SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy powinienem ćwiczyć w wieku 13 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 177
Cześć chciałbym się was zapytać czy w wieku 13 lat powinienem zaczynać ćwiczyć intensywnie aby w wieku 15-16 lat wyglądać na przypakowanego.
Mam 170cm wzrostu i ważę 55 kg i jakie zalecacie mi ćwiczenia?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Nie od dziś wiadomo, że treningi i ogólna aktywność fizyczna jest nie tylko podstawą tego, jak wygląda nasza sylwetka, jak się czujemy, jak jesteśmy silni, sprawni i wytrzymali, ale przede wszystkim, jakie jest nasze zdrowie. To właśnie aktywność wpływa w ogromnym stopniu na zdrowie, z czym wiele osób ma problemy.

Aktywnym zdecydowanie warto być już od najmłodszych lat życia i to właśnie rodzice powinni ukierunkować nas, w jaką stronę powinniśmy iść. Bez wątpienia warto trenować to, co sprawia nam przyjemność, inaczej nie ma to żadnego sensu.

Z drugiej strony w tym wieku, zdecydowanie nie zaleca się trenować siłowo. Wynika to przede wszystkim z tego, że jeszcze rośniemy, a osoby początkujące nie mają pojęcia jak prawidłowo trenować. Przez to bardzo łatwo jest o poważne kontuzje lub problemy zdrowotne. Jak więc trenować? W tym celu polecam Ci udać się do działu Junior SFD, gdzie uzyskasz sporo istotnych porad odnośnie do treningów, jak i prawidłowego odżywiania: https://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html

Warto wprowadzić między innymi:

- trening z ciężarem własnego ciała,
- sporty zespołowe (piłka nożna, koszykówka, siatkówka),
- gimnastyka,
- sporty walki,
- bieganie,
- jazda rowerowa.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
cwiczyc mozesz ale na WF moze basen, moze jakies SW ale nie silownia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 651 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11980
Oczywiście że tak jeśli chcesz mieć w przyszłości ładną sylwetke i szpanować na plaży. Jesli chodzi o siłownie zaczynaj w wieku 15-16lat (15 najwcześniej) teraz przez te 2-3lata rób pompki podciągaj sie na drążku,przysiady,brzuszki. Co ci nie zaszkodzi czyni cie mocniejszym ;)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 177
Po prostu zaczynam teraz od podstaw chciałem właśnie jak kolega pisał pompki itp ale ile dziennie itd i bym prosił o pomoc w tej sprawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 506 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12784
zaczynanie silowni w wieku 15-16 lat to tak samo glupota, najlepiej odczekac do 18-20 roku a Ty rob sobie cwiczenia wykorzystujace twoje wlasne obciazenie ciala tak jak wymienil kolega wyzej, mozesz tez kupic sztangielki i cwiczyc z malymi ciezakrami starajac sie rpzy tym utryzmywac odpowiednia postawe i poznac swoje cialo izolujac meisnie podczas cwiczenia. a pompki i brzuszki przy twoich wymaganiach mozesz robic codziennie co rpawda na efekty bedziesz musial czekac ale za to wytrzymalosciowo bedzie bardzo dobrze i powinna sie zorbic wysportowana sylwetka a ilosc powtozen to rob tyle ile mozesz w 3 seriach np
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 280 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5646
mozna cwiczyc majac 13 lat nawet na silowni - ale jest to zupelnie inny trening niz normalny. I tylko pod okiem dobrego trenera - wiec raczej wątpie żeby ci sie to udalo. Pozostaja sztuki walki chyba głównie..
1

On steroids:
There are no shortcuts. The fact that a shortcut is important to you means that you are a pussy. M. Rippetoe
Definicja treningów:
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
brumanldz siłownia dopiero od 18 roku zycia? nie pisz wiecej takich głupot.

co do pytania to mozna zaczynac cwiczyc od wieku 15-16 lat, nie wczesniej.

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 177
Tak ogólnie to chodziłem na karate jakieś 4 lata chyba i mam zielony pas ;P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1285
a ja pomarańczowy :D to dobrze karate się przyda, zawsze to coś. JW: basenik mile widziany, jakiś trening domatora, drążek. OD 16ki pukaj do siłki, a na pewno otworzą ci drzwi z otwartymi rękami, teraz to raczej drzwi same będą chcieć się zamknąć.
3m się ;D

Żyj własnym życiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 280 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5646
Sevillista masz cos na poparcie tezy? czy mamy wierzyc na slowo?

On steroids:
There are no shortcuts. The fact that a shortcut is important to you means that you are a pussy. M. Rippetoe
Definicja treningów:
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Starting_Strength_Wiki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Na słowo.







A na poważnie, to ćwiczyć można wg mnie i od 15-16 lat choć wiadomo, z głową. Nie rzucać się jak głupi na Martwe Ciągu "bo Szwarcu tak robił" czy inne ćwiczenia. Treningi przygotowawcze, z małymi ciężarami a większą ilością powtórzeń, jak najmniej obciążające kręgosłup i nie powinno być źle.

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2009-11-28 22:46:29

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak zaczac trening na siłowni [szukam kogos kto mi powie co i jak jestem zielony]

Następny temat

Trening na rzeźbę dla początkującego

WHEY premium