Prognozy się sprawdziły, ale i zawodnik przyjechał bardzo dobrze przygotowany. Kulturysta Piotr Piechowiak (103 kg) wygrywa wagę superciężką oraz open i zostaje największą gwiazdą imprezy w Bytowie! Najbardziej wymagającego rywala napotkał w kategorii superciężkiej. Był nim Wojciech Kampa, który wcześniej niezapowiedziany zdecydował się jednak na start w Bytowie. Podobną walkę stoczyli na ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski, gdzie także lepszym okazał się Piechowiak, a Kampa uplasował się tuż za nim, na 3 miejscu.

Kategorię do 90 kg wygrał 28-letni Paweł Jankowski z Warszawy, który także nie był wcześniej zgłoszony. Pokonał o 14 lat starszego weterana, Sławomira Szafrańskiego, ale nie był to „spacerek”, gdyż runda programów dowolnych zakończyła się remisem 6:6. Kategorię 80 kg, po jeszcze bardziej zaciętym pojedynku, wygrał 2 punktami Bartłomiej Urbański z Gdyni, wyprzedzając Bartosza Bobaka, który przyjechał z drugiego krańca Polski (Czechowice-Dziedzice). Warto zaznaczyć, że Urbański planował start w kategorii do 70 kg i na weryfikacji w Bytowie ważył zaledwie 70,8 kg. Jest więc rasowym zawodnikiem kategorii lekkiej, do 70 kg, ale ponieważ był w niej tylko jeden, kategorie zostały połączone. Ani Jankowski, ani Urbański nie byli jednak w stanie zagrozić Piechowiakowi w walce o tytuł absolutnego mistrza w open.

Jarosław Wyka z Łodzi wraca na scenę i wraca do wielkiej formy, wygrywając fitness plażowe mężczyzn open, po swoim 4 miejscu na MP 2017. Zdecydowanie (4:8) pokonał Macieja Kierzka, również 4 zawodnika MP, ale w 2018 r. Na 3 pozycji zwycięzca „Debiutów 2018” Daniel Grzybowski. Wicemistrz Polski, Paweł Marciniak, jeszcze dość daleko od szczytowej formy (8 miejsce), no ale to dopiero początek sezonu.

Bikini fitness opanowały tegoroczne debiutantki, potwierdzając swoje wysokie predyspozycje do tej konkurencji. Potwierdziły się też wyniki z „Debiutów”: w Bytowie wygrała tryumfatorka „Debiutów”, Vanessa Skibińska, przed Karoliną Kiszel i Kamilą Skwarczyńską.

Bardzo emocjonująco zapowiada się rywalizacja kulturystów na jutrzejszych zawodach w Żelistrzewie. Do tryumfatorów z Bytowa dojdą jeszcze: Mariusz Bałaziński, Bogdan Nowakowski, Rafał Filipczuk i rewelacyjny zwycięzca „Debiutów” w open, Mateusz Nasalski. Czy Piotr Piechowiak pójdzie a ciosem i zdobędzie drugi w tym roku tytuł czempiona czempionów? Rywali będzie miał jeszcze bardziej wymagających…

Galeria fotografii autorstwa Sylwestra Szymczuka. Zobacz WIĘCEJ

Komplet wyników:

Komentarze (0)