SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WIELKI POWRÓT - powrót do formy po 4 latach - PROSZĘ O RADY!!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Ekspert-SFD z działu Plany SFD - opinie klientów.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 281
Witam, ostatnio gościłem w dziale ODŻYWIANIE i wychodzę z pewnym zasobem wiedzy. Posiadam dietę redukcyjną, potrzebuję do tego dopasować trening żeby pozbyć się tłuszczu z względnie znikomą utratą suchej masy.
Wzrost=179 Waga=82 Obwód w pasie=96
Poniżej zamieszczam foty przedstawiające mnie z 2006r
dalej zdjęcie obecne przedstawiające (jak widać) - pewne braki i dysproporcje w budowie
oraz DIETĘ

Proszę o fachowy plan treningowy.

Zmieniony przez - lukasem1 w dniu 2012-04-13 17:16:40

Zmieniony przez - lukasem1 w dniu 2012-04-13 17:17:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 20191 Wiek 8 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Redukcja tkanki tłuszczowej to przedewszystkim dieta z ujemnym bilansem kalorycznym.
Trening siłowy +aeroby/hiit.
Odpowiednio zbilansowana dieta+ suplementy antykataboliczne (bcaa)uchronią Cię przed utratą masy mięśniowej.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Witam,
dzięki za przeniesienie, nie wiedziałem do końca jaki dział wybrać, co więcej, miałem cichą nadzieję że zostanę po prostu skierowany do innego działu, co z resztą się stało, więc dziękuję!!!

Czyli mam rozumieć, że w mojej diecie jest za wysoki poziom kalorii- za dużo węglowodanów i tłuszczy??? Czy dieta jest do przerobienia???
Aha, a co oznacz określanie aeroby/hiit. ? Samo wyrażenie aeroby to wiem ale to "hiit" czy to jest coś istotnego? Sorki za takie (pewnie banalne) pytania, ale jestem żółtodziobem jeśli chodzi o jakieś umowne hasła dotyczące tej dziedziny sportu. A jak się już za coś biorę, to chcę to zrobić z pełnym zrozumieniem...

Chciałbym mieć wyznaczony jakiś kierunek działania,
wobec powyższego proszę o konkretne wytyczne dotyczące treningu oraz ewentualnej zmiany diety, ponieważ chciałbym zacząć od poniedziałku 16.04.2012

Zmieniony przez - lukasem1 w dniu 2012-04-14 07:48:31

Zmieniony przez - lukasem1 w dniu 2012-04-14 07:54:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W dziale propozycja treningu dla początkujących znalazłem fajną propozycję treningu którą wrzucił Michaił. Brakowało mi właśnie tego treningu. Kiedyś za starych dobrych czasów posiadałem kilkanaście gazet Muscle&fitness i Flexa i w, którymś z tych czasopism był trening 4-czterotygodniowa mieszanka ogólnorozwojowa. ale skleroza. Był to trening całkiem podobny do tego który proponuje Michaił, mimo wszystko jednak różnił się odrobinę. Myślałem, że już nikt nie wraca do takich rozwiązań, a tu proszę...

Jeśliby kogoś interesował ten trening to mogę odrobinę odświeżyć pamięć i spróbować go odtworzyć. Jest to trening przeznaczony dla osób początkujących a także osób po dłuższych i krótszych przerwach treningowych, a także znajdujących się w fazie plateu (coś z francuska zastój czy coś w tym stylu) Co więcej proponowany przez profesjonalistów, i pewnie nikt nie uwierzy, że wykonywano w nim ćwiczenia wyłącznie z HANTLAMI przy wykorzystaniu innego sprzętu np. ławeczek.
Ale z uwagi na to, że tamten program treningowy już kiedyś robiłem, to spróbuję tym razem trening Michaił'a. A po kilkunastu tygodniach, żeby dostarczyć mięśniom nowego bodźca, wrócę znów do starego sposobu.

Zmieniony przez - lukasem1 w dniu 2012-04-15 09:05:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Trochę poczytałem na forum i już wiem co to jest HIIT Trochę więcej czasu to zajmuje ale można znaleźć to i owo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do sprawdzenia

Następny temat

Rozciąganie

Wheya