SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta Low Carb pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 22

Waga : 78

Wzrost : 178

Cel treningowy : Masa

Staż treningowy na siłowni : około 7 lat z przerwami, regularnie po rocznej przerwie(2011) od lutego-marca tego roku

Uprawiane inne sporty : nie (myślę o HIIT wtorki czwartki ?)

Dostęp do sprzętu : full sprzet

Dieta : niżej

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : białko

Ostatnio przerabiany plan: lepiej nie mówić, poniżej plan na lipiec

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): dopiero zacząłem jak można przeczytać wyżej, ale dawniej było to WL:100x10 ostatnia seria, Przyciad: nie robiłem :( ok 150x8-10 na suwnicy, MC: 90-100kg ostatnia seria 8-10 razy

Na początek zapotrzebowanie:
1. Podstawową przemianę materii(BMR):
BMR = (9.99 X 78 (kg)) + (6.25 X 178 (cm)) - (4.92 X 22) + 5 = 1788 kcal
2. Kalorię spalone podczas aktywności fizycznej(TEA):
Tutaj będzie troszkę ciężko gdyż nie wiem jeszcze ile będzie mi schodziło na treningu ale wygląda on następująco:
poniedziałek (Mięśnie wypychające: Klatka, przód barków, triceps):
- Wyciskanie na lekkim skosie (20 stopni) - 5 x 5-6
- Wyciskanie na poziomej ławce wąskim chwytem - 4 x 6-8
- Wyciskanie klasyczne sztangi stojąc - 5 x 5-6
- Pompki na poręczach z obciążeniem - 4 x 6-8
środa (Mięśnie przyciągające: Plecy, bok barków, tył barków, kaptur, biceps):
- Podciąganie na drążku z obciążeniem - 4 x 6-8
- Wiosłowanie ze sztangą w opadzie - 5 x 5-6
- Podciąganie sztangi do brody wzdłuż tułowia - 4 x 6-8
- Zarzut sztangi na klatkę lub Martwy ciąg - 4 x 6-8
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc - 4 x 6-8

piątek (Nogi: Czworogłowy, dwugłowy, łydki):
- Przysiady ze sztangą na barkach - 5 x 6-8
- Wyciskanie nogami na suwnicy - 4 x 6-8
- Zginanie nóg leżąc - 4 x 6-8
- Wspięcia na palce stojąc - 5 x 10-12
Wnioskuję więc, że 45 minut jak w przykładzie powinno wystarczyć

Trening siłowy - 3 x 45 min x 9 + EPOC = 3x45x9 + 3x0,07x1788 = 1588
3. Wynik z punktu 2 dzielimy przez 7(dni tygodnia) = 227 kcal
4. Sumujemy wyniki z punktu 1 i 3:
(BMR)1788 kcal + (TEA)227 kcal = 2015 kcal
5. Dodajemy NEAT:
2015 kcal + 250 kcal = 2265 kcal
6. Doliczamy efekt termiczny pożywienia (TEF)
2265 + TEF(10% z 2265= 226) = 2265 + 226 = 2491 kcal
Tak więc zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2491 kcal.

Chciałbym spróbować diety Low Carb ponieważ jestem endomorfikiem i zazwyczaj przy masie idzie mi dość sporo w brzuszek (być może spowodowane było to złą dietą – starałem się tylko jeść z głową ale nic nie liczyłem ).
Powiedzmy, że podaż węglowodanów ustalę sobie na początek na powiedzmy 150g (ciężko może mi być przejść na małe ilości ). 150gx4kcal/g = 600 kcal – z WW.
Białko powiedzmy 2,5 g na kilogram masy ciała – 78kg x 2,5g/kg = 195g B 195g x 4kcal/g = 789 kcal – kalorie z białek.
2491-600-789=1102 kcal z tłuszczów (sporo tego czy tak powinno być?)
1102kcal / 9kcal/g = 122g tłuszczów (37g jednonienasyconych, 37 g wielonienasyconych, 48g nasycone) zawsze mam problemy z tymi tłuszczami co dać itd.

Jako, że planuję ćwiczyć gdzieś zaraz po otwarciu siłowni gdyż jest wtedy najmniej ludzi będą to okolice około 9-10 rano.
W takim też razie planuję wstawać rano pewnie ok. 7:30 wcinać śniadanie, następnie jakiś posiłek przed treningiem, po treningu, obiadek i kolacja.



Kalorie w miarę się zgadzają, część WW została zastąpiona jak widać tłuszczem to samo z białkiem po prostu nie wiedziałem co tam można pozamieniać.
W diecie pewnie jest sporo błędów, starałem się też zrobić coś z tluszczami nasyconymi, jednonienasyconymi i wielonienasyconymi. Wygląda to w przybliżeniu tak:
Nasycone 16,3; jednonienasycone 48, wielonienasycone 12,3
Proszę o rady, wskazówki co zamienić i co wyrzucić. Dodam jeszcze, że na początku chciałem w posiłku po treningu dać gainera bo czytałem sporo o tym całym oknie anabolicznym i o tym, że powinien być to posiłek płynny. Może coś doradzicie.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Zapomniałem o podsumowaniu:
Suma:
Białko 154,7g
Tłuszcze 133,95g
Węglowodany 125,7g
Kcal 2495,5


Zmieniony przez - Armstrong w dniu 2012-06-07 17:02:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
obiad daj jako przedtreningowy, przedtreningowy daj jako potreningowy, potreningowy daj jako obiad i bedzie ok wszystko, o tunczyku pamietaj ze 2-3 razy w tyg max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
1. ten boczek wywal
2. całośc daj bezpośrednio po trenie
3. daj całoś jakoś 1-1,5h przed trenem
4. daj jakieś 1h po treningu tylko bez oliwy
oliwe przerzuć do innego posiłku
5. tuńczyk od czasu do czasu, dawaj świeże/mrozone ryby
dodaj warzywa

