SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dukan + siłownia +sauna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
Witam,
Wraz z żoną przeszliśmy 3 dni temu na diete Dukana, oboje ccemy zrzucić po ok 15kg od września zamierzamy zacząć ćwiczyć. Dodam, że kompletne z nas laiki. Kupiliśmy karnety w których mamy bez limitu wejście na:

basen
strefa saun ( laconium , sauna na podczerwień, sauna fińska, sanarium, tepidarium, łaźnia parowa, strefa zimna, jacuzzi )
strefe cardio ( bieżnie, steppery, cykloergometry, trenażery wielopłaszczyznowe, maszyny do stretchingu, ścianę Kinesis )

Jak to odpowiednio i z rozsądkiem wykorzystać ? Prosiłbym o propozycje dla siebie (24 lata) i dla żony (23 lata) najlepiej kolejno jak i ile z czego korzystać. We wrześniu nie mamy żadnego ograniczenia czasowego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 275 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5029
CO do diety zbilansowanej - nawet jesli nie trzymasz sie jakis godzin (a chodzi raczej o niezbyt dlugi odstep pomiedzy posilkami, ze wzgledu np. na wahania poziomu cukru) - to jak sama nazwa wskazuje - dieta jest zbilansowana, a nie typowo eliminacyjna jak Dukan.

Szczerze - wybor diety zalezy od celu.. Jesli ma to byc spadek wagi (nie koniecznie ubytek tluszczu) to dukan jest skuteczny - jak kazda dieta z przewaga protein - o czym juz byla mowa. Dodatkowo - 1-2 miesiace, to okes w ktorym organizm potrafi sobie z wieoma niedogodnosciami poradzic.

Problemem jest to co nastepuje pozniej. Jeden dzien proteinowy nie naprawi bledow 6 pozostalych. Poza tym jak dlugo mozna unikac tluszczow i ograniczac bardzo weglowodany? Nadmiar bialka na dluzsza mete niekorzystnie wplywa tez na stawy, o czym chyba tu nie mowiono.

Ja jestem po dukanie i nie jestem zadowolony, ale to byla pierwsza dieta i dodatkowo - nie chodzilo o wzgledy estetyczne, a i niewiele wiedzialem i stwierdzilem, ze skoro cos wymyslil lekarz to nie moze szkodzic, a to po prostu genialny marketing...

Dieta wcale nie musi byc dopieta na ostatni guzik, bo mozna oszalec, ale warto wyrobic sobie dobre nawyki i czesto to wystarcza, zwlaszcza na poczatku.

Co do treningu - jesli wczesniej nie cwiczyliscie - przydaloby sie jakies ACT, ogolnie trening calego ciala poprzedzajacy treningi z wiekszym obciazeniem (w dziale trening).
Do tego miks interwalow i aerobów. Dni treningowe przynajmniej 3 razy w tygodniu (o ile czas pozwala)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 427 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15789
A nie lepiej na jakaś zbilansowaną diete przejsć z ujemnym bilansem kalorycznym? jest zdrowsza gdyż nie obicaża tak nerek a pozatym napewno łatwiej ją stosować i można jesc wiekszość produktów. Co do ćwiczeń to proponuje byscie sami sprawdzili ile dacie rady by sie nie przemęczyć i dobrze czuć. Sauna dobra po treningu na regeneracje. wydaje mi się ze 3-4 treningi tygodniowo starcza by sie nie przemeczyć.

Pomogłem? Nie chce SOGa pomóż im

www.dkms.pl/index.php?id=314 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
https://www.sfd.pl/dieta_białkowa__dr._Dukan-t619811.html


Przeczytajcie

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Rozumiem że siłowni tam nie ma ?

Jezeli nie ma to polecam saunę 2x w tyg + trening cardio 3 - 4razy w tyg (polecam bieznie, na mnie podziałała bardzo dobrze ale dla urozmaicenia można ją czymś podmieniac) + 1 raz basen.

Cardio w miarę kondycji, ale kierowałbym sie w 60 minutowe cardio.

W połączeniu z dobrą dietą na pewno da to efekty ale nie bedzie to 15 kilo we wrzesniu

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-08-25 09:37:37

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-08-25 09:37:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Proponuję zebyśmy się kiedyś zebrali wymyślimy sobie dietę super, cud skuteczną i rozpropagujemy schudnij w weekend- bo z tego co widzę to ludzie kupią wszystko aby się tylko nie zmęczyć i najlepiej w weekend albo w tydzień.....
o ranyyyyyy!!!!

