SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 21 lat Na forum 78 dni Przeczytanych tematów 24
Witam,
Mam 20 lat, 185 cm wzrostu, ważę 86.7 kg z tym że sporo tłuszczu odkłada mi się na brzuchu, oprócz tego mam gineko, lub pseudo ginekomastie. Mam chude przedramiona, lekko wykształcony biceps (te mięśnie na około trochę mniej) myślę że od pracy fizycznej. Chciałbym zrzucić brzuch i ogólnie poprawić oraz wyrzezbic sylwetkę. Niedługo będę miał dostęp do siłowni.

Moja dieta jest bardzo niezdrowa, obfituje w rzeczy wysokoprzetworzone, staram się z tym walczyć. Odkładanie się tłuszczu może być efektem diety a nie koniecznie oznakiem sylwetki skinnyfat? Czy mogę z lekkim sercem z dnia na dzień zacząć trening fbw i na czym powinienem się skupić przy takiej budowie? Gdy wazylem coś około 104 kg miałem 72% mięśni i ogólnie wydaje mi się że szybko tyje i w miarę szybko chudne jak, da się na podstawie czegoś takiego powiedzieć czy mam szansę osiągnąć jakieś efekty? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10087 Napisanych postów 116387 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1378623
raczej tyle masy miesniowej nie miałeś 70 kg miesa przy 100 kg,

Sylwetkę każdy moze osiągnąć, jak bedzie konsekwentny w treningach i odżywianiu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 21 lat Na forum 78 dni Przeczytanych tematów 24
Rozumiem, tak więc czy mogę zacząć trening FBW czy powinienem ułożyć jakiś plan aby przygotować się na trening siłowy? Byłbyś w stanie polecić mi sposób na zastępowanie w swojej diecie śmieci rzeczami mającymi wartości odżywcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10087 Napisanych postów 116387 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1378623
Jak nigdy nie byłes na siłowni mozesz przez miesiac pochodzić na nią popróbować rożnych rzeczy, trochę się wdrozyć i potem juz zacząć FBW

Co do odżywiania zerknij na artykuł https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Szacuny 3701 Napisanych postów 44875 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 336296
Spokojnie mozesz zaczac od fbw. Po co tracic czas na jakies p******y?

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dziękuję za odpowiedzi, a jak wygląda sprawa z ćwiczeniami? Można nauczyć się wykonywać je samemu czy koniecznie ktoś musi nauczyć u mnie to problem bo mieszkam na wsi i najbliższa siłownia jest dość daleko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Mozesz ale byś musiał nagrywać filmiki i dawać do oceny, sam porównywać z innymi filmami instruktażowymi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7411 Napisanych postów 147379 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1174905
anzac125
Dziękuję za odpowiedzi, a jak wygląda sprawa z ćwiczeniami? Można nauczyć się wykonywać je samemu czy koniecznie ktoś musi nauczyć u mnie to problem bo mieszkam na wsi i najbliższa siłownia jest dość daleko

najlepsza opcja by bylo aby ktos dal Ci pare lekcji z tehcniki wykonwania podstawowych bojow, samemu bardzo trudno sie nauczyc odpowiendiej techniki wykonywania cwiczen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3890 Napisanych postów 54234 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 702230
Poza treningiem warto byś zrobił jakieś podstawowe badania z czego wynika gino bo może wynikać z Twojego sposobu życia lub faktycznie masz coś z hormonami.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego

Masa