SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 201
Witam, chciałbym aby ktoś odpowiedział mi na pytania które mogą mi pomóc robić dalej formę :D

1. Czy ,,kaptury" są ważne ? Często widzę zdjęcia jak ludzie ten mięsień mają bardzo wyrobiony i według mnie wygląda to fatalnie. Czy jest sens robienia tej ,,partii"?

2. Jakie ćwiczenia mogę robić na brzuch żeby nie psuć sobie pleców? I ile ćwiczeń robić na brzuch na treningu?

3. Jak liczyć ile białka spożyliśmy w jednej porcji serwatki białkowej ? (jedna porcja- 35g na 150 ml wody)

4. Czy dobrym pomysłem jest połączenie kreatyny z beta alaniną ? Bo już chodzę na siłownie około 7 miesięcy i zauważyłem że przy 6/8 powtórzeniu mięśnie są już zmęczone.

5. Jakieś propozycje posiłku na śniadanie i II śniadanie ? Na co zwrócić uwagę rano ? ( Najlepiej bez mleka i jajek)


Z góry dziękuje za każdą radę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
1. część kapturowa mięśnia czworobocznego jest tak samo ważna jak inne mięśnie, ale nie trzeba robić ich osobno pracują intensywnie przy plecach i barkach. Dopiero jak ktoś już zaawansowany to moze to robić
2. Wystarczą 2 ćwiczenia raz w tygodniu : np. allahy i unoszenie nóg w podporze. Technika jest ważna wtedy nie będzie negatywnego wpływu na plecy
3. tyle białka ile jest 35 g ( na etykiecie )
4. tak to dobre połączenie
5. pomysłów tyle ile ludzi zobacz dział kuchnia SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 201
Dzięki za odpowiedź ale jeszcze nasunęło mi się jedno pytanie.

Lepiej robić bica/trica gdy on już pracował przy dużej partii ? Czy lepiej zrobić np Klatke i biceps a triceps zrobić z plecami ?


+ jaki wariant jest najefektywniejszy na brzuch ? 3/4 ćwiczenia 2 razy w tygodniu z 4 dniową przerwą miedzy ćwiczeniami na tą partie to dobry pomysł ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
1. są różne szkoły :) można tak i tak

2. Ogólnie nie ma lepszych gorszych ćwiczeń, są po prostu różne i jeśli nie zależy Ci na mega wytrzymałości to raz zrobiony brzuch wystarczy, ponieważ pracuje on przy wielostawowych ćwiczeniach
Osobiście najlepiej czuję allahy i unoszenie nóg w zwisie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
dla mne osobiscie najbardziej odczuwalnym jest zwykle kolko nic tak nie meczy mnie na brzuch przez kolejnych kilka dni , usznoesznie nog rowniez mcno odczuwalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
hmmm :) no wiadomo kółko oczywiście z prostych nóg wchodzi mega i dragon flag, czy waga przodem z zwisie :D ale nie są podstawowe ćwiczenia

Trzeba szukać dla siebie odpowiednich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
flaga jeszcze nie dla mnie chyba ze tak bez wiatru po kolku pierwszy raz jak zrobilem to z 5 dni czulem az przeszkadzalo w funkcjonowaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Dokładnie, nawet z klęku czuć mega, no i nie tylko brzuch pracuje

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
a ja powiem wam, ze czuje, najszerszy, prostownik i zginacze bioder, a brzuch spi jak diecko na kolku

dla mnie nr 1 to allah na wyciagu, tutaj nie znalazlem nic lepszego do tej pory.
na drugim miejscu jest plan i izometryczny rocky%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 201
Więc jak z tym kółkiem ? Warto spróbować czy lepiej poszukać jakiegoś innego ćwiczenia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Ja polecam kółko, lecz musisz pamiętać o prawidłowej technice, żeby daleko wyjechać w przód aby rozciągnąć mięśnie, a spinając mięśnie należy wjechać kółkiem pod brzuch

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Własny plan FBW do oceny

Następny temat

Dawkowanie Odżywek .

WHEY premium