SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dzienniczek odchudzania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1823

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Siemka, jestem Mateusz. Postanowiłem założyć dziennik, żebym mógł otrzymywać od Was komentarze pozytywne jak i negatywne na temat mojej przemiany.

Więc kalorie spalone obliczane są na podstawie zegarka garmin, ciągle tego samego noszonego od dwóch lat.
Bilans ustalam na 3000 kcal dziennie
Trening co drugi dzień fbw, hantle i ławka w domu

Jak trzeba będzie będę dopalał biegiem
Główny cel to wyrzeźbiona sylwetka i brak wstydu.

Mając 15 lat miałem ginekomastie od nadmiaru słodyczy i kalorii (została wycięta tzn, gruczoły sutkowe) . Wielkim kompleksem było rozebranie się na basenie nie mówiąc o zagadaniu do dziewczyny. W wieku 23 lat waga doszła do 120 kg! Wtedy zacząłem biegać i jeździć na rowerze. W około pół roku schudłem do 85 kg (nie była to zdrowa redukcja, głównie owsianka i tylko owsianka z cynamonem) Choć teraz mam 30 lat, wspaniałą żonę i córkę to nadal czuję że bez koszulki wstyd i żenada wracają
A więc do dzieła, wrzucam zdjęcie i dziennie opiszę po krotce jadłospis + opis dnia.

Dzisiaj zjedzona:
1) Owsianka z suszonymi owocami + serek wiejski
2) Jajecznica 6 jajek
3) 500g mielonego + warzywa = chili con carne podzielone na 3 posiłki

Zaraz wychodzę do pracy (pracuje w sklepie na towarze, staram się nie przemęczać - 7lat staż więc ileż można.)

Pozdrawiam









Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-03-29 14:07:06
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Kilka dni przerwy, odpoczynku, wolnego od pracy. Dziś czeka kilka obowiązków do wypełnienia lecz po 15 będzie czas wolny.

Dzisiaj w planie standard FBW

Przysiad 3x 10p
Podciąganie 3x max
Klata ławka 3x 10p
Odwrotne pompki 3x 15p
Biceps 3x 15p
Żołnierskie 3x 10p
Brzuszki 3x max

Dieta jak w poście e-lite, dużo białka, umiarkowanie ww i mało tłuszczu, manipuluje kaloriami w zależności od aktywności w ciągu dnia.

"1) platki owsiane + bialka jaj
2) 4/4 porcji ryzu/kaszy + piersi/filet + warzywa
3) 3/4 porcji ryzu/kaszy + piersi/filet
4) 2/4 porcji ryzu/kaszy + piersi/filet + warzywa
5) 1/4 porcji ryzu/kaszy + piersi/filet
6) WPC/bialka jaj"

Mięcho to wymiennie kurczak, indyk, wołowina, zależy na co trafię z krótką data.
Ww to kasza i owsianka
Tłuszcze, jak najmniej, do owsianki trochę orzechów, suplementuje Omega 3

Dorzucam zdjęcia sylwetki na dzień dzisiejszy, pozy luzem (92kg na czczo). Jak widać trochę roboty zostało na brzuchu i w obwodzie, trochę oponki jest, szczególnie z tyłu










Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-04-04 11:50:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
będę obserwował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33178 Napisanych postów 23266 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278284
Będe śledził z ukrycia , widac że siedzi kawał mięsa dobrej jakosci wiec solidna redukcja i będzie kosa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Dzień pierwszy, konkretnej michy i suplementacji

Do rzeczy
Dzień wolny od pracy, spacer z córką, kilka spraw do załatwienia.

Wdarł się ból barku, jestem na 100% pewien że to nieprawidłowa technika przy wyciskaniu hantli na ławce.

Doradźcie proszę, jak dokładnie skupić się na mięśniach klaty? Robię retrakcje łopatek, i łokcie lekko przed linią przedramienia lecz mam wrażenie że za bardzo ściskam mięśnie naramienne co doprowadza do bólu
Myślę też że schodzę za nisko przez co Barki mi się rozciągają i po kilku dniach wychodzi ból.

Czy jest jakieś ćwiczenie wzmacniające mięśnie pomocnicze przy wyciskaniu płasko? Czy powinienem również wskoczyć na lekki plus kaloryczny żeby naprawić szkody?

