SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy Bruce Lee był najlepszy w swoim fachu?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38349

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
MMA dobre

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2008-01-18 14:56:40

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 632
bruce lee to leszcz,wymachiwal tymi patykami i myslał ze wszystkich pokona,wazyl pewnie z 50 kg i mial z 160 cm wzrostu z taka postura to by go zabili w K-1 na przykład
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Dogi jak skończysz podstawówkę to zarejestruj się jeszcze raz. papa Trollu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 120
"Lee nie był zawodnikiem i nie sprawdzał się w walkach (przynajmniej oficjalnych)" i Tu sie kolego mylisz! widziałem film dokumentalny o nim i wiem że walczył!. Myślisz że dlaczego leżał w szpitalu sparaliżowany? Bo na ringu dostał z zaskoczenia buta w plecy. Ja mam do niego wielki szacunek!. Na pewno też nie ważył 50kg, wystarczy zobaczyć jak wyglądał!. Jego ciało składało się gównie z mięśni. Nie mógł by być bardziej napakowany bo stracił by swoją szybkość! Zapewne jak by Lee żył dziś nie był by najlepszy(nie był by nawet w czołówce) ale w tych czasach których żył, kiedy nie istniały jeszcze te sztuki walki co dziś był najlepszy (nie mam namyśli tylko walki ale też mądrości).

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Mieszanie pojęć. Nie można rozpoatrywać Bruca w porównaniu do tego co jest dzisiaj. To tak jakby zapytać "Czy T - 34 jest najlepszym czołgiem na świecie". No nie. Nie jest. Ale jakby świat wyglądał gdyby go nie było?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...w tych czasach których żył, kiedy nie istniały jeszcze te sztuki walki co dziś... - mówisz o BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Przeginacie w 2gą stronę. To, że Lee był kiepskim fighterem też jest tylko hipotezą wysnutą z tego, że nie walczył w żadnych sportowych zawodach. Nie jest wykluczone, że gdyby K1-max (do 70 kg) powstało w jego czasach, a on zechciał wziąć udział, to odnosiłby wiele sukcesów. Nie wiemy tego jednak, już się nie dowiemy. Za Lee przemawia fakt wszechstronności. Brał to co wg. niego najlepsze z kung fu, boksu, karate, tkd itd. porzucił ćwiczenie form, uderzał w worki, tarcze. Wielu znanych zawodników tamtych czasów wypowiadało się o nim bardzo pozytywnie (po co ?) Jak na swoje czasy ćwiczył dość nowocześnie. Przeciwko niemu stawia się jego karierę filmową, fakt że nie uczestniczył w sportowych zawodach, oraz legendę, która pewnie wielu irytuje. Wg. mnie ktoś, kto wkładał tyle serca w to co robił nie mógłby być w tym kiepski. Nie stawiajmy go jednak w zestawieniu z Fedorem czy Mirko...nie te czasy nie ta waga nie ten model treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2569
najlepszym?....zależy wg. jakich kryteriów byśmy oceniali czy ktoś jest najlepszy w jakiejś dziedzinie.

moje zdanie jednak wygląda tak:
Bruce był prekursorem wielu innowacyjnych metod treningowych, był pionierem w wielu dziedzinach. napewno nie da się ukryć że był wybitnym człowiekiem. w owych czasach niewielu adeptów sztuk walki posiadało wiedze dot. tej dziedziny na tak wysokim poziomie.

wiele osób go ma za bustwo w dziedzinie sztuk walki, oczywiście nim nie jest, ale to nie uwłacza jego wielkiej widzy i jego dokonanią!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 217 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4723
czy najlepszym to nie wiem ale nie liczy sie tylko siła ,jak walnoł by komus z nogi w ryj z puł obrotu to było by koniec,był zwiny i mistrz w swym fachu,był szybki ,i pary pewnie tez miał,co np by dało mu ogromna siła i 120 kg,technika miał swietna mogł wykozystac siłę przeciwnika ,a jesli chodzi o k1 to jest co innego,inny styl,chociaz pewnie tez by był doskonały,szkoda ze zmarł pokazał by an co go jeszcze stac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...jak walnoł by komus z nogi w ryj z puł obrotu to było by koniec... - teraz wiem kto nauczył Chucka Norrisa tej techniki
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Powrót Shoguna.

Następny temat

Pytanie

WHEY premium