SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę przy tendencji do otłuszczania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
WIEK 27
WAGA 80
WZROST182
OSTATNIA DIETA :ZBILANSOWANA NA ZERO (OK 2300-2400KCAL)
PRACA SIEDZĄCA NA CODZIEŃ
CEL: MASA MIĘŚNIOWA Z JAK NAJMNIEJSZYM ZATŁUSZCZENIEM
STAN ZDROWIA BDB
SUPLEMENTACJA:KREATYNA, AAKG, WITAMINY
BRAK ALERGII POKARMOWYCH

Witam
Wchodzę właśnie w okres budowania masy mięśniowej. Ostatnie dwa tyg robiłem roztrenowanie.
Niestety mam tendencje do łapania fatu, gdyby nie to że trzymam miske pewnie byłbymmocno podlany
Chce zbudowac troche masy ale bez duzego otłuszczenia.
Na codzień mam prace siedzącą
trenuje siłowo 4 razy w tyg i dotego 1-2 sesje tabaty.
Kalorii niema wiele ale i moja aktywność w ciągu dnia obecnie nie wielka.
Nie chce teraz robic cardio bo bieganie na dworze już przyjemne niejest a na siłce nie lubie.
Treningi siłowe obecnie to split na podstawach z duzymi ciężarami.

Planuje zrobić rotacje
W DNT --więcej tłuszczy,mniej ww
W DT wiecej węgli-- najięcej po treningu -- drugi posiłek

Ćwiczę rano po pierszym posiłku




...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Po treningu wywal musli i daj coś konkretniejszego . Twaróg chudy zamień na półtłusty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Mnie ciekawi ten chleb żytni fit Co ma w składzie, poza tym jak wyżej Flex wspomniał chudy zamień na półtłusty. I ten po treningowy, zamiast musli wrzuć płatki owsiane, czy jaglane.

Poza tym jak możesz wrzuć zdjęcia sylwetki do wglądu. Bo nie wiem, czy jest sens przy tej wadze (ile masz bf?) robić typową masę, może dlatego Cie zalewa, bo to nie masa powinna być celem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie. Ten chleb z nazwy wygląda bardzo podejrzanie, ciekawe jak ze składem. Notabene jeżeli rzeczywiście Twoim celem jest budowa masy mięśniowej to ilość protein w diecie jest trochę na wyrost. Widnieją również produkty o wysokim przetworzeniu ( paprykarz mrożony/kiełbasa/musli/chudy twaróg.. ) Generalnie wątróbkę nie zaleca się jadać więcej niż raz w tygodniu ze względu na wysoką zawartość witaminy A która spożywana w nadmiarze jest toksyczna dla organizmu. Wieczorny posiłek to taka bomba nabiału, twaróg z mozzarellą? jak Ty to jadasz? brakuje również kwasów tłuszczowych z rodziny Omega-3.

Oczywiście wstaw zdjęcie sylwetki - tak jak wcześniej zostało napisane.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-10-28 11:37:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
1. Paprykarz mrożony to mix warzywa(papryka,cukinia, cebula, fasola zielona)
2. jeśli chodzi o wątróbke to nie daje jej częśćiej niż 1-2 w tyg. Mięsa staram sie zmieniać bazuje na piersiach, chudym schabie, mięsie z ud z kuraa.
3. Jeśli chodzi o chleb just fit to skłąd wygląda tak (jest to chleb z biedry:)
woda, ziarno żyta 30%, mąka żytnia (w tym mąka żytnia razowa 19%), siemię lniane 3,4%, drożdże, ocet, ekstrakt słodowy ciemny, błonnik ziemniaczany, regulator kwasowości (kwas cytrynowy)
Może zawierać śladowe ilości: mleka, orzechów ziemnych, nasion soi i sezamu.

