby wszystko było jasne. ;)

Wiek: 21
Waga: 53 kg
Wzrost: 158 cm
Obwód w biuście: 88 cm
Obwód pod biustem: 75 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu: 65 cm
Obwód na wysokości pępka: 74 cm
Obwód bioder: 82 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 52 cm
Obwód łydki: 33 cm
Obwód ramienia: 25 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz: brzuch, ramiona
W którym miejscu najszybciej chudniesz: uda, pupa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności:
Od ponad roku siłownia 3 razy w tygodniu po ok. godzinę. Od dwóch tygodni siłownia 2 razy w tygodniu + ćwiczenia aerobowe (głównie bieganie, skoki przez płotki lub HIIT, pływanie, jazda na rowerze), generalnie od dwóch tygodni ćwiczę 6 razy w tygodniu.
Co lubisz jeść na śniadanie: jaja (w każdej postaci) z warzywami, mleko z płatkami (ale jakiś czas temu odstawiłam płatki i piję samo mleko)
Co lubisz jeść na obiad:mięso/ryby z warzywami; lubię ziemniaki, ale bez nich też daję radę; jajecznica z tuńczykiem; omlet z kurczakiem i kukurydzą
Co jako przekąskę: owoce i orzechy
Co jako deser: nie jem deserów, ale mam słabość do słodyczy... :P Uwielbiam lody i czekoladę. :P
Ograniczenia żywieniowe: brak, ale nie lubię brukselki, szparagi też są niezbyt mile widziane... :D
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne: miesiączki regularne, PMS często nie do zniesienia (nie tylko dla mnie :P), ale na sam okres nie narzekam, tylko pierwszy dzień jest bolesny, ale zwykle i tak ćwiczę w ten dzień, rozciągam się, bo niemal zawsze odczuwam wtedy ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Tabletek hormonalnych nie biorę.
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłowy, interwałowy, aerobowy,
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: aktualnie magnez + witamina B6
Stosowane wcześniej diety: nie stosowałam nigdy żadnej konkretnej diety, od dwóch lat zmieniłam po prostu nawyki żywieniowe + zaczęłam ostro ćwiczyć, zmotywowana świeżą znajomością z przedstawicielem płci przecwnej wzięłam się za siebie i schudłam już prawie 15 kg. :P Chciałabym kontynuować odtłuszczanie (nie lubię tego słowa :D) i rzeźbienie mojej sylwetki. Zalezy mi, jak już pisałam, na sylwetce wyrzeźbionej i wysportowanej, dlatego czekam na rady dot. redukcji. :)

Na koniec jeszcze zdjęcia, niestety mało aktualne - ważyłam wtedy 50 kg, po grypie żołądkowej :P:








Zmieniony przez - Malssess w dniu 2012-08-07 15:26:07

Zmieniony przez - Malssess w dniu 2012-08-07 15:27:58

Zmieniony przez - Malssess w dniu 2012-08-07 15:29:55

Zmieniony przez - Malssess w dniu 2012-08-07 15:32:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87118
Poczekaj, niech zaloze okulary, bo musze ten twoj tluszcz na redukcje znalezc

Dziewczyno, nie jestes gruba! Jak chcesz byc jak fitneski, to musisz zaczac porzadnie jesc i porzadnie cwiczyc. Na pewno ciala nie zbudujesz na 75 g bialka i 50 g wegli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1271 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12119
"75g białka dziennie, tyle samo tłuszczu i około 50g węglowodanów." to niecałe 1000 kalorii.
Poczytaj regulamin, tam są podpowiedzi 'co jedzą ladies'. Na pewno z 800kalorii trzeba dorzucić jak chcesz trenowac i się ujędrnić

Zmieniony przez - DuzaGocha w dniu 2012-08-07 15:39:25

Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić tam, gdzie się bitwy przegrywa.

