SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kuba_SnK / dziennik / powrót do przeszłości II - Powerlifting

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
PIĄTEK, 12.09.08, waga 74,7kg, godz. 15:00, czas trwania 1:15h

siady 120/4
klasyk 147,5/5
ławka 110/4
dociskanie 120/4
wąski 102,5/4
poręcze 15/8


wszystko lekko ... dociskanie do deski ok 4cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47808
Kuba w planie masz takie lajtowe treningi... sprawdzi sie to w koncwoym celu??
imo wiesz co robisz przeciez jestes doswiadczonym zawodnikiem TS

zagladam i czekam na mocne treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i to jest wlasnie podstawowy bład - zaczynacie od treningow, które sa ciezkie juz na samym poczatku ... jak wtedy ma sie zbudowac sile?

zaczyna sie spokojnie i stopniowo wchodzi na ciezary ... zreszta zobaczycie za 4-6 tyg ile bedzie na sztandze

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2008-09-13 12:40:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3215 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20315
Kuba są różne szkoły, nie tylko progressive overload (choć zwykle na początku właśnie to sprawdza się najlepiej)

Zmieniony przez - junior__23 w dniu 2008-09-13 12:48:09

Ile do... czyli liczniki do wydarzeń http://ile-do.pl.pl
oraz
Kuchnia wietnamska na http://pyzamadeinpoland.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ok, ale ja bym nie polecal poczatkujacemu (w sensie stazu moze 2 miesiace w TS ) zaczac od +90% maxa
raz ze techniki by nie bylo
dwa ja pewnie po czyms takim bym sie zajechal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Ja zgadzam się z Kubą Żyłując na chama przez kilka(naście) tygodni dochodzimy do pewnego ciężaru(może byc on większy niż wcześniejszy max) i stajemy na nim. Próbując dalej na chama przebić się przez ciężar(np kilka treningów próbując wykonać wcześniej założoną liczbę powt/serii) doprowadzamy do tego, że w najlepszym wypadku ciągle stoimy a w najgorszym spadamy w dół i wracamy do ciężaru z jakim zaczynaliśmy. W TSie wszystkim piszę, że znacznie lepiej zacząć od lekkich treningów i powolutku iść do przodu systematycznie zwiększając ciężar niż jechać na chama. Wprawdzie pierwsza opcja wydaje się "wolniejszym" sposobem robienia siły to w ogolnym rozrachunku wyjdzie się na niej lepiej.

Pozdro

PS: Sporo osób podchodzi dość ambicjonalnie i nie wyobraża sobie lekkiego treningu jako klucza do robienia siły bo wydaje im się, że tylko tymi najcięższymi uda im się dojść do "celu".

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-09-13 13:17:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 277 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9871
zgadza sie,sam tak trenuje i jest duzo lepiej,niz kiedys,kiedy zaliczalem stale mega ciezkie sesje.(zmienilem treningi za namową Wuchty-dzieki).A teraz pytanie z innej beczki:ile kg.daja ci bandzae i kostium w przysiadze oraz sam kostium w mc.?

Tylko absolutne zezwierzęcenie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
same bandaze... jak wstalem 165x4 to zrobilem w bandazach 180kg x5 .. ale srednio technicznie
caly sprzet do siadów ... na ostatnich zawodach dodal mi ok 45kg . Normalnie troche wiecej z niego wyciagam i w szczycie mysle dodawal mi 60kg (roznica na zawodach ... treningowo "troche" wiecej)
kostium do ciagów ... kiedy ciagnalem najwiecej dodawal mi ok 30kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 277 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9871
:)

Tylko absolutne zezwierzęcenie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1587 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56426
Dokładnie ;] . Ciężkim treningiem na maxa od początku bardziej zajedziemy nerwy niż mięśnie. A w sile śmiem twierdzić że to układ nerwowy jest ważniejszy niż same mięśnie.

Kuba_SnK - łykasz omege 3 ? bo wydają mi się pomocne w budowaniu "siły nerwów"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY, ZAPADNIĘTA KLATKA !!!!

Następny temat

moj nowy plan

WHEY premium