Nikt nie lubi "chrupania" w stawach, bólu podczas treningu czy wchodzeniu po schodach. Niestety przypadków bólu kolan, barków i innych miejsc jest coraz więcej. Czy to zła dieta, nieodpowiednia technika ćwiczeń czy może niedostateczna regeneracja lub brak ruchu?

 1. Czy kolagen można uzupełnić wraz z pokarmem?
 2. Preparat COLLAGEN PREMIUM to nie tylko kolagen!

Przyczyn jest wiele i u każdego może to wynikać z czegoś innego. Rozwiązań także jest wiele i jednym z nich jest dodatkowa suplementacja kolagenem.

Kolagen jest białkiem zbudowanym z aminokwasów, które występują w naszym organizmie naturalnie. Pod wpływem różnych czynników jego poziom może spadać, powodując tym utratę elastyczności skóry czy też zwiększając delikatność stawów. Wpływa on zarówno na skórę, stawy, jak i włosy czy paznokcie. Niedobór kolagenu jest zdecydowanie niepożądany.

kolagen stawy

Czy kolagen można uzupełnić wraz z pokarmem?

Tak, jak najbardziej. Aby zwiększyć ilość kolagenu w diecie, warto jeść galaretki z nóżek wieprzowych i cielęcych, galaretki owocowe, podroby i dania sporządzone na ich bazie.

Nie każdy jednak lubi tego typu produkty. Rozwiązaniem jest suplementacja.

Nowością od SFD NUTRITION jest COLLAGEN PREMIUM. Dostępny jest w dwóch smakach - pomarańczowym i truskawkowo-malinowym. I trzeba przyznać, że są one fantastyczne!

Preparat COLLAGEN PREMIUM to nie tylko kolagen!

Zawiera on wiele cennych dla naszego zdrowia składników:

 • Kolagen hydrolizowany uważany jest za najlepszą formę kolagenu. Dlaczego? Aby nasz organizm skorzystał z aminokwasów zawartych w kolagenie, musi je "wchłonąć". Proces hydrolizy częściowo już rozkłada kolagen, zatem jest on łatwiejszy do "wchłonięcia".
 • Siarczan glukozaminy wchodzi w skład naszej chrząstki stawowej. Jego suplementacja przyspiesza procesy naprawcze stawów.
 • Kwas hialuronowy, choć występuje naturalnie w naszym organizmie, to jest częstym składnikiem czy to suplementów czy kosmetyków. Jest on głównym składnikiem mazi stawowej. Jego działanie można porównać do działania smaru.
 • Siarka organiczna, znana również, jako MSM, chroni uszkodzone chrząstki przed wolnymi rodnikami, a dodatkowo zmniejsza dolegliwości bólowe stawów. MSM poprawia też kondycję włosów i paznokci.
 • Ekstrakt z żywicy kadzidłowca (kadzidłowiec, łac. Boswellia serrata) ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Do dodatkowych ciekawych właściwości można zaliczyć wspomaganie wątroby czy też niwelowanie zapalenia gardła.
 • Witamina D jest niezbędna dla wchłaniania wapnia i fosforu, dzięki czemu przyczynia się do wzmocnienia kości i zębów.
 • Witamina C wspiera nasz układ odpornościowy podczas intensywnych ćwiczeń, a po wysiłku przyczynia się do prawidłowej produkcji kolagenu.
 • Mangan pomaga w procesie tworzenia tkanek łącznych, a także chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.
 • Wapń odpowiada za prawidłową krzepliwość krwi i metabolizm energetyczny. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego i enzymów trawiennych. Wapń jest nam potrzebny także do utrzymania zdrowia kości i zębów.

COLLAGEN PREMIUM z SFD NUTRITION to doskonały produkt. Dzięki regularnej suplementacji możesz zwiększyć mobilność stawów, poprawić wygląd swojej skóry, włosów i paznokci, a przy okazji cieszyć się doskonałym smakiem!

Komentarze (0)