SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfit, a kulturystyka? Czyli sylwetka ponad wszystko!

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21768

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Autorem arta jest Knife i to do niego pytania zdecydowanie, przekaże!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No trudno jest np ułożyć wod tak, by nie pracowały nogi, ale bez drążka już się da i ja tak robię. Wszystko zależy od tego co trenujesz prócz CF. Jeśli to jest jedyny trening siłowy, to spokojnie możesz zrobić 2 kompleksy sztangowe w tygodniu i dwa treningi z własnym ciałem jako obciążenie. Sam zobaczysz na ile Cię stać i czy będziesz w stanie się zregenerować. Ja zaliczam do treningów wszystko, łącznie z bieganiem. Czyli wychodzi tak, że typowy CF robię 3x w tygodniu.
BTW, też jestem ciekawy co Knife napisze, bo ja takiej wiedzy jak on nie mam, jedynie praktykuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Dzieki za odpowiedz. To jeszcze czekamy na Knife'a.Morales-myslalem o wylacznym treningu crossfit wlasnie. Pozdrawiam

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
ja na razie zmieilem swoje treningi i 3 razy w tygodniu siłowe raz typowy crossfit raz kompleks sztangowy do tego na zakonczenie treningw silowych raz daje lajtowego woda a raz lajtowy kompleks. Zobaczymy jak to bedze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 9094 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 37391
To ja dorzucę swoje 0,03 pln.

Zacząłem przypadkiem robić trening crossfitowy jakieś pół roku temu, a wcześniej uskuteczniałem klasyczny na siłowni, we wszelkich możliwych wariantach.

Ja się zaliczam do tej kategorii, której na zdobyciu dużej masy nie zależy.
No i z mojego punktu widzenia, krótko mówiąc - do klasycznych treningów już wracać nie zamierzam, ponieważ crossfit jest lepszy jak dla mnie pod każdym względem.

Bardzo łatwo jest utrzymać niski % BF.

Co do samych mięśni - no cóż, coś tam rośnie, ale bardzo powoli.
Nie ma też za bardzo możliwości pracowania nad szczegółami, ze względu na funkcjonalny charakter treningu.

Niemniej jednak jak dla mnie nawet sylwetkowo jest na plus.

Całą resztę natomiast porównując do treningu kulturystycznego można określić bardzo prosto - crossfit jest funkcjonalny - kulturystyczny nie bardzo.

Nawet udało mi się pozbyć się uciążliwych kontuzji pleców i kolana, z czyn miałem problem od dłuższego czasu, nie mówiąc już o tym, że trening zajmuje mi z 45 min a nie 1,5 h, także byebye siłownio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
Lord ja chyba zrobie tak samo jak ty. Ewentualnie najprostsze cwiczenia siłowe bede wykonywał,ale dam se spokoj z wszelakimi rozpietkami,modlitewnikami, itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Jeżeli cwicze FBW 3x w tygodniu to jaki , jakis w miare lekki trening crossfit byscie proponowali?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
3 ćwiczenia bez ciężarowe po treningu FBW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
cyt"3 ćwiczenia bez ciężarowe po treningu FBW". -

Naprawde Dudek wydaje ci się że ćwiczenia z masą ciała to takie nic że można je wykonać po FBW z podstawowymi ćwiczeniami.Chyba tak nie ćwiczysz?-Prosta droga do stagnacji i regresu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik - krata do lata w FitRage SFD

Następny temat

Sala do Crossfitu

WHEY premium