4. Nabiał staram się jeść maks w jednym posiłku. Mozarella i taróg idą po prostu na kanapki
5. podrzucam foto obecnej sytuacji
Czyli posiłek potreningowy wymienię na płatki owsiane z rodzynkami

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
vade
1. Paprykarz mrożony to mix warzywa(papryka,cukinia, cebula, fasola zielona)
2. jeśli chodzi o wątróbke to nie daje jej częśćiej niż 1-2 w tyg. Mięsa staram sie zmieniać bazuje na piersiach, chudym schabie, mięsie z ud z kuraa.
3. Jeśli chodzi o chleb just fit to skłąd wygląda tak (jest to chleb z biedry:)
woda, ziarno żyta 30%, mąka żytnia (w tym mąka żytnia razowa 19%), siemię lniane 3,4%, drożdże, ocet, ekstrakt słodowy ciemny, błonnik ziemniaczany, regulator kwasowości (kwas cytrynowy)
Może zawierać śladowe ilości: mleka, orzechów ziemnych, nasion soi i sezamu.

(to produkt głęboko mrożony, więc warto skorzystać z miejskiej piekarni i sięgnąć po żytni chleb)

4. Nabiał staram się jeść maks w jednym posiłku. Mozarella i taróg idą po prostu na kanapki
5. podrzucam foto obecnej sytuacji

Ja tutaj nie robiłabym na pewno masy, skłoniłabym się na redukcję delikatną. Masz ponad 20% na oko bf, więc to nie % do masy, a redukcji.

Czyli posiłek potreningowy wymienię na płatki owsiane z rodzynkami



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
poprawiona miska
CO byście doradzili przy robieniu masy??
Czy taka kaloryka i makrosy są ok///???
większość węgli w DT po treningu
w DNT ww tylko w drugiej połowie dnia




...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Z tymi 20%to lekko przesadzilas. Moze zdj wyszlo slabo ae przy 20% raczej niema zyl widocznych na barkach ramionach klatce. Obstawiam jakies 15-16%maks. Nie wiem czy jest sens robic teraz redu bo tej masy miesniowej mi brakuje a bf nie jest jakis tragiczny

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Żyły nie mają nic do bf...uwierz.
Gdybyś miał okolice 15% masz widoczny brzuch, a Twój jest niestety nieco zasłonięty.

Przy większym bf masz większe ryzyko zrobienia masy, ale tłuszczowej. Mięsniowa będzie "rosła" w mniejszym stopniu. Dlatego dobrze jest lekko podciąć, ja nie mówię tutaj o rocznej redu...ale podcięciu tego co jest. I budowaniu na spokojnie masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68532
Mało istotne, ile tłuszczu jest na ramionach i czy widać żyły, natomiast na brzuchu powinno być go mało, bo ten tłuszcz z okolic brzucha może psuć gospodarkę hormonalną i sprzyjać przyrostowi fatu, a nie mięśni. Fotka tylko z przodu, ale wydaje się, że niestety na brzuchu troszkę przydużo siedzi. Przy nadwyżce na masę może się zrobić już niefajna oponka, a metabolizm na tym też nie skorzysta... Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Pas jest na poziomie 85 (na wysokości pępka, dodatkowo mam genetycznie dosyc szeroką miednicę)
kurcze trochę to psuje moje plany bo wskoczyłem na kalorykę na poziomie ok 2700kcal czuję się bardzo dobrze , siła idzie, dorzuciłem kreatyne.
Planowałem zrobić taka mase przez ok 8 tyg a od stycznia wskoczyć na reduckję, zresztą tak też polecił mi znajomy trener..
a gybym ew zdecydował się robi tą mase jakie są sprawdzone sposoby na ograniczenie przybierania fatu??
Oczywisćie wiem że nie mogę przesadzać z węglami i tak na prawdę niema ich wiele w diecie..
mam już niezły mętlik..
moim priorytetem na najblizszy czas było aby stać sie po prostu większym..

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny

Następny temat

Odpowiednia dieta przy anemii

WHEY premium