SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fatka z drewna- ku większej sprawności i lepszemu samopoczuciu.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
Czwartek 08.03 trening zaliczony skupiłam się na nogach. Dzisiaj był dzień w którym mi nie idzie(ostatnio obwiniałam kaca, teraz nie piłam ;) )- ledwo wyjezdziłam 5 minut rozgrzewki na rowerze bo już paliły mnie uda. Trening przebiegał beznamiętnie, popróbowałam martwego ciągu z 20 kg kettlem. Później ledwo doczłapałam do domu, i robiłam liczne przystanki na schodach bo piekły mnie mięśnie ud i cóż - myślałam, że nie wylezę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
13.03 - trening zaliczony. Na weekendzie byłam na wycieczce, moje koślawe nóżki nie predysponują mnie do bycia piechurem, musiałam dojść do siebie ;) Zbyt dużo czasu spędzam na drapaniu się po głowie i rozglądaniu po sali główkując "Co by tu zrobić", potrzebuję planu.
Tradycyjnie jestem wzdęta - ale załapałam się na kanapkę z serkiem twarogowym u rodziców, więc mam za swoje.;)
O ile jutro się wyrobię, i na siłownię znów skoczę, hasłem przewodnim treningu będą ręce.


Zmieniony przez - fattyciak w dniu 2018-03-13 22:02:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
na siłownię koniecznie z planem, zeby wiedziec co chce się zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
Już zrobiłam research, jutro postaram się wcielić w życie dostosowując do moich warunków - czyli kompletnie słabych rąk ;) Tylko muszę sobie nagrać i spisać bo nie zapamiętam.

Dzisiaj nie poszłam jednak na siłownię, postawiłam na trening w domu - nieco pilatesu(skoncentrowany na brzuchu i kręgosłupie), wyciskanie 8 kg pały na leżąco(4 x 10, w tym zamiana pozycji pałki, wszak z jednej strony cięższa), na stojąco, przysiady z nią + teraz gimnastyka na moje koślawe kulasy bo cały czas dają się we znaki po sobotnim łażeniu.

I brzuch mam miodzio- bo jeszcze nic nie jadłam, więc mnie nie wzdęło, nawet zarysy mięśni widzę, wow! ;) Znikną jak coś zjem , kiedy dostanę balonik zamiast żołądka.
Wydziergałam misia z wełny. ;p







Zmieniony przez - fattyciak w dniu 2018-03-14 08:42:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
Uwaga fanfary! 15,03 - Zaliczony trening na siłowni z planem ;) wygrzebanym tutaj i zmodyfikowanym pod kątem moich możliwości i rozmieszczenia sprzętów na siłowni(zamieniałam kolejnosć, zeby nie latać tam i z powrotem po 3 poziomach)

Rozgrzewka:
-10 min spacer aby dojść na siłownię ;)
-10 min na rowerku stacjonarnym, poziomy 10-12

Wykonane(łączone w obwody):
-przysiad z workiem 10 kg 3 x 15,
-martwy ciąg ;) miał być na prostych nogach ale jestem zbyt drewniana i zakres ruchu miałam zaden więc skończyło się na klasycznym, kontrolowanym w lustrze 3 x 15,
-Wykroki, na razie bez obciążenia bo się chwieję 3 x 15 na każdą nogę,
-Hip Thrust na Stepie z workiem 10 kg 3 x 15,
-pomiędzy seriami 3 x plank,

- wiosłowanie hantlami 7,5 kg w opadzie tułowia 3 x 15,
-wyciskanie hantli 2,5 kg stojąc 3 x 15,
-wyciskanie hantli 5 kg na skosie dodatnim 3 x 15,
-wyciskanie francuskie jednorącz 2,5 kg(to max) 3 x 15
-wznoszenie nóg na sprzęcie do brzucha, gdzie za plecami mam piłkę bosu x 20 powtórzeń


Później trochę strechingu i stawanie na palce i opuszczanie się stojac na krawędzi stepu, na tyłach nóg mam duze przykurcze.
Jutro albo trening domowy na inne partie, albo na siłowni skupiony głównie na kardio - zobaczy się.
Jestem głodna :D




Zmieniony przez - fattyciak w dniu 2018-03-15 09:37:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
17,03 - trening zaliczony. SZŁO MI! Plan treningowy z grubsza jak ostatnio, mniej na ręce ponieważ było ludniej i nie miałam pełnej dowolności na sali z ciężarami, ale nadgoniłam na maszynach(uginanie nóg z obciążeniem, brzuchy na "gofrownicy", plecy). Ćwiczyło się fantastycznie, bardzo dobrze się potem czułam(tylko głodna). Zastanawiam się cy jutro zrobić samo kardio i rozciaganie(kusi niedzielne bezludzie) czy po dłuuuugiej przerwie zawitać wreszcie na basenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
Życie zweryfikowało plany treningowe- od wczoraj mam problemy z żołądkiem, w nocy przez to nie spałam za dobrze. Wydaje mi się, że to jakieś wrzodowe rewelacje wracają- często mam takie problemy gdy mam sporo stresu. Czekam aż współlokator wyjdzie do pracy i zrobię sobie większość mojego planowanego na siłowni treningu w domu, a wracajac z pracy kupię mielone siemię lniane - glut z niego sporządzony dobrze mi robi na palący żołądek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
W tym tygodniu trening był 3 razy, wariacja na temat planu przerabianego gdzieś powyżej, bez hip thrust(bolą lędźwie a nie zad, coś robię nie tak) i wczoraj mniejsza ilość ćwiczeń ze sztangielkami bo był tłok, i poszłam na maszyny(ćwiczenia na plecy i nogi).
Dzisiaj jeżeli się wyrobię to pójdę i "dorobię" te ręce ;)


Zmieniony przez - fattyciak w dniu 2018-04-08 07:27:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
W hip thruscie zanim wypchniesz biodra w gore to zepnij poslad lekko podwijajac ogon czyli wyplaszczajac dol plecow i wbijajac piety w glebe. Inaczej lordoza w ledzwiach pod sztanga bedzie Cie dobijac i uszkodzi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 311 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9139
Dzięki, spróbuję wykonać.
Dzisiaj siłownia zaliczona - poćwiczyłam trochę z gumami, fajnie. Zastanawiam się czy sobie nie kupić.
Ambicję mam aby udało mi się chociaż raz podciągnąć - póki co nieosiągalne, mam ciężki, silny dół i wiotką górę, ale zrobi się, prawda?
Tylko czuję kiełkującą, wiosenną anginę :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prośbą o pomoc w diecie na "mase"

Następny temat

Trening cardio, kiedy?

WHEY premium