SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy Bruce Lee był najlepszy w swoim fachu?

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38339

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 476
Odrazu napisze ze nie wszedlem tu by klocic sie z kims o Bruce'a;p
Chce tylko napisac swoje zdanie na ten temat, nie podwazajac zdan innych.
Wiec po mojemu, wyglada to tak:
Kiedys filmy nie byly robione za pomoca komputerow tak jak dzis np MATRIX w ktorym wisi sie w powietrzu i zadaje 100 kopniec na sek;p Wiec szybkosc, zwinnosc i technike jaka widzi sie u Bruce'a w jego filmach, musial nasz bohater posiadac. Tu chyba nikt nie zaprzeczy??

Nie pisze jakim byl fighterem bo nie wiem, a tymbardziej nie porownuje go do dzisiejszych bo to nie te czasy i nie te zasady walki. Ale nie przecze ze byl dobry, a nawet bardzo dobry w SW. Chodzi o to, ze koles wiedzial gdzie uderzyc (w ktory punkt ciala) i robil to bardzo szybko. Wiec jakby wlaczyl w ringu, to nie wykluczone ze sama szybkoscia i technika wygrywalby wiele walk. Dzisiejsi fighterzy nie maja tej szybkosci co kiedys Bruce. A w walce naprawde, wystarczy jeden dobry, wycelowany i szybki cios i po walce. Wiem po sobie jak kiedys walczylem na sparingu i koles mnie siekal rowno kopnieciami i uderzeniami. Ja tylko sie blokowalem bo nie moglem dojsc do niego.. Ale wyczulem jakis moment i zadalem doslownie jeden cios i to wcale nie mocny. I NIECHCACY;P trafilem go w splot. Zatkalo go i po sparingu na jakies 2-3 min. A co jakby uderzenie wyszlo mocniejsze? To po walce. Dlatego Bruce mial ta przewage ze byl naprawde szybki. Kiedys nie bylo silowni, cpania bialek, kreatyny czy sterydiow. Do wszystkiego doszedl sam, ciezkimi treningami.
Ktos napisal ze byl - jednym slowem - mikrusem i nawet byle Pudzian by go zmiotl. Tylko ze Pudzian tez ma slabe punkty na ciele typu wlasnie splot sloneczny czy krocze albo krtan. No i przez swoja budowe jest wolniejszy duzo. Wiec nie sadze by Pudzian zmiotl Bruce'a. No i kazdy wie ze z takimi jak Pudzian nie wchodzi sie do zwarcia;) Wiec zapewne i Bruce by nie dopuscil. Dlatego uwazam ze jego walka w jednym z filmow z "Bolo" jest jak najbardziej realna, mimo iz ustawiana. Tzn, ze Bruce mialby szanse z takim przeciwnikiem w realnej walce. A to ze byl niski i chudy o niczym nie swiadczy. Moj sensei ma podobne wymiary i naucza nas jak sobie radzic z wiekszymi od siebie. A techniki pokazuje na kolesiu ze 2,5 glowy wyzszym od siebie i z 60kg ciezszym..:p Wiec chyba cos w tym jest..:>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bruce lee cały dzień poświęcał treningowi... - bez przesady, musiał jeść, grać w filmach... no i flirtować z Betty

...Trenował po prostu wszystko... - o ile mi wiadomo ćwiczył Capoeiry.

...Myślę że za jego czasów nie było mu równych w MA... - ja że byli.

Zmieniony przez - MMA w dniu 2008-02-29 11:01:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Jeszcze raz przypominam, że w tamtych czasach takie rzeczy jak Judo, bjj już istniały i miały się bardzo dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 859 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9344
Tym co wypominają Bruce'owi małe rozmiary: Był kiedyś ktos taki jak Kyuzo Mifune, 10 dan judo, przez samych Japończyków zwany "Bogiem Judo".I on ważył 55kg i mierzył 159 cm wzrostu,a pokonywał ponad dwa razy cięższych sumitów.

Co do Bruce to kiedyś ogladalem o nim jakis film i pamietam wypowiedz mistrza USA w Judo, ktory mowil,ze Bruce go rozniosl. Jako miłośnik judo, nie jest mi na reke to pisac,ale trudno

Ale lepsi od niego pewnie tez by sie znalezli, z tym ,ze porownywanie go do Fedora jest smieszne hehe.

