SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka piersiowa? dlaczego nie rosnie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 15
Witam , pytanie odnośnie mojej klatki piersiowej.
Dlaczego nie mogę jej rozbudowac i moje łapy są duzo duzo wieksze niz moja klatka widac to znacznie.
Probowałem wszystko już chyba...od roznej ilosci powtorzen i serii.,, do roznego ciezaru , cwiczeń..
Pompuje sie a nawet nie mam zakwasow w sumie ciezko o zakwasy w moim przypadku ...
Czasem bywa tak ze np, podczas 4 cwiczenia potrafi juz opasc i koniec pompy..
Co robie źle ? i czemu tak jest?
Proszę o odpowiedź.



Zmieniony przez - qoowal w dniu 2016-07-04 00:33:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742

Klatka piersiowa to partia, na którą każdy trenujący, kładzie szczególny nacisk i chyba to ta partia, która większości sprawia największe problemy.
Dlaczego klatka piersiowa nie chce rosnąć?

Powodów może być kilka. Zacząć trzeba od tego najbardziej prozaicznego czyli błędów w diecie. Jeśli dieta nie jest odpowiednia z nadwyżką kaloryczną to masy mięśniowej też nie będzie. Choć w tym przypadku przyrostów nie będzie nie tylko w klatce piersiowej, ale również w pozostałych partiach mięśniowych. Więc diagnoza problemu jest najłatwiejsza.

Druga rzecz to zła technika ćwiczeń. Klatka piersiowa wymaga dobrej techniki w ćwiczeniach, jak pracę będą przejmować inne mięśnie to niestety mięśnie klatki piersiowej dostaną za mały bodziec do wzrostu. Warto też wybierać odpowiednie ćwiczenia w planie treningowym. Podstawę powinny stanowić pompki na poręczach, wyciskania ze sztangą czy hantlami, pompki.

Ostatnią rzeczą są wady postawy. Niestety problemy z odstającymi łopatkami, wysuniętymi barkami są dziś na porządku dziennym i potrafią skutecznie powstrzymać postępy w budowie mięśnie piersiowych. Tutaj ważna jest odpowiednia diagnostyka problemu i wdrożenie odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych i naprawczych.

Polecamy również: Mięśnie klatki piersiowej nie rosną? Stagnacja mięsni piersiowych, jak sobie poradzic?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-07-29 18:17:37

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak wygląda trening dokładnie?
Być może technika kuleje...
Albo robisz przeładowane treningi, a brakuje czasu na regenerację
Ręce rosną szybciej, bo używasz ich praktycznie przy każdym dowolnym ćwiczeniu i potem w życiu codziennym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zacznij od wypełnienia ankiety i rozpisania ostatniego planu treningowego.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 234 Napisanych postów 10301 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 77546
To dział trening dla zaawansowanych a nie do tematów nie umiem trenować klatki,ja j**ie ludzie weźcie potrenujcie,poznajcie swoje ciało,co jak reaguje itd są setki metod na rozbudowę każdego mięśnia
2

dobry chłopak ze złymi nawykami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak.. jeśli ktoś trenuje dla pompy to i efekty mogą utrzymywać się tylko tak długo jak owa pompa istnieje... nie wiem kiedy dojdzie do wielu, że nie napompowanie, przynajmniej nie tylko ono świadczy o dobrym treningu i zapewnia wzrost mieśni... ale jw. ankieta, potem ew. jakiś filmik itd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Powody zawsze sa te same - technika oraz ograniczenia uniemożliwiające prawidłową pracę mięśnia (wady postawy, ograniczona mobilność, przykurcze, kontuzje)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Nagraj film jak wyciskasz, a jeśli nie masz możliwości, to opisz od A do Z jak wygląda Twoje podejście do serii, opisz pozycję nadgarstków, łokci, barków (tak na sztandze, jak i na sztangielkach). Jestem pewny, że chodzi o technikę. Może bardziej w trakcie treningu klatki czujesz triceps i/lub przedni akton barków?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biceps

Następny temat

Wielkość klatki piersiowej - trening czy genetyka?

WHEY premium