SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira - taniec czy walka?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76135

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 165
http://mixed-ma.pl/
Dzisiaj się tam wybieram
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Ekipa wydaje się mocna (choć to już jakiś grappler musiałby ocenić). Ze swojej strony powiem, że jeśli szef ma purpurę w bjj i 2 dan aikido (w PUA, nadany przez Wysockiego i/lub Savegnago) to nie chciałbym wleźć mu w łapy.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-04-15 15:21:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 474 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8874
no z tego cu wyczytałem to chłopaki podchodzą tam poważnie do sprawy ('');
fragment z ich stronki:

Czego u nas nie ma:
Kłaniania się, oddawania pokłonów trenerowi, medytacji, tajemnej siły KI, okrzyków, legend o mnichach w górach i tym podobnych bzdur.

Co u nas jest:
Nauka walki wręcz bez ograniczeń stylowych.
Rozgrzewka, trening i dużo sparringów.
Maximum efektywności, zero ględzenia.
Doskonałe warunki do treningu MMA, nie uczymy machania w powietrze, korzystamy z przyrządów: tarczy, pacek, worków, itp. trening vale tudo bez przyrządów to farsa.

"old man dies, young girl lives - fair trade"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Proponuję bez offtopu -.-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
uff, wchodzę na forum, bałem się dalszej wojny, ale widzę, że wystarczy zrobić 3 metry wolnego miejsca i troll sam się potknie :D No nic, to miłego treningu życzę, spadam na swój i do zobaczenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 165
Jaki troll :)
Z nikim się tutaj nie kłuciłem, tylko dyskutowaliśmy na temat Capoeiry i reszcie SW.

Co do tego VT:
jak wyglądają późniejsze treningi? Czy będe uczył się tam jakichś kopnięć? (przyzwyczajenie z Capo :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Formalnie: VT to nie sztuka walki ani formuła treningu(formułą treningu pod VT nazywa sie MMA). "Vale Tudo" znaczy tyle co "wszystko uchodzi"-czyli to nazwa formuły walki z bardzo ograniczonymi regułami, gdzie nie wolno wykonywać tricków "a'la systemy combat" (czyli atakować oczu, gryźć, drapać, atakować genitaliów, szarpać za włosy itd) ale zwykle wszystkie sportowe techniki są dozwolone (kopnięcia i ciosy na wszystkie strefy, kolana, łokcie, rzuty, obalenia, podcięcia, ciosy w parterze, duszenia i dźwignie na wszystkie stawy z wyjątkiem pojedynczych palców). Na niektórych turniejach wolno więcej, na innych mniej.

Z tego co widzę, w kadrze tego klubu nie ma kickboxera, thaia, karateki czy taekwondoki, więc nie wiem, kto ma tych kopnięć uczyć (bo na pewno się je wprowadza-pytanie tylko, kto ich naucza?). Najlepiej będzie jesli sam zapytasz

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2008-04-15 17:03:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
jak było na pierwszym treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 230 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1541
2dan to J. Wysocki:D i taki mały off zapraszam na staż do Chełma z Jackiem Wysockim 16-17maja 2008r. kto jest zainteresowany to wie czym zajmuje sie ten pan i kto to jest:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 165
Przepraszam, że tak późno odpisuje ale wczoraj późno wróciłem (poł Lublina musiałem przejść bo mi autobus uciekł) a dzisiaj dopiero niedawno do domu wróciłem.

Na treningu było za***iście! (sory za słownictwo ale inaczej tego odpisać się nie dało )
Wchodzę sobie do ich budynku, super barek z jakimiś napojami i odrzywkami, tv, wogole elegancko Obok siłownia z niezłym sprzętem. Usiadłem i poczekałem na trenera, po czym poszedłem do szatni przebrać się i trening się zaczął. Po rozgrzewce mieliśmy takie ćwiczenia:
- 'walka na placki' Pochwalę się, że raz mi się udało trafić partenra
- Trener pokazał mi jak się trzyma gardę, mówił, że mam ochraniać wątrobę, miejsca gdzieś koło uszu i podbródek, a resztą mogę się nie przejmować
- Low-Kicki, trochę nawyku z Capoeiry mi zostało, kontretniej pozycję przy powrocie nogi przyjmowałem jak w Capoeira (do Ginga)
- 2x low kick, wewnętrzna i zewnętrzna strona nogi
- Proste pięściami w tarcze... cholera z 15 minut waliłem te tarcze (lewy w prawą tarcze i po tym prawy w lewą)
- To samo co wyżej + low kick
- i na koniec staliśmy w klinczu i trener mówił, że nieobchodzi go jak powalimy przeciwnika, ale mamy go powalić

Przy klinczu cały czas na glebę leciałem, ale raz mi się udało partnera powalić co jeszcze trener 'brawo' powiedział Zalorzyłem mu Scissoro z Capoeiry, jest to założenie jednej nogi na brzuch a drugą za kostki i przekręcenie

Straszne zakwasy w rękach mam, bo pierwszy raz taki wysiłek na ręce miałem (po tym boksowaniu).

Ogólnie było extra, zupełnie co innego jak się wali w tarcze niż w powietrze. Czuję, że będe to ćwiczył baaardzo długo

Na jutrzejszym treningu kupuję karnet Vale Tudo + Siłownia

A wszystko dzięki temu forum, gdyby nie Wy dalej marnował bym się na Capoeira.

Wielkie Dzięki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do speców od MT

Następny temat

Gołota: To wieczór Tomka

WHEY premium