Białko 154,7g podbij biąłko do ok 200g
Tłuszcze 133,95g
Węglowodany 125,7g możesz podbić w DT do 150-200g, natomiast w DNT dasz mniej i będziesz miał LC+CC
Kcal 2495,5

w DNT daj mniej kcal o jakieś 200/300 niż w DT, nie powinno wtedy zbytnio podlewać

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
1. Boczek dałem na podstawie diety quazar'a
2 i 3. Tak jak wyżej :) Więc nie wiem już co i jak :)
4. Jeśli dam godzinę po treningu to czy nie będzie za długiej przerwy do kolacji? Przypominam, że siłownia ok 9-10 jest :)
5. Tak jak wyżej quazar na noc dawał samo białko i tłuszcze, ale rozumiem, że z warzyw za dużo WW nie będzie :) Tuńczyk co jakiś czas tak jak mówisz, czami twaróg, ryby itd :)

Rabb i PK_Kaczor wasze odpowiedzi się różnią. PK_Kaczor jesteś znawcą ale nie chcę ubliżać Rabb'owi dlatego się dopytuję :)

Jeśli chodzi o białko to postaram się troszkę podnieść ale już widzę mojego tatę jak będzie gadał, żeby jeść normalnie a nie jakieś diety nie diety :D
Natomiast w kwestii węglowodanów czy mogę np do śniadania dołożyć kromkę chleba razowego? Czym zwiększyć te WW aby było dobrze?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 977 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7585
wydaje ci sie tylko z odmiennymi propozycjami

akurat to sa 2 opcje ktore mozesz wybrac

mozesz dorzucic razowca

co do tego boczku na lc tluste miesa sa dozwolone
chodzi o to zebys unikal tluszczy po treningu, a jesli chcesz spozyc tluszcze to okolo godziny przed treningiem
jesli chodzi o godziny posilkow to nie wiemy nic o nich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
1. dieta to sprawa indywidualna, jesli boczek musi zostac to go zsotaw, ale sa produkty lepszej jakości niz ten boczek
2. banan + WPC to odpowieni posiłek bezpośrednio po treningu ze wzgledu na okno anaboliczne
przed treningiem dajesz normalny posiłek skąłdający sie z węgli złożonych + źródło biąlka (mięso) + warzywa jak ci nie przeszkadzają później na trenie
3. okno anaboliczne = banan+WPC
4. posiłek po treningowy można wszamać do 1h po trenie bo dasz wcześniej tego banana z WPC.
posiłek po treningowy powinien się składać z węgli złożonych + źródło biąlka (mięso) + warzywa
5. warzyw sie nie wlicza w bilans diety, nie sa one trujące ani tuczące, muszą sie znajdowac w każdej zdrowej diecie i najlepiej w kązdym posiłku

większa ilośc jedzenia to przecież normalne jedzenie
możesz dac wiecej węgli napisałem w moim poprzednim poście

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
co do warzyw należy zwracać uwagę jakie się wybiera wbrew pozorom można czasem się zdziwić. Unikamy na pewno strączkowych

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
Faktycznie przecież w mięsku białka więcej nawet niż w odżywce, a po treningu białko płynne będzie lepsze (nie pomyślałem). :)

Dobra troszkę pozmieniałem, ciężko mi dobić do 200g z tym białkiem i WW. Węgle dobiłem do tych prawie 150 :D w DNT będzie tych kalorii mniej ale, że tak powiem co wyrzucić żeby było ich mniej? Rezygnować bardziej z WW rozumiem? Białko nie dam rady do tych 200 dobić już dałem 1,5 miarki białka zamiast jednej no i 50g kurczaczka dorzuciłem (fakt mógłbym jeszcze karkówki dać więcej ale i tak juz mam ok 2,25g/kg chyba wystarczy.

Mam też pytanie jak robić nie treningowe. Podobne posiłki co ok 2-3 godziny tak? I czy posiłek "na noc" czyli moja kolacja nie jest za wcześnie? Powinien być około godziny przed snem a o 19 to się pewnie nie położę :D

Może jeszcze jakieś sugestie co np zamiast jajecznicy codziennie? Jakieś pomysły, sugestie? Co wy lubicie zjeść? Może czasami na śniadanie jakieś płatki owsiane, twaróg? Jetem laikiem w tych sprawach tak więc wszelkie sugestie będą bardzo mile widziane.

Mam pytanie o te strączkowe, mianowicie czy czasami do obiadu mogę np mniej kaszy a za to dorzucić sobie fasolkę szparagową? Bardzo ją lubię :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 470 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15412
O to dieta :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
białka 2,25/KMC może być
posiłki dawaj podobnie w DT i DNT jedynie tego banana i WPC nie bedziesz miał w DNT
zamienników sam szukaj u innych w dziennikach czy też w dziale kuchnia
zgadza sie, ostani posiłek ok 1h przed snem, to poprzesuwaj coś aby wyszło ok 1h przed snem lub rozbij jakiś posięłk na 2 jak sie da
w DNT obetnij z węgli, biąłko trzymasz na stałym poziomie

1. ok
2. te 20g oliwy dałbym do innego posiłku
3. ok
4. ok
5. wymieniaj tuńczyka
urozmaicaj warzywa

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka do oceny

Następny temat

Do oceny dzień z diety

WHEY premium