SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jest tu jakiś cwaniak? %-) vol. 16

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 145492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531


BTW te działowe podwieszone wytrzymki są wszystkie sprawdzone? ...bo mam wrażenie, że po niektórych HR mi ro#je%ie trampki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sporo sprawdziłam na sobie Tam gdzieś w odmętach tego postu jest trening mojego autorstwa ---> ponad godzina bólu i łez
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Sado-maso


Z wytrzymkami trzeba uważać, bo nietrudno się "popalić" (czytałem gdzieś w arcie autorstwa Knifa nt. cross fit itp)

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-29 19:49:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Trampki mogą do końca nie wytrzymać a przynajmniej będzie to bardzo ciężkie

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
P4TR Nr.1 I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3702 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 73756
Trzeba się BCAA zabezpieczać, np. wczoraj łyknąłem około 40g

Iron Horse Series Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533

BTW te działowe podwieszone wytrzymki są wszystkie sprawdzone? ...bo mam wrażenie, że po niektórych HR mi ro#je%ie trampki


Co z Ciebie za fajter
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Bcaa w pełni nie pomoże. A po 40g to się zes%ać możesz nawet

Hubert, racja, zapomniałem, że trenuje na boso

O tym mówiłem wczesniej:

UWAGA: te treningi wyglądają niewinnie, ale stanowią ogromne wyzwanie dla organizmu. Bardzo często twoje tętno osiągnie 170-190 uderzeń na minutę, co dla średnio-wytrenowanej osoby może skończyć się fatalnie. W 33 numerze CROSSFIT JOURNAL przytoczona jest historia zapaśnika, RANGERA i członka oddziału antyterrorystycznego SWAT -BRIANA- który po wykonaniu treningu CROSSFIT (wymachy sztangielką - ang. swings w seriach po 50 powtórzeń) - doznał ROZPADU MIĘŚNI SZKIELETOWYCH (rabdomiolizy) - co skończyło się dla niego pobytem w szpitalu, katastrofalnym bólem i koniecznością podawania 16 mg morfiny co dwie godziny!

ZNACZNIKIEM RABDOMIOLIZY jest poziom CPK czyli enzymu występującego głównie w mięśniach, sercu, mózgu. Podwyższony poziom CPK świadczy o uszkodzeniu mięśni. NORMALNA WARTOŚĆ OSCYLUJE WOKÓŁ 200 (słownie: DWUSTU JEDNOSTEK). W MOMENCIE PRZYJĘCIA DO SZPITALA U BRIANA CPK WYNOSIŁO 22 000. W ciągu dwóch dni wzrosło do 98 000!!!

Co ciekawe, u 25 uczestników pół-triathlonu żelaznego człowieka (iron man triathlone; 1.92 km pływanie + 90 km na rowerze + 21 km biegu) stwierdzono podwyższony poziom mioglobiny - co świadczy o początkowym etapie rabdomiolizy!


http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Rafał umiar jest potrzebny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no mysle ze na naszym etapie do tego nie dojdziemy
Ja na sobie wszytskie wytrzymki sprawdzilam i mam swoje ulubione typy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Ja robiłem mientkie nogi póki co -> spoko loty

Zwykle robię bonusy po treningu na macie typu wpinanie po linie, drążek, pompki na poręczach, gumy (pod grappling) itp

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2010-09-29 20:49:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój pierwszy dziennik treningowy

Następny temat

Plan treningowy

WHEY premium