SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT laide - idę po zdrowie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1381
Hesia, piękna przemiana, gratuluję!

Tak, już wiem aż za dobrze jak to wygląda jak człowiek chce schudnąć 10 kg w miesiąc, diety 1000 kcal itd. właśnie ta dieta zapoczątkowała moje problemy. Wolę powoli ale skutecznie. Niech sobie będzie kilogram miesięcznie, czas i tak minie, a przynajmniej chudnę stabilnie i nie czuję żebym w ogóle się odchudzała - to po prostu zmiana nawyków.

O zmianie nawyków mówiąc - chętnie przygarnę jakieś pomysły na przekąski w ciągu dnia (zazwyczaj oprócz głównych posiłków jem też drugie śniadanie o 11 i podwieczorek o 17, czasem o 11 nie jem jeżeli nie czuję głodu albo późno jadłam śniadanie). Mam wielki problem z tymi posiłkami i zawsze kończy się na jogurcie albo rogaliku, co dobre nie jest. Jasne, raz w tygodniu awaryjnie w biegu nie zaszkodzi, ale codziennie to jednak byłoby lepiej wprowadzić lepszą wersję.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4378 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108472
Jogurt moze byc wlasnie super przekaska, mozna znalezc naturalny z fajnym skladem, malo tluszczu i wrglowodanow, malo kcal, nie dosladzany, do takiego mozna dodac miarke izolatu bialkowego dowolnego smaku, wymieszac i jest swietna przekaska jeszcze jak sie lekko zmrozi to je sie jak pyszne lody
ja np lubie bialko o smaku slony karmel, no serio, wychodzi swietny miks z dobrym naturalnym jogurtem


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-11-08 19:22:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Jabłko z masłem orzechowym. Słodkie i sycące, szybko się przygotowuje, bo wystarczy pokroić jabłko i posmarować masłem. Ogólnie to nie wiem, jakim problemem może być przekąska, skoro istnieją KANAPKI Jak wymienisz pieczywo na wafel ryżowy to możesz poszaleć z dodatkami, a i tak będzie dość niskokalorycznie (chyba że posmarujesz grubo masłem, ale to oczywiste). Ale generalnie owoc plus źródło tłuszczy jest git. Unikaj za to wszelkich placuszków, pieczonych owsianek itd. Niby można zrobić na zapas i wziąć do pracy/szkoły, ale łatwo tym doładować dużo kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 84 Wiek 31 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1381
Muszę się przekonać do jogurtu naturalnego, zazwyczaj używam go jako zamiennika śmietany do mizerii ahaha.

Masło orzechowe, że ja o tym nie pomyślałam!

Masła do chleba nie używam, ba, nie mamy w domu w ogóle ani masła ani margaryny, więc nie ma niebezpieczeństwa, że zbyt grubo posmaruje :D

Mam to szczęście, że pracuję z domu, więc mam szerokie pole do popisu.

Dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4378 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108472
Ale jogurt naturalny zmieszany ze smakowa odzywka bialkowa nie smakuje wcale jak jogurt naturalny, wiec nawet nie musisz sie zbytnio do naturalnego przekonywac

Ja tez lubie wafle ryzowe, akurat wkladam miedzy dwa kilka plastrow chudej szynki, na grubo, i jest super przekaska, do tego sporo warzyw, owoce, pycha.

Ja akurat jem malo tluszczu, wiec moje przekaski to glownie wlasnie takie bialkowo-weglowodanowe, ale mozna sie sporo najesc i zrobic fajna objetosc jak sie doda warzywka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607874
Skyr z owocami i orzechami fajnie się sprawdza jako przekąska i ma białko, węgle i tłuszcz u mnie podstawa to różnego rodzaju koktajle, wrzucam do blendera co mam pod ręką zwykle jako źródło białka idzie skyr/odżywka białkowa/ciecierzyca z puszki, tłuszcz to nasiona, orzechy, awokado a węgle głównie w postaci owoców. Często dorzucam szpinak lub jarmuż.
Ja akurat nie ograniczam ani tłuszczu ani węgli w diecie, staram się żeby było różnorodnie i kolorowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Koktajle na redukcję słabo, jeśli nie liczysz kcal. Gorzej sycą. Tak samo w zupach warto chociaż trochę większych kawałków zostawić, żeby mieć co pogryźć. W ogóle zupy to też świetna rzecz jako mały posiłek. Tylko niech w niej coś pływa ;) Ja ostatnio gotowałam soczewicę, dorzucałam trochę startej marchewki i kilka suszonych pomidorów, blendowałam z koncentratem pomidorowym i potem jadłam z podsmażoną na oliwie papryką i makaronem. Z przypraw to listek laurowy przy gotowaniu soczewicy, a potem garam masala i trochę czosnku. Można spokojnie ze 3 dni odgrzewać i jeść, a taka miseczka akurat na drugie śniadanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
U mnie jako przekąska najlepiej sprawdza się zestaw skyr, owoc, orzechy - najmniej zachodu z przygotowaniem.
Lubię tez wafle z twarogiem (ale Ty pewnie nie masz dostępu do twarogu), albo wafle z kurczakiem, awokado i pomidorem (często piękę piersi z kurczaka i później mam do kanapek na kilka dni).
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4378 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108472
A widze ze wiekszosc pisze ze skyr jest fajny, u mnie w Norwegii nie ma takiego skyra jaki jest w Polsce, ja tam piszac wyzej o jogurcie naturalnym wlasciwie mialam na mysli taki polski skyr, tak wyglada wlasciwie jogurt naturalny u mnie. Bo chyba w Polsce jogurt naturalny to jest taki plynny? Czy roznie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Jogurty i skyry różnią się i smakiem i konsystencją. I makrosami! Jogurty w Polsce zazwyczaj są bardziej płynne i bardziej kwaśne w smaku.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena formy.

Następny temat

Jak ułożyć plan treningowy całego ciała (ile ćwiczeń z każdej partii)?

WHEY premium