SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Każdy łokciem uderzony, nowy SPAM już założony!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184390

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
mnie tam ogólnie Benson trochę denerwuje swoim zachowaniem, szkoda, że mu Diaz jakiegoś leglocka nie założył, wolał zająć się pokazywaniem fu**era
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
A ja jestem ciekaw jakby sobie poradził Nate gdyby to Edgar wygrał rewanż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3376 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 51101
odwalcie sie od Bensona

Never Too Late
"Nie w szczepionkę k***O!!!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Rabittt FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 8533 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 61281
no de facto to Edgar przegrał rewanż tylko w oczach sędziów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
stylistycznie się spodziewałem dominacji Bensona, ale nie aż takiej, leg jaby mnie rozj**ały, chociaż Diaz udowodnił swoją szczękę, jakieś próby leg locków, judo throws(nawet 1 wyszedł) i f***ersy, które rozj**ały system i TV FOX wycięła Penn nic nie pokazał praktycznie.. No, ale Edgar vs. Diaz być powinno tam Edgar nie dominowałby tak siłowo aczkolwiek zapaśniczo by sobie też poradził imo, ale w stójce boksersko imo za duża różnica wzrostu i zasięgu to mogłaby być dużo ciekawsza walka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Widzę ciekawa dyskusja się zrobiła

Strecho
Był wielki wybuch nie do konca wiadmo why, ale w koncu to odkryją zobaczycie ile lat dopiero zaczeli to badać, dajcie jeszcze 100 i odkryją wszystko. Podczas wybuchu powstały planet z pyłów, nasza planeta znalazła sie akurat w idealnej odleglosci od slonca by powstalo zycie i ot co. na przestrzeni miliardow lat, od prmitywnych form zycia , powstalismy. bez żadnej stwórczej dłoni


Ale... dlaczego k***a? Problem w tym że nauka opisuje właśnie jak coś działa czy powstało, ale nie opisuje dlaczego jest z tym tak a nie inaczej. Naukowe wyjaśnienia odbierają trochę niezwykłości naszemu istnieniu. Dobrze, fajnie, żyjemy, bo powstaliśmy z międzygwiezdnego pyłu, a to wszystko jest tak zaprogramowane, te pierwiastki itd, że ewoluuje w formę skomplikowanego, myślącego życia, które teraz siedzi na sfd i się nad tym zastanawia. Ot, nic nadzwyczajnego Po prostu tak jest?
Druga sprawa, widzę że wiele osób z góry przyjmuje że nic niezwykłego w naszym istnieniu nie ma, bo myślą że albo się jest "za nauką" albo "za katolami". A przecież katolicyzm, ani nawet judeo-chrześcijanizm to nie najstarsze religijne twory. Przecież Bóg/Bogowie/czy jakieś inne wyższe istoty/karma/czy Cholera Wie Co, jeśli istnieją, nie muszą być takie jak w Biblii. Przecież judaizm nie jest najstarszą religią (nie mówiąc już o chrześcijaństwie).
Kolejna sprawa - co właśnie z tą śmiercią kliniczną? Tunele, światła, można jeszcze wytłumaczyć jakimiś jazdami niedotlenionego mózgu, ale wiele przypadków gdy ktoś widzi co się dzieje obok jego ciała, albo w domu np rodziny, w tym czasie gdy jest nieprzytomny? Która, k***a, część mózgu za to odpowiada?
A tak w ogóle to coraz bardziej wydaje mi się że najmądrzejszą religią jest buddyzm. Zresztą reinkarnacja wydaje mi się logiczna. Bo co to za sprawiedliwość że ma świadomość jaźni w jakimś kocie, a drugi w człowieku? Jeżeli żyje się tylko raz (jak np głosi chrześcijaństwo), to istota-kot jest potraktowana niesprawiedliwie w porównaniu do człowieka. A reinkarnacja wyjaśnia dlaczego ktoś jest tym a nie kimś/czymś innym. Prawdopodobne jest (według mnie) że ktoś przeżywa życie wiele razy ale może tego wcale nie pamiętać. Ale to przecież nie znaczy że się to nie zdarzyło - sny przecież też się przeżywa, a często po jakimś czasie zapomina, a przecież "zdarzyły" się, jak najbardziej były.
http://sasana.wikidot.com/buddyzm-a-nauka
http://www.paranormalne.pl/topic/879-niesamowita-historia-marcinka/
http://www.insomnia.pl/Prawdziwa_historia_o_reinkarnacji__ten_tekst_powinien_przeczytać_każdy_z_Was!-t285864.html 

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
To powyżej jest ciekawe, ale zakładając, że jest jakieś "dlaczego", albo "sprawiedliwość". A przecież 'sprawiedliwość' to dogłębnie ludzkie pojęcie, i nic przed człowiekiem się nim raczej nie przejmowało.

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Wierzyć w jakąś wyższą można uznać siłę za głupie ale w to, że się wszystko wzięło samo z siebie od tak po prostu było sobie nic (spróbujcie sobie wyobrazić jak wygląda nicość skoro nie może być przecież koloru czarnego, dobry mindfck) to dla mnie szczyt głupoty naszych pseudo naukowców.

Tak naprawdę g**** wiemy i w dvpie jesteśmy ze swoją wiedzą i jest pełno dowodów na istnienie pozaziemskich cywilizacji i na to, że odwiedzali nas od początku istnienia.

Kudłacz to illuminati i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No tak, ale nawet jeśli olać już to co jest sprawiedliwe a co nie, pozostaje pytanie dlaczego jestem w umyśle człowieka a nie w czymś innym. Dobrze, moi rodzice się hajtnęli itd i co, gdyby nie oni to nie odczuwałbym swojego istnienia, bytu w innej osobie/istocie? Jeśli nie to istnienie mamy z góry przypisane (co wydaje mi się nieprzypadkowe i coś ma z boskością wspólnego). Jeśli natomiast byłbym kimś innym to także jest nadzwyczajne, czyż nie?

No, najlepiej po prostu żyć i starać się być dobrym człowiekiem. Jak Son Goku

Zmieniony przez - Puar w dniu 2012-12-29 16:14:08

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8617 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 80644
spróbujcie sobie wyobrazić jak wygląda nicość skoro nie może być przecież koloru czarnego, dobry mindfck

Z punktu widzenia człowieka, w sumie może być czarna, bo ludzkie oczy i mózg są zrobione właśnie tak, że 'czarny' oznacza brak światła. Czyli nic żadnej energii, ciepła, światła, człowiek odbiera właśnie jako czerń.

Oczywiście, nicość zakłada też brak człowieka patrzącego oczami, więc istotnie nie da się tego wyobrazić. Po prostu ile człowiek by nie kombinował nie jest za bardzo sobie w stanie wyobrazić brak siebie - w końcu to jego 'siebie' siebie wyobraża, więc jak ??

"Only he who battle wins.
The scald sang to their kings.
Let the battle be fought to be won"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Steven0 ban za trolling

Następny temat

Junior Dos Santos czarnym pasem BJJ!

WHEY premium