SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna i trening

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14742

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym sprawdziła ten chleb pod względem składu czy to nie jakiś syf. Dodatkowo bym ograniczyła gotowe produkty typu ryba w panierce do wrzucenia na patelnię i gotowe. (Chyba że to nie ta co ja kojarzę bo brak ww niemniej uważać i czytać skład zawsze)

Ah i nie trzeba całkowicie rezygnować z nabiału, wszystko jest dla ludzi z głową

No i jak nie widziałaś to spójrz na mój poprzedni post.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Mam zamiar jesc zwykly filet. Nie bylo opcji by wybrać po prostu filet to wybralam to. Co do chleba to myślę, że sklad jest krotki w porownaniu do innych jakie tam widziałam.

mąka żytnia (43%), woda, ziarna słonecznika (14%), drożdże, mąka ze słodu żytniego (2%), mąka pszenna, sól, olej rzepakowy, mąka sojowa, środek do przetwarzania mąki: kwas askorbinowy. 

Pracuje codziennie od 10 do 18. Ciezko mi znalezc piekarnie w innych godzinach w moim malym miasteczku. Chyba że polecasz jakis chlebek z marketu

Wstawiam ponizej trening, z ktorym startowalam kiedys pierwsze dni na silowni. Prosze do oceny czy nadaje sie dla mnie na start teraz.

Rozgrzewka 5min na biezni lub rowerku


A
1. Wchodzenie na podwyzszenie z hantelkami 10/10/10
2. Wiosłowanie hantlą w klęku podpartym na ławeczce 10/10/10 na strone
3. Pompki damskie 3 serie. Kazda ile dam rade
4. Pociąganie sztangi pod brodę 10/10/10
5. Zginanie przedramion z hantlami w chwycie młotkowym 10/10/10
6. Brzuszki 3 serie 10-15 powtórzeń
7. Naprzemienne sięganie do kostek leżąc 3 serie, 10 na każdą strone

Orbitrek 25min
Rozciąganie

B
1. Unoszenie bioder ze stopami ustawionymi na podwyższeniu 10/10/10
2. Przysiad z kettlem 10/10/10
3. Wyciskanie sztangielek na ławce dodatniej 10/10/10
4. Naprzemianstronne unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 10/10/10
5. Zginanie przedramion w chwycie młotkowym siedząc na ławce 10/10/10
6. Prostowanie przedramion z gryfem prostym trzymanym nachwytem z wyciągu górnego 10/10/10
7. Naprzemienne przyciąganie łokci do kolan leżąc na plecach 3 serie, 10 na każdą stronę

Rowerek 25min
Rozciąganie

Jesli jakies cwiczenie nie pasuje i ma ktos jakies sugestie, prosze narazie o podpowiedzi cwiczen bez wykorzystywania maszyn.




Zmieniony przez - sarushka w dniu 2018-04-09 23:00:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehe ja za każdym razem czytam składy i wybioram. Nie znam nazw niestety do polecenia :p

Zwykly filet jak najbardziej ok w takim razie.

Oprócz rozgrzewki na bieżni dorzuć jakieś wymachy rak, krążenie tułowia etc.

Ja bym nie robiła (nie robię) pompek z tą waga. Poszukalabym innego ćwiczenia . Swoją drogą pompki to ćwiczenie na którą partię? Bo nie wiem

Ćwiczenie 7 w planie A to chodzi o wychylenie się w jedną stronę?

No i taka kosmetyczna sprawa wyrzucilabym planka zamiast brzuszków w planie A lub 7 cw w planie A lub B. Ale nie jest mus

Plan ogólnie wygląda dobrze.

Na początku możesz nawet zrezygnować z cardio po treningu i dodać je dopiero gdy redukcja stanie :)

Ah i w ćwiczeniu 1 plan A możesz dodać uniesienie jednej nogi w tyl. Np wchodzisz jedną nogą na step drugą unosiszw tył tak 10 razy i później drugą noga. Taka wariacja jakby ci się podstawową wersją znudziła.

Na początku próbuj bez hantelek to ćwiczenie i przysiad też bez obciążenia na początku.

