SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KRATA NA LATO 2018 WG JSDOLAN5 moduł 3

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16476

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12973 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607820
drazekm
A ja wątpie zeby 96 poszlo na 5x, co do wykrokow i planka nie mialem wczesniej pojecia ile zrobie, a swoje wyniki zrobilem dzieki glowie powiedzilem sobie jak juz sie mecze to raz i ile sie da az padne bo w trakcie czulem ze wiecej nie mam ochoty tego powtarzac



Zmieniony przez - drazekm w dniu 2018-06-14 11:10:28


W sumie żałuję że mi padło nagrywanie w trakcie wykroków, bo tez mi sie nie spieszy, żeby znowu przez ponad 10 min. robić nudne wykroki. Zastanawiam się, jak skrócić czas Planki to mogę ćwiczyć regularnie, z tym nie ma problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Możemy dodatkowo spróbować sił w wykrokach z obciążeniem 1/2 CC lub choćby z CC?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12136 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131040
Viki
W sumie żałuję że mi padło nagrywanie w trakcie wykroków, bo tez mi sie nie spieszy, żeby znowu przez ponad 10 min. robić nudne wykroki. Zastanawiam się, jak skrócić czas Planki to mogę ćwiczyć regularnie, z tym nie ma problemu
Planki to i ja ćwiczę regularnie conajmniej 2 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
_Szajba_
Możemy dodatkowo spróbować sił w wykrokach z obciążeniem 1/2 CC lub choćby z CC?


Zezwalam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
Viki
W sumie żałuję że mi padło nagrywanie w trakcie wykroków, bo tez mi sie nie spieszy, żeby znowu przez ponad 10 min. robić nudne wykroki. Zastanawiam się, jak skrócić czas Planki to mogę ćwiczyć regularnie, z tym nie ma problemu
Planki to i ja ćwiczę regularnie conajmniej 2 razy w tygodniu


po tych wzmiankach co i rusz to przypuszczałem, że co najmniej 2x dziennie


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2018-06-14 17:24:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12973 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607820
kabo9
_Szajba_
Możemy dodatkowo spróbować sił w wykrokach z obciążeniem 1/2 CC lub choćby z CC?


Zezwalam


Z tego co patrzyłam to wcale nie opłaca się dowalać ciężaru Ilośc wykroków nie zmienia się jakoś znacząco przy 1/2 cc, a wysiłek nieporównywalnie większy. Musiałabym przynajmniej swój ciężar dźwignąć, żeby wystarczyło zrobić o połowe mniej wykroków niż bez ciężaru (nierealne ). Nie ukrywam też, że wykroki z obciążeniem nie są mi teraz po drodze, póki co nie męcze nóg typowo siłowym treningiem i cięzko by było wpleśc taka jednostkę w obecny plan treningowy (bez negatywnego wpływu na pozostałe treningi).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
to też niestety prawda
chciałem jakoś zrównoważyć osobom które wolą niższe zakresy, ale mi nie wyszło bo nie przypuszczałem że będziecie trzaskać po 300 wykroków
jak liczyliśmy target dla wasonia, to żeby powalczył musiałby zrobić najmarniej 120 wykrokow ze sztangą 100kg co chyba jest faktycznie nierealne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12973 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607820
Mi właśnie wyszło ze chcac zrobic dwa razy mniej (i skrócić film o połowę ) muszę dorzucić drugie tyle ile ważę, czyli niecałe 60kg To już wolę te 300 bez obciążenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
no to tak właśnie wychodzi - 100% CC - bo wason wazy ~95kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Ja wykroków jako ćwiczenia nie lubię . Może dlatego ze kiedyś robiłem to ćwiczenie ze sztanga na barkach i po którymś powtórzeniu straciłem równowagę, wyglądało to potem nieciekawie . Można robić ze sztangielkami w dłoniach, ale im dłużej robimy, tym chwyt słabnie i bardziej się skupiamy na tym, aby nie wypuścić sztangielek z dłoni niż na samym ćwiczeniu. Oczywiście można użyć pasków, co nie zmienia faktu ze ćwiczenia nie lubię, choć kiedyś robiłem je często. Nawet teraz w ramach rozgrzewki czasami robię wykroki po 20 powtórzeń na nogę .

No a dzisiaj po pracy według planu brzuch i ...
Trening 14 czerwca
Rozgrzewka - rozciąganie, wymachy, skłony, przysiady, wykroki itp 10 min
Pompki na uchwytach - 50 p
- 5s x 10p

Ćwiczenia na brzuch
Kółko z kolan - 15p
- 1s x 15p

Kółko ze stania - 25p
- 5s x 5p

Kółko z kolan - 25p
- 1s x 25p

Spięcia brzucha leżąc - 90p
- 3s x 20p
- 2s x 15p

Wznosy tułowia na ławce skośnej z ciężarem na klatce - 80p
- cc +10kg x 20p x 4s

Plank w podparciu na łokciach
- 4s x 60s

Na koniec treningu takie cosik na wytrzymałość. Nazywa się to Kompleks sztangowy i muszę powiedzieć ze mi przypasowało . Wygląda to tak: "Wybieramy 5 ćwiczeń, które zostaną wykonane po 6 powtórzeń. Nie przewiduje się tutaj zmiany obciążenia, odpoczynku, czy nawet wypuszczenia sztangi z rąk, dopóki nie zostaną wykonane wszystkie ćwiczenia. Jedna seria to 30 powtórzeń. 5 ćwiczeń x 6 powtórzeń = 30. Przerwy pomiędzy nimi to czas maksymalnie 90 sekund" To cytat z opisu tego treningu. U mnie wygladalo to tak.

Kompleks sztangowy
-Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
- 38kg x 6p x 2s
Wyciskanie żołnierskie
- 38kg x 6p x 2s
-Przysiad z wyciskaniem
- 38kg x 6p x 2s
-Martwy ciąg na prostych nogach
- 38kg x 6p x 2s
-Wiosłowanie sztangą nachwyt
- 38kg x 6p x 2s

Zrobiłem tak testowo 2 serie ale po ćwiczeniach na brzuch mimo że ciężar nie był duży dało mi to popalić . Na następnym treningu spróbuję zrobić 3 serie .
Jutro bawimy sie dalej .
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na Lato 2018 wg drazekm modul III

Następny temat

Krata Na Lato 2018 wg Viki moduł III

WHEY premium