SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Low carb na mase - fakty nie mity by qaz

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 259098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Okej, myślałem o 300kcal.
Będę dodawał póki co z tłuszczy. W pierwszej kolejności podmienię kuraki na wieprzowine, łososia itp,co automatycznie zwiększy kaloryczność.

Czytając ten wątek nie znalazłem jednoznacznie czy są jakieś ograniczenia co do długości stosowania. Pomijam ograniczenie, że masa przestanie iść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
nie było mowy o żadnych ograniczeniach-jeśli będziesz się dobrze czuł na low carb to możesz go kontynuować wedle chęci
Pamiętaj też,że węglowodany nie są złe o ile pochodzą z pożądanych źródeł i w odpowiedniej ilości-myślę,że mogą Cię zainteresować zalety dot.węglowodanów przedstawione w tym temacie: http://potreningu.pl/artykuly/1724/odchudzanie-na-weglowodanach-czy-to-w-ogole-mozliwe- 

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Domer co o tym myślisz?

1)
Jaja kurze całe 240g
Chleb żytni pełnoziarnisty 80g
Wieprzowina, boczek bez kości 50g
Masło extra 20g

B37 T65 W40 Kcal882


2)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120g
Oliwa z oliwek 20g
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 30g
Dużo warzywa (forma sałatki)

B27 T22 W2 Kcal313

3)
Ryż brązowy 50g
Wieprzowina, szynka surowa 200g
Olej lniany 30g

B37 T71 W34 Kcal912

Trening

4)
Hi Tec C-6 40g
Carbo 40g

B37 T2 W35 Kcal305
Tu nie mam pewności bo po treningu chyba więcej kcal powinno być, ale nie wiem czy jest sens dawać tłuszcze po treningu?

5)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 120
Migdały 30
Masło orzechowe 20

B34 T31 W4 Kcal861


Całość:
B172 T189 W115 KCAL3273

Białka wychodzi 2,2


Zbilansowana dieta, na mase nie sprawdziła się. Momentalnie mnie zalewa, nawet dokonując lekkich korekt na plus.
Jeszcze myślę co jest lepsze carb cycling czy low car na mase..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Węglowodany ze śniadania przenieś do posiłku potreningowego nr 5. Szynka i boczek jak elementy tuszy wieprzowej a nie wędzonka, oliwę zamień kolejnością z olejem lnianym. Do każdego posiłku daj warzywa. Daj więcej jogurtu naturalnego, kefiru, maślanki bo brakuje wapnia. Kilka razy w tyg daj jakąś tłustą rybę. Masło orzechowe z laskowych, najlepiej własnej roboty.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Dzięki za pomoc :) Jeszcze kilka pytań i do roboty.. trzeba to przetestować.

1) Jeśli chodzi o warzywa to nie rozpisywałem, ale jem tego sporo.
2) Jeśli chodzi o oleje to ogólnie opieram się na budwigowym i lnianym. Oliwa sporadycznie, jest jakaś zasada kiedy który powinienem używać?
3) Zatem do śniadania 0 węgi? w DNT też bez węgli do śniadania?
4) Czy w po treningowym unikać tłuszczy? wyeliminować Carbo?
5) Ryb jem dużo, 4-5 razy w tygodniu łosoś świeży lub makrela. Myślę, że w DT w ostatnim posiłku wrzucę, a w DNT w 4 posiłku. Co o tym myślisz?


Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2013-04-25 15:45:16

Zmieniony przez - bonku5 w dniu 2013-04-25 15:51:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
2. Oliwa najlepiej w posiłkach bliskich treningowi a lniany i orzechy włoskie, tłuste ryby gdzieś w innych ale to szczegół.
3. W DNT możesz dać. Ew. min ilość w treningowe.
4. Carbo nie jest konieczne. Tłuszczy nie musisz unikać.
5. ok.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1057 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14447
Dzięki domer :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Low Carb i masa , co zrobić żeby nie być płaskim?
Ktoś kto stosował lub dalej stosuję może się podzielić wiedzą i powiedzieć coś o tym jak robić żeby nie być płaskim.
Moje zdanie jest takie , że masowe low carb robić tak , żeby węglowodany rozłożyć na śniadanie , przed i po treningu i w ciągu dnia ma być ich 220 max , co myślicie? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Trzeba się zastanowić czy 220g węglowodanów to jeszcze będzie low carb. Na pewno na treningu nie będzie takiej pompy jak na węglowodanach, jednak sa inne zalety. Ja bym dał max 150g węgli okołotreningowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale czy na 150 ww nie będzie się zbytnio płaskim? Tak w ogóle to chyba da się normalnie na tej diecie zbudować dosyć sporą masę? Przecież zawsze gdy mamy zawyżoną kaloryczność to będziemy tyć , spotkałem się z wypowiedziami , że na tej diecie nie da się zrobić dużej masy , jak to jest w końcu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Male pytanie

Następny temat

typ leptosomatyczny

WHEY premium