SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna dla mlodej, karmiacej mamy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18050

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
ja nie widze przeciw wskazan dieta ,szczegolnie zdrowa + suple = spadek wagi i wysokiej jakosci pokarm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 111 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 742
Qazar, po pierwsze dzieki za rozpiske...
Tylko orzechy odpadaja bo -> karmie (młody ma po nich jakies plamy), włoski tez bo jakos nie przepadam , no i jeszcze sok z cytryny moze uczulic juniora, ale moze mala ilosc do smaczku nie zaszkodzi.

A jakby Cie się jeszcze chciało wyliczyć ile czego to nie mialabym nic przeciw...

No i nie wiem za bałdzo co to fish fat... ale sie wspomagam witaminkami dla krówek (czyt. matus karmiących), o czym nie wspomniałam.
Aha Muszynianka może być? Zapijam sie nia od kilku miesiecy...

Co do setki to cóż też mieszkam w okolicach Krakowa więc przyjmij te skromne podziękowania

Jerry no nie wiem dokładnie co i jak ale pewna babska stacja emituje program dla takich jak ja mamus no i tak ostatnio mówili... że wypadanie włosów jest nieuniknione i jest wynikiem zmian zachodzacych podczas ciazy a nie w czasie karmienia... Ale to jest taka second-hand opinion i nie umiem jej rozwinac Przyjelam to za pewnik.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 558 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16649
Nie widziałem tego programu, ale słyszałem opinie lekarzy i moich znajomych na ten temat. Ciąża to wodotrysk kobiecych hormonów i z reguły (przy dobrym odżywianiu oczywiście) kobiety przy nadziei wprost kwitną. Nie neguję faktu, że na wypadanie włosów ma wpływ właśnie ta huśtawka hormonalna spowodowana ciążą, ale fakt jest faktem: laktacja wysysa z organizmu kobiety wszystko co potrzebne potomstwu a przy brakach w diecie w pierwszej kolejności na odstrzał idą najmniej potrzebne tkanki - włosy i paznokcie. Może i Qazar ma rację, ale z drugiej strony (biorąc rzecz na logikę - nie zagłębiałem się mocno w temat, choć znam opinie młodych i troszkę starszych mam) wytwarzanie mleka to spory wysiłek dla organizmu. Wiem także, że mamy karmiące bardzo długo mają o wiele większe problemy z "dojściem do siebie" po skończeniu laktacji niż te, które karmiły krótko. Jedna z moich znajomych, która karmiła dziecko przez blisko dwa lata miała wręcz objawy anemii a lekarz wyraźnie jej powiedział, że nie ma się co dziwić przy tak długim obciążeniu organizmu. Redukcja natomiast zawsze - w mniejszym lub większym stopniu powoduje przestawienie się organizmu w tryb oszczędnościowy i moim skromnym zdaniem w tym jakże ważnym dla Was okresie wydaje się to mało rozsądne. Przypomina trochę rosyjską ruletkę - może się uda, może wręcz przeciwnie. Matce mojego dziecka napewno bym na to nie pozwolił (wiem, wiem....męska, szowinistyczna świnia )

Mężczyzna na poziomie powinien trzymać się w pionie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
fish fat's = tran ,lub inaczej omega-3 ,jery wiesz ciezko mi sie z toba zgodzic ,juz abstrach**ac od wszystkiego to ja nieznam zadnej matki malodej ,ktora bys ise odzywiala zdrowo i tak naprawde jery 1900kcal to jest duzo raczej na granicy zapotrzebowania ,do mie cos nie trafia to co piszesz acz mam prawo do tego bo kazdy ma swoje zdanie ,mlodamama zrobi jak uwaza ,nie wydrukuje diete i suplementacjiech i niech idzie do lekarza i zapyta ,sadze ze powie podobnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
w pewnym okresie piersia karmi sie niejako na dokladke 2-3 razy dziennie, stopniowo wprowadza sie potrawy polplynne, stale, urozmaica menu mlodego czlowieka, w koncu nastepuje calkowite odstawienie od piersi, wiec nie widze powodu do wyniszczenia organizmu
anemie moze spowodowac w wiekszym stopniu zle odzywianie a nie karmienie, no chyba, ze jest to podstawa diety np. 2-latka ale to juz chore

proponuje sprobowac diety qazara i obserwowac efekty, zarowno w figurze jaki i laktacje