http://www.sfd.pl/Pierwsza_redukcyjna_po_50:50..._dukanie...mm..._i_innych_eksperymentach-t865808.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
A mnie się wydaje, że tu jeszcze Saidka powinna zajrzeć. Mnie coś w postawie niepokoi. Chyba, że to nietrafione ustawienie do zdjęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 859
fajna pupa

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys niż sto dni jak owca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
Bunia, ja to chyba jestem jeszcze bardziej ślepa niż Ty :) mam okulary i nie widze tluszczu!! To moze my lupy potrzebujemy!! Masz ladną sylwetke wyjsciowa! Stosuj sie do rad ekspertek a bedziesz miala jedrne cialo! mamy dosc zblizone wymiary, tylko ja jestem szersza w biodrach...ale zaczynam sie brac porzadnie za miske i treningi!! Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, czytałam regulamin, ale trochę niepokoi mnie ten fragment:
agak
Jeśli nie ma przeciwwskazań lub innych zaleceń na początku warto przyjąć rozkład 30/30/40% BTW (30% dziennych kcal pochodzi z białka, 30% z tłuszczy, 40% z węglowodanów).


Przyjmując za dzienną dawkę 1800 kcal, jak sugeruje DuzaGocha, wychodziłoby mi 540 kcal z białka i tłuszczu, a 720 kcal z węglowodanów. Nie mam pojęcia, ile wyniosłoby to w gramach, ale szczerze mówiąc, wystarczy, że przez jakiś czas pojem trochę więcej węgli niż te ustalone 50g i zaczyna mi się odkładać tłuszcz na brzuchu, dlatego zastanawiam się czy zwiększanie dawki węglowodanów to dobry pomysł.

Kokosik, co do postawy, nigdy nie stwierdzono u mnie żadnych wad. Możliwe więc, że nie ustawiłam się najlepiej.

P.S.
Klapko
fajna pupa

Dziękuję, na nią akurat nie narzekam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mali, dziękuję i również życzę powodzenia! Też chcę się na poważnie za to wszystko zabrać. I rzeczywiście, przejrzałam wcześniej zdjęcia i pomyślałam to samo: rozmiary bardzo zbliżone, więc na pewno będę odwiedzać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
a jak długo jesteś na tych 50g węgli? to znaczy jak długo już ciągniesz LC?

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1271 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12119
Pokaż co jesz, może nie w ilości a w jakości spożywanych produktów jest problem. Poza tym jak jesz 1000 kalorii to nawet od głębszego oddychania tyć zaczniesz bo tlenu za dużo Musisz nakręcić metabolizm, zwiększyć dawki jedzenia i zacząć się ruszać a będziesz miała szybko piękną figurę bo dużo ci nie brakuje.
Na start wejdź na www.potreningu.pl (login i hasło jak tu), wklej w dziennik żywieniowy co i w jakich ilościach jesz (pomijając warzywa zielone bo tego nie liczymy), zapisz. Później masz opcję 'generuj zrzut' zapisze ci się ten dzień na dysku, później wklej go tu jak wklejasz zdjęcia. Najlepiej kilka dni wrzuć - skoro kontrolujesz co jesz to nie powinno być problemu z podaniem kilku dni przykładowych.

Nie gardź sobą, że bitwę przegrałeś. Trzeba pewnej siły, by się zapędzić tam, gdzie się bitwy przegrywa.

http://www.sfd.pl/Pierwsza_redukcyjna_po_50:50..._dukanie...mm..._i_innych_eksperymentach-t865808.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
Edytowałam - Białka i Wegle mają po 4kcal na 1g, Tłuszcze 9kcal i możesz liczyć wg generalnych zaleceń
Saidki profesjonal oko się przyda, nawet jeśli jest to dmuchanie na zimne.
Mnie niepokoi coś w miednicy i kolanach - nie ma takiej pełnej symetryczności


Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2012-08-08 11:20:44
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

trening do oceny+ kilka pytań

Następny temat

DT - Satja .

WHEY premium