SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low carb na mase - fakty nie mity by qaz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 259059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 718 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12789
Nie wiedziałem w końcu gdzie to dać, a że AD jest taka low-carbowa, to tam założyłem topica.
Zerknąłbyś Qazarze?

https://www.sfd.pl/temat179640/

Zdrówki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 275 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41323
Na codzien jednak daruje sobie glukoze,fruktoze bo lubie zjesc:)i zostane przy razowym i ziemniakach a wiadomo liczba wegli ograniczona a to juz jakas ilos ale troche mnie ta fruktoza zastanawia czy to jednak dobre wyjscie.

masa sila masa sila wypychaj!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 325
Witam Szanownych Żywienio-Specjalistów!

Nareszcie, po, nazwijmy to, jesienno-zimowej przerwie (jak mogłem się tak obijać? %$#@! ), wracam na siłownie.
Postanowiłem jednak, przejżawszy niektóre posty nt. odżywiania, inaczej niż do tej pory, podejść do sprawy metodycznie.
Powodem są niezadawalające efekty siłowniowych wysiłków w mojej dotychczasowej karierze. Ściślej - mięśni troszkę przybywało, ale zawsze było za dużo (jak dla mnie) tłuszczyku. Niestety ogrom niewiedzy, którą cechuje się moja skromna osoba zmusza mnie do zwrócenia się do Was z prośbą o podpowiedzi.

Dane => 27 lat 178 cm 81 kg
nie jestem grubasem - chcę się pozbyć nadmiaru sadełka
Treningi: siłownia pn śr pt 0700-0830 rano
kravmaga (nazwijmy to ostrym treningiem tlenowym) wt czw 1830-2000 wieczór
aeroby (rower) 2-3 razy/tydzień 30-40 min
Cel nr 1 => Redukcja tkanki tłuszczowej, a następnie
Cel nr 2 => Trening "na rzeźbę" czy jakkolwiek go nazwiemy - troszkę masy mięśniowej mam, w zasadzie chciałbym ją tylko troche uwidocznić, popracować nad brzuchem i będzie okay

Problemy są dwa:
1) Prośba o podpowiedź w ustaleniu zapotrzebowania na kcal

Zacząłem zgodnie ze wskazówkami tyki od ustalenia dziennego zapotrzebowania na kcal - posługując się stronką http://www.exrx.net/Calculators/CalRequire.html - ustaliłem zapotrzebowanie na ok 3600 kcal w związku z czym teoretycznie powinienem przyjąc 500 mniej co daje circa 3000-3100 kcal.
Następnie znalazłem Twój art qazar, gdzie podałeś wzór na wyliczenie tegoż zapotrzebowania, z którego wynika liczba 2700 kcal.
(81*24*1,4)
No i problem jest taki - ile ja tych kalorii tak naprawdę potrzebuję? Zakładając że 3600 - będę przyjmował ok 3000. Jednak posługując się drugim wzorem, wyjdzie na to, że mam dietę raczej na masę, co oczywiście nie poskutkuje realizacją celu=>redukcją, lecz wręcz odwrotnie.

Pomóż, bardzo proszę.

2) Problem ze śniadaniem.

Jak wspomniałem, na siłownię chodzę raniutko. W związku z tym, mam olbrzymi problem organizacyjny ze zjedzeniem normalnego śniadania przed treningiem - rano pobudka, pędem na siłke - przed treningiem jem banana, po, w drodze do pracy, drugiego, i dopiero w pracy ok 30 min po treningu, mogę zjęść normalne śniadanie - twaróg z reguły, ciemne pieczywko, płatki (jakoś tak).

No i moje pytanie - co sugerowalibyście zrobić z tym śniadaniem - trochę nie pasuje mi napychanie się o 0645 w szatni przed treningiem...Jednak jeśli tak trzeba - niech będzie! Czego się nie robi dla idei...

Proszę o pomoc lub przekierowanie...
Dysponując Waszymi podpowiedziami, zabiorę się za układanie diety, i pozwolę sobie zwrócić się jeszcze raz do Was z prośbą o ocenę.
A tak na marginesie - ile przyjąć b/ww/tł na 1kg? Bo tyleż odpowiedzi znalazłem ile teorii...

Miłego dnia,
dobrzan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Masz racjie tyle kalori jest za duzo ,zapraszam do poczytania postu o ckd to dieta dla ciebie ,zredukuje tluszcz i pozowli sie wrzezbic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 325
tak wlasnie zrobie
a moze moglbys mi cos podpowiedziec co z tym moim sniadaniem zrobic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 275 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41323
Qazar jeszcze jedno pytanko:)aeroby po silce powiedzmy 20min sa ok? nieprzpala sie miesni? mam trening silowy koncze progresja niektore cwiczenia cwicze minium godzine nieprzeaple miesni?(po treningu zarzucam bialko i amino)

masa sila masa sila wypychaj!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Wedlina spoko rob areoby Walnij sheka bialkowego z odrobina oliwy z oliwek i plataki owsianymi

Zmieniony przez - qazar w dniu 2005-01-12 13:24:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 275 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41323
No wlasnie zawsze mi sie wydawalo ze aeroby po silce do 30min mozna robic spokojnie organizm jest juz podkrecony po silce i latwiej mu spalic tluszcz ale niejestem specjalista i wolalem dopytac:)

masa sila masa sila wypychaj!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Male pytanie

Następny temat

typ leptosomatyczny

WHEY premium