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 275 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5029
Odpusc sobie Dukana. To jest dieta dla niecierpliwych pan (i niektorych panow), ktorzy podniecaja sie codziennymi spadkami wagi, nie zastanawiajac sie co tak szybko znika; a placze nad kazdym wzrostem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 139 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1507
strefa cardio- bomba ! w saunie tłuszczu nie stracisz tylko wodę więc będziesz ją musiał uzupełniać ciągle ale jak najbardziej sauna to zdrowa sprawa

Życie jest twarde ale ja jestem twardszy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Dieta Dukana z miejsca jest na tym forum odrzucana bo fakt faktem - dieta zbilansowana ma nad nią pewną przewagę chociazby ze zdrowotnego punktu widzenia i możliwosci stosowania zbilansowanej diety przez wiele lat, wlasciwie do konca zycia.

Diety Dukana niestety nie da się kontynuować długofalowo. Efekty czy tego chcemy czy nie jednak są. Białko rozpędza metabolizm to kazdy wie, zabezpiecza mięśnie przed katabolizmem, dodatkowo Dukana mozna wspomoc BCAA, mozna kupic kreatyne by mieć pewnosc ze anabolizm przywazsza znacząco nasz katabolizm.

Problem moze pojawic się przy przejsciu z Dukana na zbilansowane odzywianie, ale w przypadku osoby, ktora nie przestanie rownoczesnie cwiczyc i zacznie zajadac się batonami, jest młoda i utrzyma aktywnosc fizyczną...do tego przejdzie na zbilansowaną diete z głową - moim zdaniem efektu jojo nie będzie.

Zdecydowanie polecam jednak zbilansowaną. Musisz wiezdiec ze Dukanem nie bedziesz miał koncowych efektow LEPSZYCH niz na zbilansowanej - a pomysl ile rzeczy mozezs jesc na zbilansowanej...bedzie to normalna dieta z o wiele mniejszymi wyrzeczeniami.

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-08-25 14:04:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
Darrak, dzięki czytałem wątek, ale problem w tym, że w zbilansowanej diecie trzeba trzymać się godzin posiłku co u mnie jest niemożliwe. Chyba, że jednak się myle ?

Detoxik, jest siłownia po porstu zapomniałem dopisać. Oczywiście nie chodzi mi, że te 15kg chcemy zrzucić we wrześniu, napisałem, że ogólnie tyle mamy do zrzucenia, a ćwiczenia zaczynamy od września.

Marcin4_, nie bardzo rozumiem co Twój post ma tu wnosić, dukan jest dietą jak każdą inną całkowite pozbycie się kilogramów wraz z utrwaleniem będzie trwało ok 250 dni, więc nie uważam tego za diete cud...


Zakładając wątek głównie chciałem dowiedzieć się z jakich urządzeń ile i w jakiej kolejności korzystać, a także od czego zacząć biorąc pod uwagę, że nasze doświadczenie jeżeli chodzi o siłownie/cardio jest zerowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36
Dodam, że wiem, że efekty nie będą lepsze niż na zbilansowanej szczerze mówiąc żona była wcześniej na zbilansowanej i efekty były dużo lepsze ( potem zachorowała, diete przerwała i wszystko wróciło), jak już pisałem zdecydowałem się na nią ze względów na brak stałych godzin posiłków, ponieważ w październiku wracam na studia dzienne, a pracuje na pełny etat i prawie niewykonalne było by jeść co 3-4h.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 3159 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25123
Cardio:

Polecam bieganie, angazuje chyba najwiecej miesni, ma wysoki wydatek energeyczny (to znaczy ze 30 minut biegu moze spalic wiecej niz 30 minut np rowerku) - zakladajac taką samą intensywnosc. Zaczynacie od tylu ile macie kondycji (ale nie katujcie sie na max, nie warto dodawac 5 minut kosztem skrajnego wyczerpania czy kontuzji). Docelowo moze to byc 60 minut. Tempo na początek polecam miedzy 9 - 10 km/h to trucht. Takim tempem wybiegac 60 minut non stop i pozniej mozna patrzec co dalej. Bieganie takei 3 razy w tyg w dni przeplatane z siłownią.

Siłownia:
Na początek dla przyzwyczajenia sie, rozciągniecia, adaptacji itd polecam trening całego ciala na kazdym treningu.

https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html

Tutaj jest opisany ten trening, załozenia i przykładowe rozpiski. Nazywa się FBW i masz tam 6 tematów do poczytania, ale nie musisz wszystkich...chociaz to zajmie tylko 30 minut.

PS: na tym forum jest nawet artykuł mówiący o Twoim problemie jak i co jesc na studiach / w pracy ten problem ma bardzo duzo ludzi i da się go ominąć.

I tak:

pon - silka
wt - bieg
sr - silka
czw - bieg
pt - silka
sob - bieg
nd - moze byc sauna na regeneracje, relaks, odpoczynek

Zmieniony przez - Detoxik w dniu 2010-08-25 14:19:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o pomoc w ulozeniu diety na mase;)

Następny temat

dieta do oceny i poprawki...ektomorfik

WHEY premium