SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki słodzik do ciast???

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9844

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 418 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10551
jak w temacie jaki będzie najlepszy słodzik do ciast? oczywiście stosunek cena/jakość też ma znaczenie
z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Ja uważam,że stewia jest OK do większości wypieków, może poza sernikiem, bo tu mi przeszkadzała. Kilka lat temu jak zaczynałam uzywac stewii myslałam,że się do niej nie przyzwyczaję, ale naprawdę bardzo szybko po prostu zaczęła mi smakowac. Wybrałam stewię, bo prawie nie ma kcal. Do wypieków głownie używam proszku Steviola Ales Nur Kein Zucker, kupuje na allegro. Z tej samej firmy mam też płyn- koncentrat.
Często jak piekę coś nie tylko dla siebie , łączę stewię z ksylitolem, bo generalnie mojemu TZ sama stewia nie bardzo pasuje.

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Ja używam stevi, dobrze się sprawadza. Ksylitol jest, cena już nieco droższa. Jest jeszcze Erytrytol
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 258 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4920
Mnie też ciekawi jakie polecacie słodziki, które dają posmak słodki lecz go nie zmieniają bo słyszałam, że stevia ma specyficzny smak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Stevia w tabletkach mi zupełnie np. do kawy nie podchodzi, ale w proszku jest bardzo dobra, znajomi, którzy nie wiedzą, że to "fit" ciacha, to nie narzekają, a więc chwalą Więc chyba jest ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
mi też stevia do kawy nie podchodziła.. do ciast używam erytrol lub ksylitol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4552 Napisanych postów 35820 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263273
Fakt, stewia jest dość specyficzna. Nie każdemu pasuje

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1870
Ja używam ksylitolu, jakiś czas temu w lidlu był za dosyć przyzwoitą cenę. Kiedyś nie mialam potrzeby używania go, ale teraz jak robię np. placuszki kakaowe, to dodaję do 10g i jest super słodkie i czekoladowe :D
Ja się podepnę też co do stevi - jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę, patrząc na skład? Czego nie powinno być? I w jakiej postaci najlepiej wybrać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 418 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10551
Ja do tej pory w sumie trochę przez przypadek używałem ksylitolu i w sumie nie mogę narzekać. Teraz chyba wypróbuję erytrol bo cena całkiem ciekawa jest i jako słodzik ma dobre opinie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Używałam erytrytolu, a teraz vitafiber - oba są dla mnie akceptowalne, bezsmakowe, aczkolwiek ostatnio chlupnęło mi się 100 g vitafiber na 450 g twarogu na sernik, bałam się, że będzie ulepek, a zdecydowanie mało słodkie było. Te mogę polecić, a ja wybredna jestem co do słodzików, bo po większości z nich jest mi niedobrze i uwazam, że maja "chemiczny" smak - dla mnie odpadają nawet gumy do żucia, napoje zero, odżywek białkowych tez nie lubię, przez te słodzidła.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 258 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4920
To ja w takim razie wypróbuje tego erytrytolu, najważniejsze że bezsmakowe bo kiedyś kupiłam zwykły słodzik i dodałam do ciasta, później całe ciasto wylądowało w koszu. :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
zwykłe słodziki są okropne. raz kupiłam kawę w kawiarni i coś mnie podkusiło i posłodziłam słodzikiem zamiast cukrem- takiego okropnego czegoś jeszcze nie piłam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wiórki kokosowe

Następny temat

Plastikowe pojemniki a uczucie głodu

WHEY premium