SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW dla mnie.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4638

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

76

Wzrost

183

Staż treningowy

-

Obwód pasa

92

Obwód klatki piersiowej

88

Obwód uda

56

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Piła nożna. 1-2 razy / tydz.

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

-

Stan zdrowia

Bardzo dobry.

Preferowane formy aktywności fizycznej

Siłownia.

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

-

Wrażliwość na stymulanty

-

Możliwosci finansowe

-

Cel/problem/opis

Masa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 911 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15244
nie czuje miesni za mały ciezar albo technika z dupy,zawsze moze robic dokladac kg z serii na serie.Za szybko sobie namiesza w treningu i tez bedzie o kant dupy rozbic.Nie ma sensu nawalic cwiczen do planu.Na tym etapie najlepiej sprawdzaja sie podstawy.Ale to tylko moje zdanie.

"To tylko krok by granice przekroczyć, spuścić wzrok nie patrzeć w oczy,
przeszłość oddzielić grubą kreską,
lecz może zdąże ułozyć jeszcze wszystko przed śmiercią.'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
to równie dobrze na początku mógłby robić pompki, brzuszki,przysiady i by wystarczyło. Ale jak już chodzi na siłownię i za to płaci, to niech chociaż rozwija wszystkie mięśnie, a nie co drugi :x. to jest moje zdanie, szanuję twoje, być może zaraz się okaże, że nie mam racji, ja mówię tylko jak ja bym zrobił :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 333
Wstałem i jak się okazuje zakwasy są i to nawet na nogach (uda). Nawet poczułem plecy, które wczoraj po treningu nie dawały się we znaki. No i chyba nie będę zmieniał tego treningu na razie. Fakt, że nogi mam dużo bardziej rozbudowane, dlatego zamiast zmieniać trening, zwiększę obciążenia. Częsta gra w piłkę, na WFie zawsze biegamy po kilometr, a mam go 2 razy w tygodniu. Nie jest tak źle z tymi moimi nogami. Mam jeszcze jedno pytanie: czy łydki także pracują przy przysiadzie ze sztangą na barkach?

O, i jeszcze jedno :D Pytanie odnośnie diety, żeby nie zakładać już nowego tematu: czy naleśniki są dobrym posiłkiem? Jak tak, to na jaką porę? I czy mogę jeść ryż biały z sokiem malinowym? (ten gęsty i słodki strasznie)

Zmieniony przez - Trollolo w dniu 2012-07-17 10:34:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Naleśniki są dobre na środek dnia, ryż z sokiem malinowym ok, ale gdyby jeszcze ten sok był własnej roboty

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
ryż z sokiem ok, uważam, że paola też jest spoko :P. A co do naleśników, to jw. czyli w środku dnia, ale można też spokojnie na śniadanie :). Jeśli robisz prawidłowy przysiad to łydki nie pracują. Jeśli czujesz mięśnie to nie zmieniaj nic, ale dorzuć te łydy i mc na prostych nogach ;P. Żeby wszystkie partie mięśniowe pracowały, a nie tylko czworogłowy. MC możesz robić nawet jedną-dwie serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 333
No właśnie zastanawiałem się czemu na te łydki nic nie ma. To dorzucę MC ale 2 serie już, skoro jedno ćwiczenie już jest. A na łydki co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6363
Wspięcia na palce stojac - 3serie x 20 powt.
Wspiecia na palce siedząc - 3serie x 20 powt.

Moje rady odnośnie Diety, ćwiczeń wynikają z doświadczenia związanego z w/w elementami. Nie są to tylko przeczytane i przekazane rady z Wikipedii, lecz poparte wlasnymi ćwiczeniami i obserwacją organizmu. Więc jeśli masz zamiar Hejtować moją pomoc skierowaną do innych użytkowników lepiej jak zaczniesz prowadzić normalną wymiane zdań niż przechwalać ryj

Lubie tą gębe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
Dokładnie jak kolega wyżej napisał, ja osobiście polecam stawanie na palcach stojąc ze sztangą, daje większy ładunek fizyczny i po czasie są lepsze efekty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 333
No dobra, więc sklejając wszystko (lubię mieć wszystko w jednym miejscu) wychodzi mi taki trening:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 2s, MC 2s
Łydki: Wspięcia na palce stojac - 4s x 20 (dałem 4 serie zamiast 3, ponieważ nie mam sprzętu do wspięć siedząc)
Plecy: Wiosłowanie sztanga 4s
Klatka: Wyciskanie sztangi na płaskiej 4s
Barki: Wyciskanie sprzed głowy siedząc 4s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 4s
Triceps: Pompki na poręczach 4s
Brzuch: Spięcia tułowia 1s x20, spięcia tułowia ze skrętem 1s x20, nożyce 1s x20, unoszenie bioder 1s x20

I co, to by było na tyle? Dobrze wszystko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
mimo tego że robisz 2 serie MC, przysiadów nadal muszą zostać 4 ;)
poza tym wszystko ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dieta suple do oceny

Następny temat

Trening na masę do oceny i poprawy.

WHEY premium