------------>>> "Hana wa sakuragi, hito wa Bushi"<<<------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
Myślę, że nawet porównanie go do Gomiego jest nie na miejscu. Nie ten poziom, nie te umiejętności, nie ta wiedza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 684 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25245
Ludzie ale o czym to gadanie wogole? Bruce byl mistrzem sztuk walki,
mistrzem nie zostaje sie nie badac jak to mowicie "fighterem" ale Bruce nie walczyl w zadnych sportowych formulach/organizjach/federacjach i tutaj wychodzi ze cala ta dyskusja nie ma sensu. Interesowala go przede wszystkim skutecznosc w prawdziwych starciach, oczywiscie Bruce nie byl slepy od razu zauwazyl w wielu SW rzeczy, ktore sa nie podwazalnie skuteczne rowniez poza mata/ringiem i przyswajal je, uczyl sie, walczyl, wygrywal, przegrywal...nabieral doswiadczenia stworzyl cos co do dnia dzisiejszego przetrwalo i jest uznane i trenowane wsrod wielu ludzie na swiecie w tym ludzie zajmujacych sie sportami walki zawodowo w tym MMA i mysle ze w tym nalezy dostrezc jego wielkosc. pozdro

W sumie to z tym ze nie rywalizowal w zadnych sportowych konkursach to sie rozpedzilem ale nie bylo to w tych takie popularne jak dzis taki mialy cytat z wikipedia.org:

Official Fights
Year Opponent Location Result Other info
1955 William Cheung Hong Kong Exhibition
1957 Wong Shun-Leung Hong Kong Exhibition
1958 Pu Chang Hong Kong KO 2 Referee: Wong Shun-Leung
1958 Yang Huang Hong Kong KO 1 Amateur Boxing Tournament
1958 Lieh Lo Hong King KO 1 Amateur Boxing Tournament
1958 Shen Yuen Hong Kong KO 1 Amateur Boxing Tournament-Semi Finals
1958 Gary Elms Hong Kong KO 3 Amateur Boxing Tournament-Finals
1960 (unknown) Seattle, Washington KO 1 Lee scored a knockout with a backfist/Street Fight
1960 (unknown) Seattle, Washington KO 1 Street Fight
1962 (?) Uechi Seattle, Washington KO 1 Referee: Jesse Glover
1963 (unknown) Hong Kong KO
1964 Wong Jack-Man Oakland, California Outcome Pending (12/?) Result of this fight is disputed. And if further information becomes available, the result may be changed. Some sources claim the fight ended in a draw/a win for Lee.
1973 (Kung fu fighter) Hong Kong KO The KO came 30 seconds into the fight.


Zmieniony przez - Swamprage w dniu 2008-02-29 18:52:49

http://en.wikipedia.org/wiki/Bruce_Lee

Zmieniony przez - Swamprage w dniu 2008-02-29 18:53:50

Cel jest droga. Droga jest celem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
stworzyl cos co do dnia dzisiejszego przetrwalo i jest uznane i trenowane wsrod wielu

I tu masz całkowitą rację i jest to wielki wkład Bruca w świat Sztuk walki. Myślę, że nie ma wielkiego sensu kontynuować tej dyskusji.
Oczywiście dopóki ktoś znowu nie odświeży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1655 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 23447
Kiedys nie bylo silowni, cpania bialek, kreatyny <--

przepraszam - musiałem :D

Pochlebcy są podobni do przyjaciół tak jak wilki do psów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 597
"Czy Bruce Lee był najlepszy w swoim fachu?"
W wielu odpowiedzich pada argument ze w tamtych czasach nie bylo mu rownych
A co sadzicie o Masutatsu Oyama?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 476
Masutatsu Oyama.. Twórca Kyokushin..
Stwierdzam ze nie było lepszych na byka niż on;)
No dobra, przyznaje sie ze mam kilka artykułów i zdjęć z jego udziałem;p Jak zacząłem przygodę ze SW od Kyokushin to miałem ostrego bzika na tym punkcie.. Widziałem filmik z jego sławną "walka z bykiem". Jednak to nie plotki;D :P

Zmieniony przez - Bielany w dniu 2008-03-01 13:22:11
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Powrót Shoguna.

Następny temat

Pytanie

WHEY premium