Dodatkowo wrzucam zdjęcie supli które dzisiaj dotarły do mnie i miejsca bólu
Jutro, jeśli Bark pozwoli, zacznę fbw.
Zjedzone 3000 kcal, spalone szacuje na 3200 dzisiaj.
Aaa i waga dziś na czczo 92kg











Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-03-30 18:07:13


Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-03-30 18:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160562 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234945
Najlepiej jakbys nagral jakis filmik odnosnie tego jak wyciskasz by mozna bylo wylapac bledy treningowe.
jezeli chodiz o miejsce bolu, faktycznie przebiegac tam beda przyczepy miensia piersiowego, ale rowniez gleboko przechodza m.in. sciegna bicepsow, ktore tez moga byc podraznione w ruchu:) najlepiej wykluczyc na jakis czas te ruchy ktore beda prowokowac bol a pozniej pwooli do nich wrocic gdy problem z barkami minie. Ja zalatwilem sobie barki poprzez zarzucanie hantlido pozycji wyciskania siedzac.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Byłem u kolesia na akupunkturze, lewy Bark wtedy mnie bolał . Kajś wbił się i prądem stymulował mięśnie co w pewnym momencie dało mega ulgę i ciary po całej ręce aż do dłoni. Przeszło na dobre po jakimś czasie i do tego mówił że jest to właśnie ścięgno bicepsa przechodzące przez Bark. Jestem pewien że to to samo, więc jak mogę, po regeneracji, wzmocnić te partie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6283 Napisanych postów 76110 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755267
Jeżeli oczekujesz bardziej dokładnej pomocy w kierunku diety i treningu, to najlepiej jakbyś bardziej dokładnie je opisał.

W przypadku diety dobrze by było wrzucić kilka przykładowych jej dni do sprawdzenia zgodnie z opisem w regulaminie działu.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Do tego również rozkład makroskładników.

Masz już jakaś podstawę sylwetki. Po dobrze przeprowadzonej redukcji jakość sylwetki powinna się zdecydowanie poprawić.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
Ja jestem ciekawy podstawowych informacji jak waga, wzrost i ile czasu robiłeś muskulaturę.

Ten testosterol coś daje?

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Ważę teraz 92kg przy 180 cm wzrostu.
Na siłownie zacząłem chodzić 5 miesięcy przed pandemią, tak o zabrał mnie kumpel i chodziłem regularnie dopóki wszystkiego nie zamknęli. Potem to zostawiłem i tak zostało.

Jutro ogarnę temat zrzutu diety dla przykładu i filmik z moją technika wykonywania wyciskania leżąc.
Co do testorelolu to sprawa wygląda tak że ojciec sam mi je kupił, ponieważ na niego działają (54 lata) i mniej odczuwa zmęczenia wieczorami. Ja narazie nie czuje żadnego efekty, ale to wyciągi roślinne więc myślę że nie zaszkodzą



Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-03-31 00:44:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 292 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1528
To jeszcze powiedz ile tak mniej więcej wyciskałeś na ławce po 3 miesiącach treningów na siłowni. Dociekam, bo interesuje mnie to ile pracy mnie czeka, ale widzę, że te 3 lata na początkowy rozwój muszę założyć. U ciebie jest naprawdę git, choć wrzuciłbyś jeszcze zdjęcie w luźnych pozach z lekko wciągniętym brzuchem.
1

Wszystko ma swój cel.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 769
Mój max to 85 kg płasko, przysiad 130kg martwy 130kg. Krótko ćwiczyłem więc to nie zbyt dużo i nie miałem nigdy wcześniej doświadczenia z siłownia. Teraz chce na serio się za to wziąść ponieważ wtedy jadłem i rosłem w oczach. Mam wrażenie że mogę dużo wyciągnąć z moich możliwości. Chciałbym dużo podnosić ale z moim stażem muszę pierw popracować nad technika i masą mięśniowa lepszej jakości.
Wychodzę do pracy, po południu wrzucę film z wyciskaniem i zdjęcie luźnej sylwetki


Zmieniony przez - Lamatron w dniu 2022-03-31 06:44:15
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena sylwetki

Następny temat

Problemy trawienne - powód

WHEY premium