SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna ocena

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 43
Witam! Mam 17 lat, 185cm, 89kg, cel to redukcja. Ćwiczenia: 2-3x trening obwodowy + trening na mięśnie brzucha + 1-2x trening cardio(jazda na rowerze 30min)
Prosiłbym o doradzenie śniadania i II śniadania(najlepiej, aby nie było trzeba niczego gotować i aby II śniadanie było jakąś kanapką) i dodania/zmiany któregoś z posiłków, aby dieta spełniała swoją rolę. Czytałem róźnę artykuły, lecz nie potrafie dobrać odpowiedniego śniada i uzupełnienić mojego zapotrzebowania.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
2500 kalorii przy Twojej aktywności fizycznej i masie ciała zdecydowanie powinno być ujemnym bilansem. Zaczynanie redukcji tkanki tłuszczowej z bardzo niskiej podaży kalorii nigdy nie wychodzi na dobre.

Rozpiska wklejona powyżej wygląda dobrze. Kwestią istotną jest to jak wyglądają inne dni i urozmaicenie diety.

https://potreningu.pl/articles/914/dlaczego-dieta-powinna-byc-urozmaicona

Poza tym, warto pamiętać o tym, że jeżeli jednego dnia dostarczysz zbyt mało kalorii, to w inne dni możesz je uzupełnić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9060 Napisanych postów 82745 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699827
Już na dzień dobry widać ze kalori jest zbyt mało

Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal,
https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.

W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g , tłuszcze 1-1,5 g na kg masy i reszta kalorii z węglowodanów



Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2019-10-25 12:22:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 43
Troche poprawiłem, ale chyba to jeszcze nie to. I tam gdzie piszę jajo sadzone to chodzi o to, że ten makaron jest usmażony z jajkiem i szynką. Nie wiedziałem jak to zaznaczyć.






Zmieniony przez - Wajzl w dniu 2019-10-25 14:10:19

Zmieniony przez - Wajzl w dniu 2019-10-25 14:11:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
możesz robić sobie kanapki/bułki, kupujesz lub pieczesz bułkę razową w to warzywa+filet z kruczaka 150g i masz posiłek szybki, czy w tortille to włożyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Czy twój 4 posiłek jest niezbędny? Ja osobiście bym go usunął i rozłożył na pozostałe bo nie ma sensu abyś dwa razy jadł owsiankę. Tymbardziej że posiłki masz dosyć często więc nawet jakbyś usunął ten 4 to ta przerwa od posiłku długa by nie była. Wtedy na śniadanie wsypałbyś sobie trochę więcej tych płatków oraz mleka, do tego jakieś orzechy. Ewentualnie możesz dać zamiast owsianych np orkiszowe płatki i niby jest ok, ale bardzo małe i ubogie to śniadanie chyba że nie czujesz głodu z rana. Na 2 śniadanie więcej tego pieczywa i makro się zgadza :). Dodatkowo jeżeli chcesz zwiększ sobie udział tłuszczy w diecie bo z reguły łatwiej jest spożyć coś co zawiera dużo tłuszczów (orzechy) niż np kaszę czy ryże. Możesz też dorzucić jeszcze jakiegoś owoca i zdecydowanie więcej warzyw. Obserwuj również swoje ciało bo wydaje mi się że może to być trochę niska kaloryczność przy twoich parametrach i aktywności fizycznej


Zmieniony przez - B$K w dniu 2019-10-25 15:12:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
j/w lepiej posiłki połączyć, równie dobrze mzoesz wcinać 4 posiłki dziennie, i zrobić je porzadne a nie mleko pąłtki.
jak coś w szkole jadasz to mzoesz zrobić kanapklę z twarogiem i warzywami, czy pokrojna piersią w plastry, jakies tortille z mięsem i warzywami

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 43
Troszkę poprawiłem, ale teraz za dużo kalorii i za mało węglowodanów. I ten posiłek 4 to o 6:00 mia być. Zapomniałem poprawic






Zmieniony przez - Wajzl w dniu 2019-11-01 12:47:14

Zmieniony przez - Wajzl w dniu 2019-11-01 12:47:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Za dużo kalorii? Przecież brakuje ci 300. Węglowodany podbij jakimś dodatkowym owocem w ciągu dnia oraz daj więcej kromek na 2 śniadanie i węgle będą. Co do tłuszczy to po prostu zjedz sobie więcej orzechów i będzie okej. Nie wiem również czy potrzebujesz aż tyle białka w prochu bo spokojnie dałoby się to zapewnić z konwencjonalnej żywności. Spróbuj również dodać jeszcze więcej warzyw jeżeli dasz radę, osobiście nie widzę problemu w podgotowaniu sobie brokułów i zjedzeniu luzem, ale wiadomo, każdy jest inny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Jak to za dużo kalorii? Z tego, co można zaobserwować na wklejonym dniu diety, to masz zbyt mało kalorii jak i wszystkich składników odżywczych (białek, tłuszczów i węglowodanów). W czym problem żeby dodać więcej określonego źródła każdego z nich?

W posiłku numer pięć dodaj około 50 gramów pieczywa. W posiłku czwartym nie masz w ogóle białka.

W piątym również nie masz w ogóle tłuszczów. Dorzuć coś z ich źródeł. Kilka wypowiedzi powyżej otrzymałeś wyeminione teksty z zaleceniami źródłami składników odżywczych. Skorzystaj z nich.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 43
Chciałem zacząć redukcje od 500kcal lub 300kcal. Teraz wygląda to lepiej






Zmieniony przez - Wajzl w dniu 2019-11-01 19:32:47

Zmieniony przez - Wajzl w dniu 2019-11-01 19:33:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
No to myślałem że ta ilość kalorii, która pokazana jest na grafice to jest twoja redukcja. Jeżeli nie i jest to zero kaloryczne to ok, możesz odjąć te 300. Pamiętaj o warzywach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla osoby trenujacej i pracującej

Następny temat

Ile kalorii - danie z chińczyka

WHEY premium