Unoszenie ramion w przód zacznij od małych ciężarów bo to jest zabójcze ćwiczenie . Skup się na prawidłowej technice

Ćwiczenie 1 plan B jak będzie łatwo możesz spróbować z obciążeniem lub zamiast podwyższenia użyj piłki (Level hard)

Ode mnie chyba tyle póki sobie czegoś nie przypomnę :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Cwiczenie 7 w planie A




Pewnie, moge wrzucic plank. Nawet zastanawialam sie nad tym wczoraj :)

Co do reszty to zgadzam sie w 100%. Nic dodac nic ujac :) ale czy jak zostawie cardio to z czego bedzie waga leciala? Z samych siłowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Waga nie leci od ćwiczeń a od deficytu kalorycznego więc teoretycznie można wgl nie ćwiczyć a będzie się tracić wagę ale ....

Ale dzięki treningowi można zjeść więcej
Ciało będzie wyglądać lepiej po redukcji
Trening siłowy pozwoli zachować jak najwięcej mięśni (dla początkujących nawet ich troszkę dobudowac) > znaczy że znów będzie ciało lepiej wyglądać po redukcji

Dlaczego nie cardio od początku? Nie warto wyciągać wszystkich asow z rękawa od razu bo za chwilę się okaże że nie będzie co zrobić gdy pojawi się zastój. Ciało szybko się adaptuje. Jeżeli zachowasz cardio na później bedziesz mogla zwiekszac wydatek energetyczny dodając właśnie cardio i nie odejmujac jedzenia. Świetna opcja

Jest jeszcze jedna przewaga treningu siłowego nad cardio poza wyglądem po redukcji. Trenujac silowo pobudzasz mięśnie do wzrostu > więcej mięśni to więcej spalanych kalorii.

Mam nadzieję że udało mi się uchwycić moja myśl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Myraen miło się Ciebie czyta

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 575
Swietnie opisalas wszystko :) postaram sie jak najlepiej wprowadzic twoje zalecenia w zycie :) zobaczymy rezultaty za jakiś czas.

Choc szczerze zaskoczylas mnie tym cardio! Madrze powiedziane. Jeszcze w zwiazku z cardio mam jedno pytanie. Czy spalanie zaczyna sie po 20min tak jak gdzies czytalam czy od poczatku cwiczen? Bo jak dla mnie od poczatku, ale wole sie upewnic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 114 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 20375
Najlepiej kupować chleb z lokalnej piekarni, taki który w składzie ma mąkę żytnią, zakwas i wodę;)

Ale jeśli nie ma takiej opcji to np ten ma spoko skład wg mnie
https://leclercdrive.lublin.pl/chleb/106050249skroba-chleb-zytni-miodowy-ze-sliwkami-250-g-5900340000362.html
Co ciekawe - jedna firma może mieć w ofercie chleby o całkiem czystym składzie i takie z bylejakim składem... więc warto czytać;)

Choć generalnie z tego co słyszałam, to niestety w przemysłowo robionym chlebie pomija się procesy typu leżakowanie ciasta etc., bo czas to pieniądz... i m.in przez to też źle na niego reagujemy...

Można też samemu upiec chleb, wbrew pozorom wcale nie jest to skomplikowane :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Darujmy sobie analizy tekstow z magazynow fitness, ze kardio to koniecznie 20 min bo nie spalasz. Cialo korzysta z roznych szlakow metabolicznych przy roznych wysilkach o roznej intensywnosci. U osob tezszych, ale tez skinny fat gdzie jest malo jest miesni, ich wzrost jest priorytetowy ale trenig musi byc dostosowany do warunkow fizycznych trenujacego. To miesnie, a takze dobrze dzialajacy ukl nerwowy daja sprawnosc i sile, sa fabrykami energii i to one ksztaltuja cialo. Podrzuc dziwne cwiczenia na tzw brzuch i core jak to zalaczone, a zacznij od prostych jak plank i stalibilizacja w ruchu. Bo tak to troche jak dawanie pompek na trxie komus kto nie umie ich wykonywac na podlodze. Myraen....pompki i jakie miesnie? Zrob je dobrze i poczujesz nastepnego dnia :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetiszeri
Myraen....pompki i jakie miesnie? Zrob je dobrze i poczujesz nastepnego dnia :)


Chętnie bym zrobiła ale nie potrafię się nawet porządnie opuścić w dół xD

Jak tak o tym myślę to nigdy w życiu nie zrobiłam żadnej pompki - Nawet damskiej ....


Zmieniony przez - Myraen w dniu 2018-04-10 11:06:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja ...prosze o pomoc

Następny temat

Redukcja- ocena makroskładników

WHEY premium