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 558 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16649
Z dużą dozą ostrożności . Wczoraj rozmawiałem z kilkoma mamami a których jedna próbowała się odchudzać w czasie karmienia. Wynikła z tego anemia, aczkolwiek mogło to być spowodowane nie tyle brakiem kalorii co innych, ważnych składników. Pomijając bilans kaloryczny, radzę solidnie wesprzeć dietę o kwasy tłuszczowe omega3 (tran, rybki, szczególnie te tłuste, siemię i olej lniany), gdyż ich brak może się przyczynić do powstania zespołu ADHD o którym zrobiło się bardzo głośno ostatnimi czasy. (Imć Qazar pisał o tym w jednym z postów, ja natomiast rozmawiałem z jednym z najlepszych fachowców w tej dziedzinie w Wielkopolsce - zdecydowanie potwierdził i oświadczył, ze od strony dietetycznej ADHD leczy się właśnie dużymi dawkami omega - 3, które działają także profilaktycznie)Mąż jednej z moich znajomych jest dietetykiem i na pomysł redukcji podczas laktacji popukał się w czoło. Wiem jaka krąży wśród guru tego forum opinia o lekarzach (w dużej części całkiem zasłużona), niemniej jednak okres karmienia piersią ma tak fundamentalne znaczenie dla dziecka, że jakiekolwiek ryzyko wydaje się bezsensowne. Laktacja nie trwa wiecznie a po jej zakończeniu można pożądnie przeprowadzić redukcję wg wskazówek (ba! kompletnych, rewelacyjnych przepisów!) zamieszczonych w postach podwieszonych.

Tak, Qazar - forum jest po to, aby wyrażać własne opinie Mój punkt widzenia jest właśnie taki: może i rozsądna redukcja w okresie karmienia nie pociągnie za sobą żadnych złych konsekwencji. Ale co, jeśli tak?....Tak sobie po prostu dumam

Mężczyzna na poziomie powinien trzymać się w pionie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 111 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 742
Jerry , chcę żebyś wiedział że Twoje porady uznaję za cenne i naprawdę dają mi do myślenia. Ale myślę że troszkę przesadzasz.
To ja może wrzucę krótką historyjkę...

Od wyjścia ze szpitala na początku września wprowadziłam bardzo restrykcyjną dietę, ponieważ nie chciałam wprowadzać składników któremogłyby uczulić synka. Jadłam TYLKO pełnoziarniste pieczywo, drobiową wędlinę, wodniste zupki jarzynowe na bazie marchwi albo buraków, duszony schab albo filet z kurczaka, czasem jajko. No i Danio waniliowe z herbatnikami szkolnymi, kiedy wołałam o słodycze.
Całość grubo poniżej 1900kcal. A mleczko było i synek przybierał przepięknie. Znam tylko 2 dzieci w jego wieku, które go "przeskoczyły " jeśli chodzi o wagę i wzrost ( a ogólnie rówieśników znam sporo bo udzielam się na forum dla mamuś). Zatem ta dieta była dla niego dobra i dla mnie też, bo kilogramy leciały szybciutko.
Kilka razy spróbowałam innego jedzenia, małemu nic nie było, więc stopniowo zapędziłam się i wprowadziłam do menu mnóstwo śmieci takich jak drożdżówki, schabowszczaki itp. Pokarm jak był tak jest, ale oczywiście waga stanęła, a nawet nieznacznie wzrosła(75).



Mam nadzieję że nie przynudzam.
Przez przypadek trafiłam tutaj i stwierdziłam że to musi być znak. Że czas zadbać o właściwą dietę. Myślę że 1900 nie jest taką drastyczną redukcją, drogi Jerry. A jakościowo mój pokarm na pewno będzie lepszy niż w tej chwili, dlatego zdecyduję się na dietę.

Myślę że nie ryzykuję utraty pokarmu bo jak pisałam, na początku przez 4-5 tygodni jadłam znacznie mniej i zdołałam nawet zwalczyć lekką anemię która pojawiła się w wyniku utraty krwi po porodzie. I bardzo wierzę że ta dieta wyjdzie na dobre nie tylko mnie ale przede wszystkim Synkowi.

A teraz coś za co mnie zmasakrujecie

Jutro wigilia więc idę do kuchni piec szynkę, makowiec, sernik i batony miodowe. O boczku nie wspomnę.
Wykreślam te dni z życiorysu i proszę o wyrozumiałość i niezamieszczanie szowinistycznych komentarzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Dieta jes kopletna ,dodasz kapsulki z tranem w ilosci 6g na dobe i bedzie lepiej niz bylo ,recze za to

Zmieniony przez - qazar w dniu 2004-12-23 10:29:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 438 Napisanych postów 2750 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19611
powodzenia w redukcji

bad boy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 111 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 742
Dzięi wielkie Qazar
Teha0 na pewno będę na bieżąco pisać co i jak , dzięki za doping! Sweet
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

aeroby przed treningiem i po treningu siłowym

Następny temat

Enzymy trawienne - INFO

WHEY premium