Ostatnie miesiące nie były łatwe dla Hafthora Bjornssona. Szukając nowych wyzwań były strongman postanowił, że będzie trenował trójbój siłowy. Postawił sobie za cel pobić rekord świata wszech czasów Raw W/Wraps do końca 2023 roku. 15 kwietnia zorganizował w swojej siłowni zawody w trójboju siłowym. Niestety podczas wyciskania na klatkę, mając na sztandze 252,5 kg zerwał mięsień piersiowy.

Polecamy również: Hafthor Bjornsson zerwał mięsień piersiowy!

W maju Bjornsson przeszedł operację, podkreślając, że „wszystko poszło absolutnie idealnie”. Jak wielu innych sportowców właśnie zaczął stosować terapię komórkami macierzystymi jako sposób na powrót do sprawności. W filmie przesłanym na YouTube omówił swoją rehabilitację i szerzej omówił terapię z PRP (osocza bogatopłytkowego) i komórek macierzystych. 

„Dziś nadszedł ten dzień, w którym mam zamiar zrobić zastrzyk PRP i wprowadzić komórki macierzyste… Jestem bardzo podekscytowany efektem. Oczywiście bardzo mi to pomoże w powrocie do zdrowia, więc tak, zróbmy to”.

Bjornsson miał nadzieję, że szybko wyzdrowieje, ale na razie pełny zakres ruchu jego mięśnia piersiowego nie został jeszcze przywrócony. 

„Jestem bliski osiągnięcia pełnego zakresu ruchu, kiedy tu jestem wyraźnie czuję rozciąganie w klatce piersiowej. Czuję się świetnie, jestem pełen optymizmu. Odkąd wróciłem do podnoszenia ciężarów, dokuczają mi kolana, bardzo mnie bolą, nawet gdy w nocy siedzę na toalecie i wstaję, są sztywne i jest po prostu ciężko. Jednak od kiedy chodzę na siłownię, sytuacja się poprawiła. Ale one bolą. Szczególnie, gdy siedzę w samolocie lub jestem w miejscu, gdzie nie mogę rozciągać się, bardzo mnie to boli”. 

Lekarz wykonujący zastrzyk powiedział, że Bjornsson zauważy wyraźną różnicę  w ciągu jednego lub dwóch miesięcy. 

“Około miesiąca, w którym produkcja kolagenu naprawdę wzrasta, pomiędzy drugim a trzecim miesiącem zauważysz znaczne korzyści, a pomiędzy trzecim a szóstym miesiącem nadal one będą, ale w wolniejszym tempie. Sześć miesięcy to cały okres, przy czym najszybsza poprawa następuje w drugim i trzecim miesiącu”. 

Oprócz osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych Bjornsson korzysta też z komory hiperbarycznej, sauny na podczerwień, krioterapii i kombinezonu uciskowego. Na koniec wizyty podano mu także domięśniowo witaminę B12 oraz glutation i kompleks witamin z grupy B, które wspomagają regenerację mięśni.

Bjornsson jest jedynym zawodnikiem strongman, który w tym samym roku kalendarzowym zdobył tytuły WSM, Europe's Strongest Man i Arnold Strongman Classic. Teraz jego priorytetem jest odpoczynek i regeneracja, a fani z niecierpliwością czekają na jego pełny powrót do formy.

https://youtu.be/LBpDlo8OwOE

Komentarze (1)
Rapid34

Wiadomo lata przeciążeń w strong menach teraz dają znak.

0